Sadmir01 sub 8.11.2014 00:35

Pozdrav...Pokusao sam otvoriti svoj DVD na kojem cuvam sve svoje fotografije i snimke ali mi izbaci ovu gresku "windows cannot format this type of disk. insert a different disk and try again" slika.

DVD sam rezao na starom racunaru na kojem je bio Windows XP(na ovom je windows 7),nisam ga do sad ubacivao u ovaj racunar.

DVD je:

Pro4Media

DVD R DL 8.5GB 8x 

 

Jel moguce da je Mrtav dvd,na njemu mi je dosta bitnih stvari,dvd cuvam u futroli koju sam dobio uz sami DVD tako da nema ni packe na sebi...Sta da radim? :/

softwaremaniac ned 9.11.2014 18:42
Sadmir01 kaže...

Pozdrav...Pokusao sam otvoriti svoj DVD na kojem cuvam sve svoje fotografije i snimke ali mi izbaci ovu gresku "windows cannot format this type of disk. insert a different disk and try again" slika.

DVD sam rezao na starom racunaru na kojem je bio Windows XP(na ovom je windows 7),nisam ga do sad ubacivao u ovaj racunar.

DVD je:

Pro4Media

DVD R DL 8.5GB 8x 

 

Jel moguce da je Mrtav dvd,na njemu mi je dosta bitnih stvari,dvd cuvam u futroli koju sam dobio uz sami DVD tako da nema ni packe na sebi...Sta da radim? :/

Možda banalno pitanje, ali jel imaš dvd dl čitač? Jesi li probao otići na Computer pa na ikonu DVD drivea, pa Open?

mbaksa ned 9.11.2014 18:56
Sadmir01 kaže...

DVD sam rezao na starom racunaru na kojem je bio Windows XP(na ovom je windows 7),nisam ga do sad ubacivao u ovaj racunar.

To što ti ne radi u jednom uređaju ne znači ništa - iz toga ne možeš izvući nikakav zaključak. DVD uređaji i mediji nisu 100% kompatibilni. Drugim riječima, medij probaj u još nekoliko računala/optičkih uređaja i ako u nekom od njih radi, iskopiraj si podatke na sigurno. 

 

Stvari koje su ti jako bitne ubuduće drži na dva medija/uređaja, po mogućnosti različitih tehnologija (npr. DVD-u i USB memorijskom sticku ili memorijskoj kartici ili vanjskom disku).