Razni softverski problemi

Problem sa NVIDIA GeForce grafičkom

nsakanov ned 11.9.2016 00:48

Pozdrav, imam sitan problem koji ćete mi, nadam se, pomoći otkloniti.

 

Naime, mislim da imam problem sa grafičkom karticom ili njenim driverima. Stavio sam nedavno opet windowse 7 i sve savršeno na laptopu radi osim kad su igre u pitanju. Svaka (pa i one starije, manje zahtjevne igre) imaju izvjesne grafičke poteškoće koje se na priloženoj slici mogu vidjeti.

 

Ukratko laptop mi ima iduću konfiguraciju:

Acer Aspire 7739G

Intel Core i3-370M 2.4 GHz

NVIDIA GeForce GT 520M 1 GB

6 GB DDR3

750 HDD

 

Probavao sam preko NVIDIA stranice skinuti i instalirati nove drivere no kad to učinim jednostavno mi neće windowsi pokrenuti, a ako imam samo instalirane drivere koje sam uz laptop dobio onda nema šanse da ijednu igru noviju od fife 05 pokrenem kako treba što ovaj laptop ipak treba i mora moći.

 

trebao bih neki dobar savjet ili ideju što učiniti da ovaj "kvar" otklonim.

 

Hvala.

softwaremaniac ned 11.9.2016 00:54
nsakanov kaže...

Pozdrav, imam sitan problem koji ćete mi, nadam se, pomoći otkloniti.

 

Naime, mislim da imam problem sa grafičkom karticom ili njenim driverima. Stavio sam nedavno opet windowse 7 i sve savršeno na laptopu radi osim kad su igre u pitanju. Svaka (pa i one starije, manje zahtjevne igre) imaju izvjesne grafičke poteškoće koje se na priloženoj slici mogu vidjeti.

 

Ukratko laptop mi ima iduću konfiguraciju:

Acer Aspire 7739G

Intel Core i3-370M 2.4 GHz

NVIDIA GeForce GT 520M 1 GB

6 GB DDR3

750 HDD

 

Probavao sam preko NVIDIA stranice skinuti i instalirati nove drivere no kad to učinim jednostavno mi neće windowsi pokrenuti, a ako imam samo instalirane drivere koje sam uz laptop dobio onda nema šanse da ijednu igru noviju od fife 05 pokrenem kako treba što ovaj laptop ipak treba i mora moći.

 

trebao bih neki dobar savjet ili ideju što učiniti da ovaj "kvar" otklonim.

 

Hvala.

Pokušaj pokrenuti s integriranom Intel HD grafikom.

ihush ned 11.9.2016 14:10
nsakanov kaže...

..i sve savršeno na laptopu radi osim kad su igre u pitanju. Svaka (pa i one starije, manje zahtjevne igre) imaju izvjesne grafičke poteškoće koje se na priloženoj slici mogu vidjeti.

 

...

Probavao sam preko NVIDIA stranice skinuti i instalirati nove drivere no kad to učinim jednostavno mi neće windowsi pokrenuti, a ako imam samo instalirane drivere koje sam uz laptop dobio onda nema šanse da ijednu igru noviju od fife 05 pokrenem kako treba što ovaj laptop ipak treba i mora moći.

..

- igre kao fifa i gta su najbugovitije/najprljavijia grafika.. potrebni patchevi i određena verzija drivera (nakon nekog vremena sve zamre izađe novi nastavak..).

- ovisno o postavci/generaciji računala-laptopa imaš (ili nemaš) opciju u BIOSu swichable.. odnosno ovisiš o postavkama i driveru (intel+nvidia). Kad instaliraš pravi driver/postavke mora raditi (ili je kvar). Naravno ove igre nisu mjerilo (ako je ostalo ok tražiš patch ili mijenjaš podešavanje... + 520m nije za gaming). Sami windowsi će povući noviji driver (ako proizvođač održava, driver treba biti certificiran.. naravno kako vrijeme prolazi sve manje i moraš 'ručno' tražiti i instalirati driver. Za stariji HW noviji driver može biti problematičan, probaš neki driver-ver od recimo 2010-2012.. i moguće da će s jednom igrom biti OK s drugom loše i tek neki 'treći' ono što ti treba). Možeš provjeriti i ostale sitnice kao kontakti-temperature.. laptop nije robustan i takvi problemi se mogu očekivati. Laptop nije desktop, moraš imati realna očekivanja, postavke, driver.. i same igre. Puno toga mora biti 100% da bi radilo.