Razni softverski problemi

USB problem i problem s datotekama

Imsovcanin sub 14.3.2009 08:49

kad formatiram usb i poslje formatiranja ga otvorim uvijek mi ostane mapa Data ADMINISTRATOR ... kad kliknem na nju udem u my documents.... to je prvi problem a drugi je da u tools imam samo 3 opcije :

map network drive...

disconnect neetwork drive...

synchronize...

nemam onu opciju da si namijestam folder... znate mozda kako da to vratim na staro??

 

P.S. imam ui alatnoj traci i favourite i te gluposto nesto kao za internet...

Imsovcanin sub 14.3.2009 11:23

XP i jesam formatirao kao FAT32... i jos nesto sam zaboravio napisato USB ima 8GB kad sam imao vistu uzeo sam onaj readyboost i oduzeo sam 550MB kako da vratim sad te MB kad nemam vistu... danas sam probao eboost ili kako se vec tove program al nije nista napravio ceko sam 15min  i nista...

jurluk ned 15.3.2009 21:43
Imsovcanin kaže...

stalno mi se javlja poruka da neki program koristi usb i da se nemoze formatirati... znate mozda kako da rijesim onaj problem s datotekama?

 skini program Unlocker i onda pomoću njega pogledaj koji ga procesi koriste. i onda ili ubij te procese ili bolje odblokiraj taj usb od tih procesa i onda ga formatiraj
Nikola001 sub 19.2.2011 16:27

Poštovanje,

ja imam problem s USB sitckom. Ne prikazuje mi datoteke koje sam imao prije nekih mjesec dana na njemu. Datoteke nisu brisane. Ako želim kreirati novu mapa i imenovat je, kao i mapu koja mi je ''skrivena'', piše da već postoji datoteka pod tim nazivom. 

Encheltis sub 19.2.2011 16:34
Nikola001 kaže...

Poštovanje,

ja imam problem s USB sitckom. Ne prikazuje mi datoteke koje sam imao prije nekih mjesec dana na njemu. Datoteke nisu brisane. Ako želim kreirati novu mapa i imenovat je, kao i mapu koja mi je ''skrivena'', piše da već postoji datoteka pod tim nazivom.

  Ajde prvo probaj ovako:

Odi u explorer Tools/ Folder Options/View/Show Hidden Files And Folders.

P.S Ako u Windows 7 nemas tools stisni i drzi lijevi alt.

 

Nikola001 ned 20.2.2011 23:05

Ni skeniranje nije pomoglo, ali kad se stick skenira, program skenira i one datoteke koje se ne vide.
Zanimljivo je to da su samo datoteke, koje su stavljene u određene mape, zajedno s njima ''nestale'' ,  a ostale vrste su još uvijek vidljive na sticku.
Pitat ću ja još neke profesore informatike, možda znaju uzrok.
Al' svejedno, HVALA !{#}

Javit ću ako uspijem

dacko777 pet 22.6.2012 20:52

E ljudi imam ja jedan problem, imam usb od 16 GB, al pise da imam 14.4, to je ok. I dal sam ga frendu na par dana s 2 igrice na njemu i kad ih je instaliral izbrisal je, vratil mi ga je praznog, i sad idem do frenda da m istavi igricu od 7,8 GB pise da nema dovoljno memorije a pise da ima 14 GB slobodno, pliz treba mi pomoc!

pirat01 ned 21.10.2012 10:37

Posudio sam drugaru usb od 2gb, da bi on na svoj PC prebacio WoW od drugog drugara... Posto sam imao neke fajlove na usb-u on je te fajlove prebacio na PC i nakon sto je uradio sve sto je trebao vratio je moje fajlove na usb. Medjutim, ja sada ne mogu otvoriti foldere na usb-u (a pojedinacne fajlove mogu?) uz error Probavao sam nesto sa AutoRunExterminator-om, i ne uspeva.

Pomoc?

total ned 21.10.2012 10:57
pirat01 kaže...

Posudio sam drugaru usb od 2gb, da bi on na svoj PC prebacio WoW od drugog drugara... Posto sam imao neke fajlove na usb-u on je te fajlove prebacio na PC i nakon sto je uradio sve sto je trebao vratio je moje fajlove na usb. Medjutim, ja sada ne mogu otvoriti foldere na usb-u (a pojedinacne fajlove mogu?) uz error Probavao sam nesto sa AutoRunExterminator-om, i ne uspeva.

Pomoc?

instaliraj mcshield , pokreni program i ukopčaj stikove koje imaš

 

ako ti ovo ne riješi proble, uradi ovako

pirat01 ned 21.10.2012 12:12
total kaže...
pirat01 kaže...

