xZero sub 2.7.2011 00:54

Reinstalirao sam windows na frendovom raunalu i stavio WIN7, i sve drivere najnovije i za grafu, medjutim dok gleda YouTube, mjesaju se boje u prozoru, pojavljuju se kockice i sl. i tako u svakom videu. Na drugom kompu pak sve radi normalno.

 

 

 

 

 

Konfiguracija:

 

CPU: Intel Core 2 Duo 2.2GHz

RAM: 3GB

PSU: NoName 500W

GPU: nVidia GeForce 9600GT, 1GB GDDR2

 

OS: Windows 7 Ultimate

Browser: Google Chrome

 

 

 

 

Do cega bi to moglo biti? Kako to da rijesim?

Gamer15 sub 2.7.2011 01:22
xZero kaže...

Reinstalirao sam windows na frendovom raunalu i stavio WIN7, i sve drivere najnovije i za grafu, medjutim dok gleda YouTube, mjesaju se boje u prozoru, pojavljuju se kockice i sl. i tako u svakom videu. Na drugom kompu pak sve radi normalno.

 

 

 

 

 

Konfiguracija:

 

CPU: Intel Core 2 Duo 2.2GHz

RAM: 3GB

PSU: NoName 500W

GPU: nVidia GeForce 9600GT, 1GB GDDR2

 

OS: Windows 7 Ultimate

Browser: Google Chrome

 

 

 

 

Do cega bi to moglo biti? Kako to da rijesim?

imo sam isti problem na svom kompu....i jednom mi je sam update drivere i vise nisam imo taj problem.....

xZero sub 2.7.2011 01:37
Gamer15 kaže...
xZero kaže...

Reinstalirao sam windows na frendovom raunalu i stavio WIN7, i sve drivere najnovije i za grafu, medjutim dok gleda YouTube, mjesaju se boje u prozoru, pojavljuju se kockice i sl. i tako u svakom videu. Na drugom kompu pak sve radi normalno.

 

 

 

 

 

Konfiguracija:

 

CPU: Intel Core 2 Duo 2.2GHz

RAM: 3GB

PSU: NoName 500W

GPU: nVidia GeForce 9600GT, 1GB GDDR2

 

OS: Windows 7 Ultimate

Browser: Google Chrome

 

 

 

 

Do cega bi to moglo biti? Kako to da rijesim?

imo sam isti problem na svom kompu....i jednom mi je sam update drivere i vise nisam imo taj problem.....

koje drivere ako se sijecas mozda?

Gamer15 sub 2.7.2011 02:30
xZero kaže...
Gamer15 kaže...
xZero kaže...

Reinstalirao sam windows na frendovom raunalu i stavio WIN7, i sve drivere najnovije i za grafu, medjutim dok gleda YouTube, mjesaju se boje u prozoru, pojavljuju se kockice i sl. i tako u svakom videu. Na drugom kompu pak sve radi normalno.

 

 

 

 

 

Konfiguracija:

 

CPU: Intel Core 2 Duo 2.2GHz

RAM: 3GB

PSU: NoName 500W

GPU: nVidia GeForce 9600GT, 1GB GDDR2

 

OS: Windows 7 Ultimate

Browser: Google Chrome

 

 

 

 

Do cega bi to moglo biti? Kako to da rijesim?

imo sam isti problem na svom kompu....i jednom mi je sam update drivere i vise nisam imo taj problem.....

koje drivere ako se sijecas mozda?

e neznam vidim da ti imas geforce..moja je atijeva...

minikdo5 sub 2.7.2011 03:17
xZero kaže...

CPU: Iddle:29C/ load:36C   - Hladjen coolerom Scythe Katana III, stavljena nova termalna

GPU: 47C Iddle / load 56C  (nisam siguran)

HDD je ok

MBO: 22C

onda stvarno ne znam. temperatura grafe je malo visoka al opet to je starija graficka pa je to za nju sigurno normalna temperatura, moja 6970 ide do 65 stupnjeva a 5670 nije isla iznad 45 :D

 

probaj jos na googleu malo potrazit ako nitko nece znat jer stvarno ne znam sto bi moglo biti. ako bi imao vremena pa snimit video barem mobitelom pa da vidimo kak to izgleda bilo bi super.

btw daj pogledaj konektor od monitora  maticne dal je dobro spojeno, probaj otpojit pa opet spojit. znam da su se meni na starom monitoru boje mijenjale zbog kabla

 

i jos jedno rjesenje bi bilo potpuno uklanjanje drivera programom driver sweeper, pa onda opet probaj instalirat drivere. ja sam imao problem s amd-ovim driverima i na taj nacin sam ih rjesio

minikdo5 sub 2.7.2011 04:16
xZero kaže...

Cudno je da na drogum kompu radi... A opet stavio u jos jedan treci komp i opet ista stvar. 

