Razni softverski problemi

RAW format ( kako povratiti u NTFS )

ToCi pet 3.2.2012 11:46

Na forumu nisam mogao naci konkretan odgovor za moj problem pa sam bio prinudjen otvoriti novu temu.

Dakle problem je sto sam imao virus u racunaru,ocistio sam ga.

Sada mi je D particija u RAW formatu, HDD kapacitet je 120 GB sa tim sto je C particija 40 GB a D 80 GB.

Nemam mogucnost da ubacim jos jedan HDD u pc,znaci treba mi neki program.

Probao sam sa iCare data Recovery Software ali nemam gdje da prebacim podatke sa D.

Btw koristim Windows XP - Service pack 2

Ako ko ima koristan  savjet neka se javi :)

Hvala unapred.

ihush pet 3.2.2012 12:46

- bilo koji partition recovery soft. Sve ovisi o uzroku kvara (gubitka particije), zato USB-diskove obavezno unmountati prije odspajanja.

Easeus, GetDataBack, Paragon, Acronis.. ponekad jepotrebno napraviti format diska da bi neki soft mogao popraviti stvar i varatiti (unformat, undelete partition itd..).

-prije ikakavih pokušaja, nabaviti dovoljno velik HDD za kopiranje (jednak ili veći tom disku-particiji, bez obzira kolik je gore zauzeto s podatcima).

J3ckYYY pet 3.2.2012 22:44

Sada kada ukopčam svoj prijenosni hdd uopće ga windows ne registrira, nema ga u my computer niti pod disk management...

Ledica uredno na hardu radi i osjetim vibracije ( znači da se ploča vrti )

 

EDIT: možda sa nekom linux distrom da formatiram HDD ( ako se i tamo pojavi )

ToCi čet 9.2.2012 19:45

@Echo off

title Popravka D:\ particije

cls

color c

echo.

echo.

echo.   `Pritisni bilo koje dugme za popravku "D:\" particije !

pause >Null:

chkdsk /F D:

echo.

echo   `Popravka "D:\" particije je zavrsena.

pause

 

 

/ To bi bilo to drugari.

Mene je pomoglo,nadam se da ce i vama :)

ihush pet 10.2.2012 10:19
ToCi kaže...

Tako je bro.

Al ni ovo nije lose napravis ga jedan put uvek ga imas hehe

-batchevi se rade kad se neki posao ponavlja često. Koliko često se disk zbrljavi i kolika je šansa da je isti drive letter. Batch je suvišan za naredbu koja je s opcijom desetak karaktera. (kao i pitanje kako će noob kreirati batch, dali će nu sistem dozvoliti izvršavanje itd.

-dodatni preduviejt je da je točno napisan batch, tvoj nije. (redosljed: naredba, drive letter/volume, pa switch).

-za samu temu, je ovo (chkdsk) sasvim neupotrebljivo. Disk koji ostane bez particija (raw) se prvo mora formatirati tj kreirati volume i FS da bi ovakav alat mogao uopće pristupati disku.

 

.. zaključak, totalno promašen način. Već prije su navedeni alati kojima se to radi, ukoliko je takav uzrok (kvar) koji se može softwareom riješiti.

 

ToCi kaže...

Ti malo zalutao a? :D

 -nije ovo chat.

ToCi pon 13.2.2012 00:42
ihush kaže...
ToCi kaže...

Tako je bro.

Al ni ovo nije lose napravis ga jedan put uvek ga imas hehe

-batchevi se rade kad se neki posao ponavlja često. Koliko često se disk zbrljavi i kolika je šansa da je isti drive letter. Batch je suvišan za naredbu koja je s opcijom desetak karaktera. (kao i pitanje kako će noob kreirati batch, dali će nu sistem dozvoliti izvršavanje itd.

-dodatni preduviejt je da je točno napisan batch, tvoj nije. (redosljed: naredba, drive letter/volume, pa switch).

