DFurka sub 29.1.2011 15:23

Bok ekipa,

 

komp mi je normalno radio do prije koji dan i odjednom se samo restarta i restarta... no, imao je par čudnijih ponašanja u tom vremenu, a jedna od tih je da je recimo logo kod učitavanja bio 'rasut', tj. nije se prikazivao kao uvijek do tada. Restarta se točno na dijelu kad treba prikazati prvi ekran windowsa nakon podizanja sistema.

 

Operativni sustav: windows 7

 

Očistio sam komp od prašine jer sam sumnjao da nije ona možda uzrok. E sad, da li je virus, malware ili matična? Ili nešto sasvim drugo?

 

Pozdrav svima!

penzić sub 29.1.2011 19:05

Slijedio sam postupak instaliranja korak po korak bez problema, ali na samom kraju u fazi completing installacion nakon nekoliko najavljenih restarta sve stane, ekran crn, vidi se miš, i tako stoji više od pola sata, a po Pc se vidi da niti Cd rom a niti procesor ništa ne radi, kao da je sve zaustavljeno, i ne prelazi u sljedeču fazu. Kapacitet Disaka 40 Gb sa 2 gb Ram-a, grafička kartica NVIDIA. Hardver prolazi On line test Windowsa. Molim Mail-om hitni oggovor!!! Hvala

Bugy ned 30.1.2011 08:25
DFurka kaže...

Bok ekipa,

 

komp mi je normalno radio do prije koji dan i odjednom se samo restarta i restarta... no, imao je par čudnijih ponašanja u tom vremenu, a jedna od tih je da je recimo logo kod učitavanja bio 'rasut', tj. nije se prikazivao kao uvijek do tada. Restarta se točno na dijelu kad treba prikazati prvi ekran windowsa nakon podizanja sistema.

 

Operativni sustav: windows 7

 

Očistio sam komp od prašine jer sam sumnjao da nije ona možda uzrok. E sad, da li je virus, malware ili matična? Ili nešto sasvim drugo?

 

Pozdrav svima!

U safe mod,deinstaliraj ono kaj si zadnje instalirao,odskeniraj antivirus/antimalewareom, možda zadnji restore point...Najbezbolnije i najlakše bi bilo,ako nemaš ništ bitnog instalirati ponovo winse sa formatiranjem diska.{#}

DFurka pon 31.1.2011 22:00

Evo me ekipa, nisam mogao prije do kompa - prije svega, hvala svima na odgovorima.

 

 

Ne mogu u safe mode, ne mogu ništa deinstalirati tako da vjerujem da je ovdje hardverski problem. Nisam novi s kompovima, baš naprotiv, ali se s ovakvim problemom nisam nikad susreo.

 

Radi se baš o ovom trenutku kad se počinju dizati windowsi i nekako mi je najlogičniji odgovor od doktora hausa, samo ne znam na koji način da provjerim napajanje. I na koji način provjeriti grafičku? Nije mi baš zgodno negdje furati kantu...

 

 

Kako provjeriti napajanje osim s oscilatorom?

 

dr.House2222 uto 1.2.2011 00:10

A gledaj, ako imaš nekog frenda sa stolnim računalom, zamoliš ga lijepo, izvadiš njegovo napajanje, dofuraš doma i probaš na svome kompu. Ne razumijem se baš u toliko u struju da znam kako bi drugačije mogao provjeriti napajanje. Sorry!

softwaremaniac uto 1.2.2011 19:22
DFurka kaže...

Evo me ekipa, nisam mogao prije do kompa - prije svega, hvala svima na odgovorima.

 

 

Ne mogu u safe mode, ne mogu ništa deinstalirati tako da vjerujem da je ovdje hardverski problem. Nisam novi s kompovima, baš naprotiv, ali se s ovakvim problemom nisam nikad susreo.

 

Radi se baš o ovom trenutku kad se počinju dizati windowsi i nekako mi je najlogičniji odgovor od doktora hausa, samo ne znam na koji način da provjerim napajanje. I na koji način provjeriti grafičku? Nije mi baš zgodno negdje furati kantu...

 

 

Kako provjeriti napajanje osim s oscilatorom?

