Razni softverski problemi

Šifra za ulazak u windowse-pomoć

Iron Man pon 15.3.2010 14:24

Imas za to program cini mi se da se zove ERD Commander. Narezes ga na CD i onda ga boot-as. Pa ti se umjesto Windowsa ucita on i imas isto start meni i tu neke opcije. Pa imas opciju koja ti nudi da promijenis pass ili da ga obrises. Meni je uvijek uspijevalo da je skinem.

GamerMaster2041 uto 16.3.2010 09:35
Iron Man kaže...

Imas za to program cini mi se da se zove ERD Commander. Narezes ga na CD i onda ga boot-as. Pa ti se umjesto Windowsa ucita on i imas isto start meni i tu neke opcije. Pa imas opciju koja ti nudi da promijenis pass ili da ga obrises. Meni je uvijek uspijevalo da je skinem.

nemoj coveka zezat sa tim teskim programima nego samo ti idi u safe mode izaberi administrator i izbrisi sifru :p.

 

kad upalis komp i pojavi se POST kliknes F8(F8 a ne F,F,F,F,F,F,F,F,F.salim se)dobijes par opcija ti izaberes SAFE MODE ali samo gdje pise safemode bez icega drugog.

kad se sve ucita izaberes administrator account(nije potrebna sifra za ulazak)

,e sad ti se pojavi neki mali prozor i ti kliknes yes,onda ides Start/control pannel izaberes user accounts, izaberes onaj kojem zelis da izbrises password i kliknes delete password.

restartuj kompjuter i nema sifre :D

gjurki sri 17.3.2010 14:40

Ma to ti je nešto najjednostavnije.

Kad upališ računalo stišći F8 i uđi u računalo u Safe Modu. Kada uđeš: Start->Control Panel->User Accounts  i tamo odabereš koji account oćeš i samo stisneš delete password i restartaj računalo i nema ti više šifre!

mario5 sri 17.3.2010 15:38

Ovako:Kad upališ računalo,i kada ti se pojavi prozor s Usernameom i Passwordom,za username ces uzeti:Administrator,A sifra ce ti biti ona koju si postavio kada si intalirao windowse.Imao sam takav problem,i na ovaj sam način ušao,a to što vi pričate preko Safe modea,to je nemoguće,jos ako je i blokiran Administrator account,onda je jedini nacin da onako uđete,tj kako sam vam rekao.

robx sri 17.3.2010 22:59

ma o cemu vi pricate????  ako je na admin racun postavljen pass trazi ga i u safe modu u svih os-eva nakon windowsa 98 u njega je moglo . vi stvarno mislite da su ovi u microsoftu napravili takav propust u pisanju os-a???

pass je najlakse probiti iz dosa. hirens boot cd, ophcrack ... ima puno raznih alata.

a ovo probijanje safe mode je suplja prica!!!

 

mbc sri 17.3.2010 23:46

Ma skini ovo i zaprzi na cd

 

http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/cd080802.zip

 

snimi ga s nekim programom tipa imgburn kojeg mozes skinuti odavde

 

http://www.imgburn.com/

 

Startaj racunalo, i namjesti opciju u biosu da ti ga starta sa cd-a

 

kada starta cd, stisni enter i slijedi upute. kada te pita koja instalacija stisni 1 (pod uvjetom da nemas vise instalacija na vise diskova po kompu), dalje sibaj enter, dok te ne pita za kojeg usera zelis resetirati password, zatim odaberes opciju clear (blank password) zatim usklicnik za potvrdit promjene i slovo q za izaci i y za potvrditi i to je to. izvadi cd resetiraj komp i vise nema passworda. ovako mozda zvuci komplicirano, ali u biti nije :)

 

Ali evo ti na zadnjem linku video tutorial

 

http://windows-password-reset.com/tutorials/Offline%20NT%20Password%20Reset.htm

 

mislim da je lakse ovako ;)

gjurki čet 18.3.2010 15:54
mario5 kaže...

Ovako:Kad upališ računalo,i kada ti se pojavi prozor s Usernameom i Passwordom,za username ces uzeti:Administrator,A sifra ce ti biti ona koju si postavio kada si intalirao windowse.Imao sam takav problem,i na ovaj sam način ušao,a to što vi pričate preko Safe modea,to je nemoguće,jos ako je i blokiran Administrator account,onda je jedini nacin da onako uđete,tj kako sam vam rekao.

a jbt stara mi je jedno 200 puta stavila password i svaki put sam ga na svoj način uklonioo...probaj sam...