-za samu temu, je ovo (chkdsk) sasvim neupotrebljivo. Disk koji ostane bez particija (raw) se prvo mora formatirati tj kreirati volume i FS da bi ovakav alat mogao uopće pristupati disku.

 

.. zaključak, totalno promašen način. Već prije su navedeni alati kojima se to radi, ukoliko je takav uzrok (kvar) koji se može softwareom riješiti.

 

Vidji brate ja sam napravio ovo ( uostalom kao da je tesko napraviti ) . Ka drugo nisam lud da formatiram disk dje su mi vazni podaci ! ! ! I ka trece NIJEDAN od navedenih programa mi NIJE rijesio moj problem.
Tako da sam samo dao savjet kako sam ja rijesio.

 

Pero Dinamit pon 13.2.2012 09:06

Pa ihush ti je samo rekao da se batch pravi kada se nešto često koristi pa da ne moraš stalno upisivati više naredbi, ovako jednim klikom štakora automatski pokreneš više naredbi i to je to.

Zašto praviti batch sa samo jednom naredbom koju koristiš jednom... i samo jednom ikada?

Mogao si reći odmah da si otišao u CMD, upisao tu i tu naredbu i da ti je pomogla, iako ni ovo nije loše, ali nije najspretnije riješenje upravo zbog onoga što je ihush napisao (redoslijed naredbi...).

ihush ned 16.2.2014 22:59

-ne, ne trebaš batch, trebaš alate za spašavanje diska-particije-podataka. Vidi pod disk/partition recovery ili disk/partition manageri.

Ovisno o samom kvaru-problemu, možda uspiješ u par klikova npr Easeusom, ako imaš sreće. Drugi scenarij je nepoželjan...

programer22 pet 21.2.2014 21:21

Pokušao sam sa programima kao što su EaseUS data recovery,ali nemam kod za aktivaciju pa samo mogu vratiti 2 gb.Disk je eksterni i bio je u FAT32 formatu prije ovoga.Ne mogu pristupiti disku jer mi se pojavi poruka   the volume I is not formated.Do you want to format it now

 

ihush sub 22.2.2014 09:59

nema jednostavnog odgovora kako se popravlja.. prvo vidiš raznim alatima stanje i dali je kvar (hardware-HDD) ili samo logička (soft) greška. Ako je soft, tad se npr može vratiti izgubljena particija, ponekad je samo važno spasiti podatke, nakon tog možeš raditi bilo što s diskom (logički kvarovi se rješavaju formatiranjem).

Ovisno o svemu tome radiš dalje.

Easeus ima free verzije, ostali alati se lako nabave.. bez alata i diska za backup ne petljaj ako su podatci važni.

btw, livemedij kao razni minipe imaju sve potrebno googlaj npr miniPE-XT, Diamond, Hirens.., ne moraš se mučiti nabavom alata. Čak je nepotrebno nabavljati normalan install soft jer je njegova svrha spašavanje, ne normalan rad (tad je nepotreban). Znanje i sreća su također bitini u ovakvoj situaciji.

valisaurea sub 22.2.2014 16:59

meni se ovo dogodili sa usb stickom,8gb

naime testirao sam pc sa programom memtest64 i od onda ne mogu stick formatirati u ntfs

probao sam u xp i uspio i on ga prepozna,ovdje gdje treba imam instaliran win 8.1 on uopće ne prepozna usb stick

a na upravljanju diskovima ,postoji usb stick i raw  format,ali kad želim nešto napraviti sa tim

javlja da sustav ne prepoznaje putanju

ima li pomoći

ihush sub 22.2.2014 21:24

ako nema putanju (slovo) dodijeli u disk manageru, možeš i obrisati-kreirati particiju i formatirati. Ako pod 8.1 neće probaj HP USB tools i sl.

RAW je neformatirani disk bez particije i FSa, bez 'slova' kojeg mu win didjeli.

-neki stickovi ne podržavaju sve FS kao NTFS, obično svi podržavaju FAT-FAT32. Probaj ga tako formatirati i vidi dali tad radi.