 

Može biti i do grafičke,meni nije bilo slike kad je grafička krepala,a ako se vide artefakti po ekranu treba staviti druge drivere,tj one s kojima neće biti tih artefakata,no koliko sam ja vidio iz ovih tvojih postova ti uopće nemaš sliku ili?

DFurka uto 1.2.2011 22:26

Imam sliku - pokaže se ekran gdje pokazuje memoriju, hdd i slično... nakon toga se pokazuje logo windowsa i to traje sve do trenutka kad se treba pokazati desktop i početi učitavati programi iz startupa. Upravo kad se treba pokazati ekran desktopa, komp se restarta.

Idealist uto 1.2.2011 22:38
dr.House2222 kaže...

Po mom mišljenju ili grafička ili napajanje, ali prije bi rekao napajanje, jer kada mu je potrebno najviše struje (show desktop) on se restarta. Vjerojatno je napajanje oslabilo, provjeri.

 

mislis? crt monitori trose manje struje dok je crna pozadina, ali LCD ne. cak i da je to prob, onda bi nesto drugo bilo neispravno, a ne napajanje. prije bih rekao da je graficka, mozda cak i memorija. da napajanju uzmes previse struje, vrlo je vjerojatno da ga ne bi mogao odmah upaliti pa bi morao prvo sklopku iza itd. a moze biti i software-ski problem. prvo driveri od grafe pa onda mozda koji virus. moje misljenje, pozz
Godfahter uto 1.2.2011 22:49
dastefan kaže...

Imao sam isti problem sa win7, ne sjećam se točno što je bilo u pitanju ali je softverski problem bio, neki driver ili virtualni cd-rom. Preporučam system restore.

Moras citati postove iznad,da bi doneo takav zakljucak!

Covjek govori da ne moze uopce dici Win,dakle sistem restore,safe mod moramo "objesiti macku o rep"{#}

 

Evo ja sam 99.99% siguran da je napajanje rikavela!

giga uto 1.2.2011 22:50

iz mog iskuustva  uobičajeni kvarovi tvog opisa su bili matična  hard dic a neki put i nova istalacija vindosa bi dala rezultata uglavnom da je grafička nebi ima sliku nikako a ti vidiš one bjele brojeve na startu  dakle  grafika otpada a uspiješ ga upalit nije napajanje jer u 90% slučajeve kad crkne napajanje nedase pc nikako startat

 

ali to su slučajevi na koje san dosad nailazija

dastefan uto 1.2.2011 23:10

Čitao sam ja postove bez brige. :) Napajanje i može i nemora biti. Ovakvo restartanje se na jednom kompu kojeg sam popravljao dešavalo i zbog hladnjaka na procesoru koji se otkvačio pa se procesor pregrijavao.... Može biti i memorija... Dobro mu je netko predložio neka proba neki linux LiveCD pa ak se on vrti normalno onda je problem sa windowsima.

Do system restore-a se može i bez ulaska u windowse. http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vista/Start-System-Restore-from-a-command-prompt

 

ihush uto 1.2.2011 23:42

-skini liveCD (prijedlog: ubuntu x86-32 desktop torrent i snimi na nižoj brzini).

Tako ćeš eliminirati dali je hard ili soft problem, tj ako radi znaš da je problem soft (driver, virus, loader?...)

usput, na većini distri je i memtest, odvrti ga bar 10tak min.

-eliminacija hard kvarova (ako nije soft):

provjeri sve konektore, pritisni cooler.. dali je nešto klimavo i sl.

nakon tog quick testa, rastavi sve, odspoji sve što nije neophodno...

sve kabele, sata, power, audio, usb...  da ostane minimum komponenti za pokušaj dizanja OSa... (recimo netrebaš CD..)

 i pokušaj prvo safe mod. - tj. kako nemožeš u safe mod? Što se desi?

DFurka sri 2.2.2011 20:25

S linuxom ne znam baratati niti sam do sada radio tako da se ne bih u to petljao - ne da neću nego nemam toliko vremena da se bavim nečim novim...

