Razni softverski problemi

Problem kod paljenja računala

kumba ned 22.8.2010 16:04

Pozdrav. Imam win XP SP2 i sljedeći problem. Kad upalim kop sve ide normalno dođe do stranice za odabir korisnika. Upišem šifru za svoj račun pojavi se podloga radne površine ali nema ikona alatne trake nićega i tako nekad minutu nekad deset minuta. Kad se konačno pojave ikone i ostalo sve radi normalno i winsi ne prijavljuju nikakve greške. Provjerio sam komp Avirom, MBAM, Superantispyware i nema nikakvih malicioznih datoteka

kumba čet 26.8.2010 20:48

tu bi i mogao biti problem jer s run msconfig ne mogu pokrenuti. nesto je izbrisalo ključ u registru. Mogu pokrenuti msconfig ako odem na C:WINDOWS/PCHealth/HelpCtr/Binaries/MSConfig.exe i pokrenem. Pitanje je kako da u registru vratim referencu na taj program. Da li može opširnije objašnjenje jer ja nisam dovoljno iskusan za čačkanje po registru. Hvala

GigaGirl čet 26.8.2010 21:02

Mislim da ti je osnovni problem u procesu explorer.exe koji kasni s paljenjem. Nažalost ne mogu ti ovako na pamet ništa pomoći već jedino preporučiti da popraviš greške u registru s nekim software-om (npr. Glary Utilities ili CCleaner). Ukoliko se stanje ne popravi riješenje potraži na Google-u (jer ni ja ne bih ništa drugo napravila), a možda ti se čak javi netko tko će ti uspjeti pomoći.

Pozz Namigiva