Razni softverski problemi

Zvučna karta na XP Service Pack 3

BannedOnThisForum pet 30.7.2010 10:15

Imam jedan što bi se reklo problemčić.

 

Dual boot mi je sedmice i XP-a. Na XP-u nakon instalacije sam zanemario instaliranje drivera odma nego sam prešao na instalaciju drugog operativnog sustava.

Nakon instalacije i podešavanja sedmice, vratio sam se driverima za XP, svi su se instalirali kako treba samo nije driver zvučne karte, mislim, on se jeste instalirao, ali u dxdiag ne piše ništa koji su driver i nemam zvuka pa čak ni one male trubice u taskbaru.

 

Samo da napomenem da koristim XP service pack 3 i da je to prvi put da sam ga instalirao, dok je prije bio service pack 2 i sve je radilo kako treba, možda je do drivera, pa ako može link za SP3 verziju.


Hvala.

BannedOnThisForum pet 30.7.2010 10:34
softwaremaniac kaže...

Probaj instalirat Realtek HD Audio Driver i K-Lite Codec Pack Full.Meni uvijek to pomaže kod situacija kad nemam zvuka.

Pa realtekove HD audio drivere sam i instalirao, skidao s neta i one sa DVD-a matične ploče.

 

Možeš li dati linkove pa da i to probam. Hvala.

BannedOnThisForum pet 30.7.2010 15:22
F1-IVO kaže...

Koja matična? Šta ti stoji u device manageru pod sounds?

Ivo pomagaj ti Belji se

 

Maloprije zamijenio Sp3 sa Sp2, opet isto, nakon instalacije drivera XP ih ne prihvata.

 

U Device Manageru u sedmici je HD audio device, trenutno nisam u XP-u kasnije ću pogledati.

Matična je


Gigabyte EP43-S3L