Razni softverski problemi

Sistemski disk se puni sam od sebe

equal777 uto 23.10.2012 20:05

Evo kao i u naslovu prije 3 dana sam stavio novi ssd disk OCZ Vertex 3 120GB i na njega W7 utlimate x64,sve lijepo radi sve 5 ali mi se C disk puni sam od sebe nista neskidam niti radim svakih 1h mi se skupi oko 100mb prostora na njemu.Skeniro sam pomoću Malwarebytesa,Avastom,Avirom ali nista nije pronadjeno.Probo sam sa CCleanerom dobio sam cirka 1.5 gb prostora viska ali opet se nastavilo punit.Sad me zanima dali je to normalno ili je u pitanju nesto drugo, svi updejtovi su iskljuceni...Pomagajte !!!

equal777 uto 23.10.2012 20:10
geek_boy1 kaže...

nikad 2 antivirusa ne valja siurno je rijec u postavkama ako je frisko instaliravao win 7

Neznam stavio mi je lik iz trgovine to sve i instaliro, sve radi brzo eksta dize windowse za 10 sec ali mi se to puni pa mi je cudno...

bugi.kc uto 23.10.2012 20:30

Desni klik na disk pa na properties i tu isključi opciju vezanu uz indeksiranje. Mada ipak ne vjerujem da je u tome stvar jer sumanjm da baš imaš puno podataka na sistemskom disku da bi se tolko bro punilo zbog indeksiranja, a i ako ti je to netko sređivao, onda je valjda i isključio indeksiranje jer se radi o SSD.

 

Jedino što mogu preporučiti da malo kroz task manager, odnosno Resource Monitor malo pratiš što se se zapisuje na disk, odnossno kroz koji proces se to obavlja i da tako uloviš "krivca".

heged uto 23.10.2012 21:09

Normalno je.

Windows čisti ram i koristi paging umjesto njega, pa tu natrpa svega što nije toliko bitno.

Kako popuni tako i vrati kasnije.

Meni je prije neki dan kad sam radio neke zahtjevnije stvari mahnuo oko 4 GB, jučer sve vratio nazad.

equal777 uto 23.10.2012 21:16
heged kaže...

Normalno je.

Windows čisti ram i koristi paging umjesto njega, pa tu natrpa svega što nije toliko bitno.

Kako popuni tako i vrati kasnije.

Meni je prije neki dan kad sam radio neke zahtjevnije stvari mahnuo oko 4 GB, jučer sve vratio nazad.

Da, ali je stvar kod mene što mi ne vraća taj prostor.Sad je pitanje gdje je tu krajnji limit da mi ne dođe jos do par mb slobodnog,neznam stvarno...

heged uto 23.10.2012 23:39
equal777 kaže...
heged kaže...
. . .

Da, ali je stvar kod mene što mi ne vraća taj prostor.Sad je pitanje gdje je tu krajnji limit da mi ne dođe jos do par mb slobodnog,neznam stvarno...

 

Ako rijetko gasiš komp ili gasiš redovno ali nisi odavno radio ništa zahtjevno win neće vidjeti potrebu da to čisti i vrati zauzeti prostor nazad, danima.

Jura iz druge galaksije sri 24.10.2012 01:56
equal777 kaže...

Ajmo ljudi ako ima još kakvih prijedloga i savjeta svakako bi mi dobro došli, a i drugima isto :D

Moj ti je savjet da oko toga se previše ne zamaraš. Imam ssd istog kapaciteta kao i ti te iste windowse. Moguće si primjetio da se kod svakog update-a windowsa taj folder povećava i vremenom raste.

 

Makavelii sri 24.10.2012 02:05
equal777 kaže...

Evo kao i u naslovu prije 3 dana sam stavio novi ssd disk OCZ Vertex 3 120GB i na njega W7 utlimate x64,sve lijepo radi sve 5 ali mi se C disk puni sam od sebe nista neskidam niti radim svakih 1h mi se skupi oko 100mb prostora na njemu.Skeniro sam pomoću Malwarebytesa,Avastom,Avirom ali nista nije pronadjeno.Probo sam sa CCleanerom dobio sam cirka 1.5 gb prostora viska ali opet se nastavilo punit.Sad me zanima dali je to normalno ili je u pitanju nesto drugo, svi updejtovi su iskljuceni...Pomagajte !!!

Linux is answer to all your problems...

equal777 sri 24.10.2012 10:08
Jura iz druge galaksije kaže...
equal777 kaže...

Ajmo ljudi ako ima još kakvih prijedloga i savjeta svakako bi mi dobro došli, a i drugima isto :D

Moj ti je savjet da oko toga se previše ne zamaraš. Imam ssd istog kapaciteta kao i ti te iste windowse. Moguće si primjetio da se kod svakog update-a windowsa taj folder povećava i vremenom raste.

 

Isključeni su mi updetovi

equal777 sri 24.10.2012 10:36
heged kaže...
equal777 kaže...
heged kaže...
. . .

Da, ali je stvar kod mene što mi ne vraća taj prostor.Sad je pitanje gdje je tu krajnji limit da mi ne dođe jos do par mb slobodnog,neznam stvarno...

 

Ako rijetko gasiš komp ili gasiš redovno ali nisi odavno radio ništa zahtjevno win neće vidjeti potrebu da to čisti i vrati zauzeti prostor nazad, danima.

Upaljen mi je jednom na dan, s time da ga ajmo rec normalno koristim, surfam po netu, visim po youtubu i odigram tu i tamo koju igru

Abomb čet 25.10.2012 08:21

pa jesi provao sa ikakvim analyzerom? Nemoze disk bit pun "necega" a da se nevidi?!

 

 

provaj sa nekakvim nezavisnim alatima tipa hirens cd pa sa njim vidi sta se dogadja ako vec windowsi ne reagiraju...

 

 

mozda da smanjis C particiju da ti se napuni do kraja pa mozda nesto cudno izadje kaao error. budi mastovit..