Razni softverski problemi

Problem sa usb stickom zasticen od pisanja

Bero_ng95 pet 9.9.2016 15:47

Isao sam boot-at windowse na stick i na 70 posto izbacilo error i od tada je zasticen od pisanja pokuso sam ga formatirati no neda  u registru sam ga zakljucavao otkljucavao no nista nije donelo uspjeha 

softwaremaniac pet 9.9.2016 15:58
Bero_ng95 kaže...

Isao sam boot-at windowse na stick i na 70 posto izbacilo error i od tada je zasticen od pisanja pokuso sam ga formatirati no neda  u registru sam ga zakljucavao otkljucavao no nista nije donelo uspjeha 

Probaj formatirati na Linuxu (GParted), ako ni to ne prođe, usb je za smeće.

mbaksa pet 9.9.2016 16:35
Bero_ng95 kaže...

Ma ako je dotle doslo onda nek ide u smece radi sticka instalirat linux ne hvala no hvala na savjetu to sam upravo izbjegavao

Nisi napisao koliko je stick star i koliko je korišten. Ako je "zaštićen od pisanja", to može biti ili da mu se nešto pošemerilo u firmwareu pa je odjednom odlučio da više neće dozvoliti zapisivanje, ili, vjerojatnije, da je "potrošen", jer Flash memorija ima ograničen broj brisanja/zapisivanja.

 

Ovdje imaš alate za testiranje memorijskih kartica, koji se savršeno mogu iskoristiti i za testiranje USB memorija: https://www.raymond.cc/blog/test-and-detect-fake-or-counterfeit-usb-flash-drives-bought-from-ebay-with-h2testw/

 

Odaberi si jedan (možda ti je treći najzgoniji, USB Flash Drive Tester, jer ti i bojom pravokutnika vizualizira koliko toga na sticku je defektno) pa provjeri.

 

Možeš prije toga pokušati stick pregaziti s nulama (nešto u stilu onog što je softwaremaniac predložio) ovim alatom za Windowse.