overhaul uto 21.6.2011 18:01
Delusion kaže...

Adobe After Effects i 3ds Max.  Čuda možeš napravit sa ovim programima.

Pozz

  Ojme koji proljev, da prostiš.

Dobro da nisi natipkao

Video efekti, koji program?

-računalni program.

 

Da se vratim na originalno pitanje.

Ako misliš na "Muzzle Flash" (bljeskovi i dim), probaj sa particle illusion.

Vrlo jednostavan program sa odličnim previewom baziranim na grafičkoj kartici i brdom preseta na sajtu:

http://www.wondertouch.com/

 

 

captain_soap_McTawish čet 30.6.2011 13:52
rappy kaže...

Vegas pro 10,

jako dobar program ja ga često

koristim, imaš hrpu

efekta i nije previše

kompliciran.

Sony vegas nije program za izradu efekata, animacija i sl. To je program za montažu videa.

 

Ono što autor teme hoće ovdje je program kojim bi on radio efekte poput svjetlosnog mača, vatre itd. Za to služi after effects u kombinaciji sa nekim alatom za 3d modeliranje i 3d tracking.

rappy čet 30.6.2011 19:21

Neznam koliko si upzonat

sa vegas pro 10 ali u njemu sve

to možeš radit, znaći možeš

radit pucnjeve iz pištolja vatru

slika u slici. bez drugih

programa,  To je što se tiće

Efekata, samo što vegas ima

i druge opcije montiranje videa

to ne znaći da se u njemu ne mogu radit efekti,

probo sam i pinnacle  studio 12 Ultimate

i u njemu možeš radit Efekte samo eto nekom

je neki program lakši za radit nekom kompliciran

 

iAvenger čet 30.6.2011 19:28

Slažem se, meni je puno lakše raditi u Sony Vegasu Pro 10 ( i starije verzije) nego recimo u Adobe After Effects, iako znam neke osnovne stvari raditi u After Effects ali primarno koristim Sony Vegas. Svaki ima svoje karakteristike, ali koliko sam skužio After Effects je primarno za efekte kao što i naziv programa govori...čuo sam i za particle illusion ali nemam nikakva iskustva s njim

overhaul čet 30.6.2011 19:41
captain_soap_McTawish kaže...

 

Ono što autor teme hoće ovdje je program kojim bi on radio efekte poput svjetlosnog mača, vatre itd. Za to služi after effects u kombinaciji sa nekim alatom za 3d modeliranje i 3d tracking.

Na stranu to što je autor teme odavno zaboravio što je pitao i najvjerojatnije našao radije zabavu u nekoj igri nego učenju alata,

za to što je on pitao ne "služi after effects u kombinaciji sa nekim alatom za 3d modeliranje i 3d tracking".

Ponavljam, običan particle illusion te dječje igralice radi bez problema. 
http://youtu.be/3MdLeqaMISk
Tracking ima after effects, i to 2 komada i netreba "3d". Ugrađeni je obično dovoljan, a kupili su

nedavno i izvrstan imagineer mocha.   Ali nepotrebno jer se to kao što se vidi iz gornjeg jutjuba

sve da u particle illusionu.
-3d modeliranje ? Za što? Pitanje je glasilo "Video efekti, koji program?"

a ne "transformersi, kako ih napraviti".

captain_soap_McTawish čet 30.6.2011 19:41
rappy kaže...

Neznam koliko si upzonat

sa vegas pro 10 ali u njemu sve

to možeš radit, znaći možeš

radit pucnjeve iz pištolja vatru

slika u slici. bez drugih

programa,  To je što se tiće

Efekata, samo što vegas ima

i druge opcije montiranje videa

to ne znaći da se u njemu ne mogu radit efekti,

probo sam i pinnacle  studio 12 Ultimate

i u njemu možeš radit Efekte samo eto nekom

je neki program lakši za radit nekom kompliciran

 

To možda jest tako no ipak after effects je baš specijaliziran program ne samo za efekte već općenito animaciju i sl. To je potpuno drugačija vrsta softwarea od sony vegasa. Sonyy vegas može imati nekako "efekte" no ipak bih ja preporučio da se koristi after effects. 

 

To u vegasu jednostavno nije to!

Godfahter čet 30.6.2011 19:45
rappy kaže...