 

Da nije neki virus u pitanju?

ovo na drugom kompu mislis da si graficku na njemu isprobavao? i na trecem?

za virus mi nebi bilo smisla da ti ide dirat sliku i to samo na youtubeu, to jos nisam vidio

xZero sub 2.7.2011 04:24
minikdo5 kaže...
xZero kaže...

Cudno je da na drogum kompu radi... A opet stavio u jos jedan treci komp i opet ista stvar. 

 

Da nije neki virus u pitanju?

ovo na drugom kompu mislis da si graficku na njemu isprobavao? i na trecem?

za virus mi nebi bilo smisla da ti ide dirat sliku i to samo na youtubeu, to jos nisam vidio

Da to mislim. 

 

Ma cuj virusa ima onih koji prave stetu, kradu podatke i sl. ali i onih koji nerviraju, a ovako nesto je prilicno nervirajuce :D

minikdo5 sub 2.7.2011 04:36

al rekao si da je na trecem kompu opet ista stvar, znaci i tamo ne valja slika. il si mislio da valja? ne mogu vise razmisljat pola 5 je :D

ak ne valja slika na trecem kompu onda je vjerojatno nesto s grafickom. probaj naci neku graficku koja pase na tu frendovu maticnu i s njom probat pa dal je isto tak

(s)izgoreo sub 2.7.2011 05:34

jesi li probao disejblat hardversku akceleraciju u flashu? (vidi sliku)

 

jesi li probao skinut filmić i pokrenuti ga u MPC-HCu ili kojem drugom playeru koji prikazuje .flv?

kako prikazuje filmove koji nisu .flv?

xZero čet 7.7.2011 23:33

Rijesio problem. Skuzio sam da je frendu uticnica di je bio komp, nije imala uzemljenja, pa je struja izbijala na masi (kucistu), i sad sam mu prespojio uzemljenje na cijev od radiatora koja je uzemljena i sve radi. Nestali su svi problemi koji su bili.

fure pet 8.7.2011 00:50
xZero kaže...

Rijesio problem. Skuzio sam da je frendu uticnica di je bio komp, nije imala uzemljenja, pa je struja izbijala na masi (kucistu), i sad sam mu prespojio uzemljenje na cijev od radiatora koja je uzemljena i sve radi. Nestali su svi problemi koji su bili.

 svašta,ovo prvi put čujem  oO

xZero pet 8.7.2011 01:59
fure kaže...
xZero kaže...

Rijesio problem. Skuzio sam da je frendu uticnica di je bio komp, nije imala uzemljenja, pa je struja izbijala na masi (kucistu), i sad sam mu prespojio uzemljenje na cijev od radiatora koja je uzemljena i sve radi. Nestali su svi problemi koji su bili.

 svašta,ovo prvi put čujem  oO

Ja isto, al u tome je problem 100%, pazi ovo, ukljucim video na YouTube, ili bilo koji drugi video, i vidim kockice i artefakte, onda samo spojim zicu na uzemljenje, zaiskri pri dodiru, i za 1-2 sec video se normalizira i normalno izvodi, cim odspojim zicu s uzemljenja, pojave se kockice i artefakti, a komp, pocne smrzavat povremeno...

xZero pet 8.7.2011 03:00
fure kaže...

ako je to,onda si se dobro sijetio,ja se to nikad nebi sjetio :)

A nebi ni ja da me prije nije drmnula struja na kuciste, a znam da se to nesmije dogadjati pa sam odmah posumnjao da bi to moglo biti uzrok problema, zbog razlike potencijala. Ispitao sam sve i ustanovio da je kuciste pod naponom, kao i svi uredjaji na toj uticnici koji imaju uzemljenje.

xZero pon 11.7.2011 20:29

Evo opet se javljam, smetnje na YouTubeu  su ostale, samo u manjem intezitetu. Sve sto sam dobio stavljanjem uzemljenja;

1. Nema rizika od strujnog udara

2. Komp se ne smrzava vise i ne blokira

 

 

 

EVo scren shot s smetnjama na YouTube. Cudno je to da se problem javlja samo na YouTube i nekim drugim stranicama...

 

http://www.youtube.com/watch?v=XITHbsUUlYI - Video Na SC.

Najcesce se problem javlja u HD videima, ali i u obicnim.

 

 

  

Osa uto 12.7.2011 23:59

Slične smetnje dolaze i meni ja youtubeu. Pojavljuje se ogroman broj kockica i slika se "razmazuje". To sam primjetio samo kod nekih filmića koji su lošije kvalitete i koji su "stariji", a ostali rade normalno. To mi se događa na laptopu(nov je, kupljen ove godine), imam instaliran flash player i codec-e. Jel treba još kaj instalirat?

minikdo5 sri 13.7.2011 14:57
xZero kaže...

Evo skuzio sam. Dok je grafa na WDM Driveru od MIcrosofta, sve radi normalno, nema kockica itd, ali kad instaliram nVidijine drivere (bilo koju verziju), opet se pojavljuju...

nema nekog velikog smisla :/

al super da radi bar tako