 

E sad, vidim da se mišljenja masovno razilaze i da ste zapravo u sličnim dilemama kao i ja. Uopće nemam pojma kaj da radim - što kažete da probam posuditi napajanje u nekom dućanu? Bezveze mi je da kupujem nešto i da se pokaže da je nešto drugo, a ne napajanje. Ako bi već kupovao napajanje, onda bi dao nešto para i kupio pravo...

 

System restore isto sumnjam da bi uspio, ništa nisam trtljao prtljao po kompu, niti fizički niti stavljao neki novi software.

 

Našao sam na jednoj stranici da bi mogao biti virus ili malware (simptom je da se ventilator vrti dok je komp ugašen), tako fakat neam pojma.

 

Da ga odnesem nekamo? U Zagrebu sam.

ihush sri 2.2.2011 20:39
DFurka kaže...

S linuxom ne znam baratati niti sam do sada radio .. 

..Da ga odnesem nekamo? U Zagrebu sam.

 -s liveCDom nema 'baratanja', ako je ispravno snimljen, upališ ga i  .... (ništa) upališ ga.   (recimo kao da pališ plejstejšn...) {#} .. kao da ti netko kaže da upališ windowse a ti kažeš 'neznam je to'... jedino je razlika što linux radi i s CDa, .. ako trebaš, možeš nabaviti i win-liveCD (miniPE).

Ako radi znači da nije kvar hardwarea, ako neradi, traži garanciju.

 

Kamo bi ga nosio? Servis, doktor, nešto treće ili bi ga onako, nanašao po gradu? Upadni u 14naisticu, pa kruži malo do 8mice.. tako pokriješ veći dio grada. {#}

DFurka sri 2.2.2011 22:41
ihush kaže...
DFurka kaže...

S linuxom ne znam baratati niti sam do sada radio .. 

..Da ga odnesem nekamo? U Zagrebu sam.

 -s liveCDom nema 'baratanja', ako je ispravno snimljen, upališ ga i  .... (ništa) upališ ga.   (recimo kao da pališ plejstejšn...) {#} .. kao da ti netko kaže da upališ windowse a ti kažeš 'neznam je to'... jedino je razlika što linux radi i s CDa, .. ako trebaš, možeš nabaviti i win-liveCD (miniPE).

Ako radi znači da nije kvar hardwarea, ako neradi, traži garanciju.

 

Kamo bi ga nosio? Servis, doktor, nešto treće ili bi ga onako, nanašao po gradu? Upadni u 14naisticu, pa kruži malo do 8mice.. tako pokriješ veći dio grada. {#}

Hehe, malo humora ne škodi {#}

 

OK, isprobat ću onda linux - ima nešto što moram točno isprobavati ili ako se digne - zaključak je 'znam da nije hardver'?

ihush sri 2.2.2011 23:08

.. zbog recimo directXa-akceleracije koje možda nema pod linuxom npr player-mpg4 decoder, recimo ako radi da je 90% hardware ispravan. (u životu nikad nije 100% pa je i ovo dobar odnos).

 

edit: i zgodno ga je imati pri ruci, za potrebe spašavanja i sl.

edit2: kao što je zgodno imati i neki miniPE, kao XT (zgodnije od Hirensa), s tom razlikom da je linux opcija sigurno čista i legalna...

DFurka čet 3.2.2011 13:05

Hvala ekipa!

 

Ja sam u međuvremenu skinuo minipe-xt (nije linux) i startalo se normalno - sad mi komp stoji upaljen.

 

Što da sad napravim?

 

Ili da spalim na dvd taj file koji ste mi dali link da skinem (skinuo sam i to u međuvremenu)?

ihush čet 3.2.2011 13:19
DFurka kaže...

Hvala ekipa!

 

Ja sam u međuvremenu skinuo minipe-xt (nije linux) i startalo se normalno - sad mi komp stoji upaljen.

 

Što da sad napravim?

 

Ili da spalim na dvd taj file koji ste mi dali link da skinem (skinuo sam i to u međuvremenu)?

 -time si potvrdio (najvjerojatnije) da je problem soft.. sad imaš mogućnost mučiti se -otkrivati uzrok i krpati ili friška instalacija (ako imaš dobar install, jer i to može biti uzrok)....