Posudio sam drugaru usb od 2gb, da bi on na svoj PC prebacio WoW od drugog drugara... Posto sam imao neke fajlove na usb-u on je te fajlove prebacio na PC i nakon sto je uradio sve sto je trebao vratio je moje fajlove na usb. Medjutim, ja sada ne mogu otvoriti foldere na usb-u (a pojedinacne fajlove mogu?) uz error Probavao sam nesto sa AutoRunExterminator-om, i ne uspeva.

Pomoc?

instaliraj mcshield , pokreni program i ukopčaj stikove koje imaš

 

ako ti ovo ne riješi proble, uradi ovako

Pokrenem program i ukopcam stik, izadje obavest da nema malwarea.

 

Drugo.

Budokai ned 21.10.2012 12:27

Odnesi stick ponovo kolegi i pokušaj kod njega prebaciti ponovo fajlove na njegov PC, formatiraj ako uspiješ i ponesi još jedan USB stick pa snimi podatke i na njemu...

Može biti svakakvih gluposti.

Ja imam jedan 8-gigabajtni Silicon Power i malo-malo mi pravi nekakve probleme od kad sam ga kupio. Srećom "nekako" to uvijek riješim.

total ned 21.10.2012 12:47
pirat01 kaže...
total kaže...
pirat01 kaže...

Posudio sam drugaru usb od 2gb, da bi on na svoj PC prebacio WoW od drugog drugara... Posto sam imao neke fajlove na usb-u on je te fajlove prebacio na PC i nakon sto je uradio sve sto je trebao vratio je moje fajlove na usb. Medjutim, ja sada ne mogu otvoriti foldere na usb-u (a pojedinacne fajlove mogu?) uz error Probavao sam nesto sa AutoRunExterminator-om, i ne uspeva.

Pomoc?

instaliraj mcshield , pokreni program i ukopčaj stikove koje imaš

 

ako ti ovo ne riješi proble, uradi ovako

Pokrenem program i ukopcam stik, izadje obavest da nema malwarea.

 

Drugo.

isključi za sada mcsheald

 

 

otvori OTL i ovo kopiraj u prazno polje

 

:OTL

[1 C:\Windows\*.tmp files -> C:\Windows\*.tmp -> ]

O32 - AutoRun File - [2010/05/13 14:53:30 | 000,047,104 | ---- | M] (Inside Core) - F:\AutoRunExterminator.exe -- [ FAT ]

O33 - MountPoints2\F\Shell - "" = AutoRun

O33 - MountPoints2\F\Shell\AutoRun\command - "" = F:\Autorun.exe

 

:Commands

[emptytemp]

[EMPTYFLASH]

[emptyjava]

[Reboot]

 

 

klik na RUN FIX

-log koji dobiješ kopiraj

 

-skini ovaj program i spremi ga na desktop

-pokreni usbnorisk i sacekaj desetak sekundi

-ubaci stik u računalo (ako imaš više stikova, ubacuj jedan po jedan i zapamti ili zapiši koji je prvi drugi itd.

-sacekaj desetak sekundi

-desni klik mišem na sred prozora i odaberi opciju save scrambled log

-log kopiraj

total ned 21.10.2012 15:35

- pokreni USBNoRisk i sačekaj desetak sekundi

- ubaci usbstik u računalo

- klik na karticu Script;

- u prazno polje kopiraj ovo

 

{2486b99b-fbec-11e1-8588-0021862be022}

folder_list:%DRIVE% 

no_sh:

 

-kik na Run Script
-nakon toga desni klik mišem unutar praznog polja i odaberi opciju Save Scrambled Log
-otvorit će se notepad sa tekstom kojeg ćeš kopirat na forum

total ned 21.10.2012 16:59
pirat01 kaže...

 

F:\new folder.lnk.vir

To mi nije poznato.
Nakon brisanja 

F:\84612796

i otvaranja fajla javlja mi se novi error. Sve ostalo je normalno.

 

ukopčaj stik u računalo

 

otvori OTL i ovo kopiraj u prazno polje

 

:files

attrib -h /s /d H:\*.* /c

F:\84612796

F:\new folder.lnk.vir

 

:Commands

[Reboot]

 

klik na RUN FIX

-log koji dobiješ kopiraj

 

javi kako je sad

 

 

 

total ned 21.10.2012 17:19
pirat01 kaže...

Ja sam obrisao F:\84612796...

Opet ne radi, i ne dobijem nikakav log nakon reboota?

ponovi opet, ovaj put će mo bez restarta

 

ukopčaj stik u računalo

 

otvori OTL i ovo kopiraj u praznopolje

 

:files

attrib -h /s /d F:\*.* /c

F:\84612796

F:\new folder.lnk.vir

 

klik na RUN FIX