Neznam koliko si upzonat

sa vegas pro 10 ali u njemu sve

to možeš radit, znaći možeš

radit pucnjeve iz pištolja vatru

slika u slici. bez drugih

programa,  To je što se tiće

Efekata, samo što vegas ima

i druge opcije montiranje videa

to ne znaći da se u njemu ne mogu radit efekti,

probo sam i pinnacle  studio 12 Ultimate

i u njemu možeš radit Efekte samo eto nekom

je neki program lakši za radit nekom kompliciran

 

Da Sony Vegas 10-tka ima te fore i nije los!

Pinnacle studio 12 ultimate-UFFFFFF sta taj ima sve,ja sam se "usro" kada sam ga "otkrio"

Neki kazu da je kompliciran,meni opet je Sony v kompliciraniji-(koliko god moze biti  haha)

Radio sam sa Pinnaclom 9-10... tako da sam navikao i stvarno ima puno vise fora od Soniya!

....Naravno nije kompliciran kada ga skontas!{#}

rappy čet 30.6.2011 19:47

Ti mene nisi Razumio Slažem se da after effects ima više naćina izrade efekata

ali ja samo kažem da u vegas pro se mogu radit efekti a ne oni koji se skinu sa

neta pa se koriste već jednostavno se radi efekat kao u after effects i nije komplicirano.

{#}

overhaul čet 30.6.2011 19:56
captain_soap_McTawish kaže...

To možda jest tako no ipak after effects je baš specijaliziran program ne samo za efekte već općenito animaciju i sl. To je potpuno drugačija vrsta softwarea od sony vegasa. Sonyy vegas može imati nekako "efekte" no ipak bih ja preporučio da se koristi after effects.

 

To u vegasu jednostavno nije to!

Čekaj malo, baviš se time, i živiš od toga, ili jednostavno prepričavaš  što si vidio i pročitao po netu?

Malo sam oštriji u preciziranju takvih izjava jar ja od toga profesionalno živim, pa mi pomalo smetaju dezinformacije

o tome što koristim i radim svaki dan godinama.   Odakle sad animacija? Kakva animacija? Za 2d animaciju

koristim anime studio, tonnboom solo/opus i AnimatePro, za 3d animaciju 3dsmax i motion builder, ali u afterima....

neka animacija tog tipa je ipak živa tlaka. puppet tools lomi objekat i ktome mora biti jedna fajla a ne sekvenca,

ostalo se samo može animirati slova, layere i kameru. Ima pluginova, ali nekako ih nisi spominjao da bih zaključio

da znaš o čemu pričaš? Ove jeftine "video efekt" fore može raditi u vegasu, dobro kažu ljudi.

captain_soap_McTawish čet 30.6.2011 20:13
overhaul kaže...

Čekaj malo, baviš se time, i živiš od toga, ili jednostavno prepričavaš što si vidio i pročitao po netu?

Malo sam oštriji u preciziranju takvih izjava jar ja od toga profesionalno živim, pa mi pomalo smetaju dezinformacije

o tome što koristim i radim svaki dan godinama.   Odakle sad animacija? Kakva animacija? Za 2d animaciju

koristim anime studio, tonnboom solo/opus i AnimatePro, za 3d animaciju 3dsmax i motion builder, ali u afterima....

neka animacija tog tipa je ipak živa tlaka. puppet tools lomi objekat i ktome mora biti jedna fajla a ne sekvenca,

ostalo se samo može animirati slova, layere i kameru. Ima pluginova, ali nekako ih nisi spominjao da bih zaključio

da znaš o čemu pričaš? Ove jeftine "video efekt" fore može raditi u vegasu, dobro kažu ljudi.

Ispričavam se na deiznformacijama i pisanju o stvarima o kojima ne znam. Tek počinjem učiti neke stvari u cg-u pa još nemam dovoljno znanja.

overhaul pet 1.7.2011 01:05

A okej, ma kažem, malo me ego puca na profesiju, pa zagubim toleranciju:)

Ali eto, mislim i da nije zgorega da uputim na neke stvari informativnog tipa.

Afteri imaju dobrih pluginova, i domišljatih projekata uputa i preseta, no

da su isključivi favoriti i najbolji u tome što rade... nisu.

Samo su postali najrašireniji pa je porasla gomila uputa i primjera po netu.

Evo ako koga zanima, Nuke je bolji, Fusion je bolji, da ne nabrajam druge (Flame/Smoke/Inferno/Flint/Toxic...)