Razni softverski problemi

Pao sistem,nestali bookmarks - kako nazad?

newklear uto 28.6.2011 18:50

Pozz,

 

prije nekoliko dana na win7 mi je pao sistem i ponovo sam nabacio ''svjež'' win7... međutim, bookmarks koje sam imao u mozilla firefox su otišli zajedno sa ostalim dokumentima. postoji li ikakav način da ih vratim iz windows.old foldera ili je nestalo zauvijek?

kizo2703 uto 28.6.2011 19:10
newklear kaže...

Pozz,

 

prije nekoliko dana na win7 mi je pao sistem i ponovo sam nabacio ''svjež'' win7... međutim, bookmarks koje sam imao u mozilla firefox su otišli zajedno sa ostalim dokumentima. postoji li ikakav način da ih vratim iz windows.old foldera ili je nestalo zauvijek?

Otvori windows.old ,idi u Users i tu ti je cijeli tvoj user folder sa svim podacima ,pa tako i sa kompletnim Firefox profilom u kojem su ti i svi bookmarksi!

 

Otvori AppData - Roaming - Mozilla - Firefox - Profiles.

 

Tu ćeš naći folder ''šifriranog.default'' naziva (vidi sliku) koji jednostavno kopiraj i onda iz njega možeš kopirati sve fileove i foldere u isti takav folder u novoj instalaciji Windowsa!

  

newklear uto 28.6.2011 19:28
Tomislav95 kaže...
newklear kaže...

Nisam ništa spašavao zato ovako i pitam... da sam spasio bilo kako, znao bih vratiti

Jesi li napravio format particije na kojoj je bio stari Windows ili je još imaš?

 

Nisam, zato i imam ovaj folder windows.old

 

kizo2703 kaže...
newklear kaže...

Pozz,

 

prije nekoliko dana na win7 mi je pao sistem i ponovo sam nabacio ''svjež'' win7... međutim, bookmarks koje sam imao u mozilla firefox su otišli zajedno sa ostalim dokumentima. postoji li ikakav način da ih vratim iz windows.old foldera ili je nestalo zauvijek?

Otvori windows.old ,idi u Users i tu ti je cijeli tvoj user folder sa svim podacima ,pa tako i sa kompletnim Firefox profilom u kojem su ti i svi bookmarksi!

 

Otvori AppData - Roaming - Mozilla - Firefox - Profiles.

 

Tu ćeš naći folder ''šifriranog'' naziva (vidi sliku) koji jednostavno kopiraj i onda iz njega možeš kopirati sve fileove i foldere u isti takav folder u novoj instalaciji Windowsa!

  

 

Našao sam ovo sa slike ali ne mogu naći taj isti folder u novoj instalaciji...

newklear uto 28.6.2011 22:32
kizo2703 kaže...
newklear kaže...

Pozz,

 

prije nekoliko dana na win7 mi je pao sistem i ponovo sam nabacio ''svjež'' win7... međutim, bookmarks koje sam imao u mozilla firefox su otišli zajedno sa ostalim dokumentima. postoji li ikakav način da ih vratim iz windows.old foldera ili je nestalo zauvijek?

Otvori windows.old ,idi u Users i tu ti je cijeli tvoj user folder sa svim podacima ,pa tako i sa kompletnim Firefox profilom u kojem su ti i svi bookmarksi!

 

Otvori AppData - Roaming - Mozilla - Firefox - Profiles.

 

Tu ćeš naći folder ''šifriranog.default'' naziva (vidi sliku) koji jednostavno kopiraj i onda iz njega možeš kopirati sve fileove i foldere u isti takav folder u novoj instalaciji Windowsa!

 

Svaka čast, riješio sam ovako... nisam se nadao ni 1% ali sve se vratilo

Diablo86 kaže...

Možda trebaš staviti show hidden files and folders

 

Tomislav95 kaže...

Vjerojatno je sakriven. Odi u Control panel<Folder options<View< označi show hidden files and folders

 

Bio je sakriven, sve rješeno... hvala

rambox uto 28.6.2011 22:43

 

Za ubuduce ne bi bilo loše, imat uvjek pohranjene sve Bokmarke na neko sigurno mjesto preventiva glavu i živce čuva fuckaj ga.{#}{#}

 

Moš ih Uplodat dole na ovu stranicu, imas 5gb slobodnog prostora ok 25mb maksimalan Upload velicina po datoteci je minus ali najbitnije je da se tu podaci ne brišu osim ak ih ti sam ne obrišeš a to je veliki plus.{#}

 

http://www.box.net

newklear sri 29.6.2011 10:25
rambox kaže...

 

Za ubuduce ne bi bilo loše, imat uvjek pohranjene sve Bokmarke na neko sigurno mjesto preventiva glavu i živce čuva fuckaj ga.{#}{#}

 

Moš ih Uplodat dole na ovu stranicu, imas 5gb slobodnog prostora ok 25mb maksimalan Upload velicina po datoteci je minus ali najbitnije je da se tu podaci ne brišu osim ak ih ti sam ne obrišeš a to je veliki plus.{#}

 

http://www.box.net

 

na 3 računara koristim dropbox i volio bih da imam i sinhronizovane bookmarks preko njega ali ne znam kako...

Tomislav95 sri 29.6.2011 10:27
newklear kaže...

 

na 3 računara koristim dropbox i volio bih da imam i sinhronizovane bookmarks preko njega ali ne znam kako...

Mislim da ti je bolje sinkronizirati preko Firefox-a kad već ima tu mogućnost.

Ako ne želiš tako, skini si MozBackup pa radi backup svaki tjedan, mjesec...