Razni softverski problemi

Outlook 2019 (office 365) ne salje gmail

tom_bombadill pon 7.1.2019 16:39

Imam problem sa outlook 2019 iz office 365 paketa, gmail mi je na njemu konfiguriran, ali ne zeli slati mailove.

Sve poruke uredno primam.

Kad pokusam poslat mail, izbaci gresku 0x800CCC0F

 


Task '*******@gmail.com - Sending' reported error (0x800CCC0F) : 'The connection to the server was interrupted. If this problem continues, contact your server administrator or Internet service provider (ISP).'

 

Bio sam googlao za ovu gresku cak mi je i microsoft support bio spojen na komp i oni su pokusavali par sati nesto napraviti ali bezuspjesno.

 

Ako netko zna koje bi bilo rijesenje bio bi jako zahvalan na odgovoru.

tom_bombadill pon 7.1.2019 21:13

Jos sam malo istrazivao, nasao sam nesto da je taj problem povezan sa hrpom registry keyeva, koje mi se jednostavno neda istrazivati, i gnjaviti se sa time, problem rijesen na puno elegantniji nacin, napravio download i install mozilla thunderbird mail clienta i svi mailovi sad rade....

 

Well done Microsoft...

U Outlooku 2019: - nocna mora za sloziti gmail,

                             - iskon mail (jedan prastari jos iz doba 56k modema) nemoguce za postaviti

                             - icloud mail cak i sa posebnim app specific passwordom dobio sam sijede vlasi na glavi i nisam uspio postaviti

 

Sa mozillom 5 minuta i ta tri mail accounta rade primaju i salju poruke...

 

Nemam rijeci

ihush uto 8.1.2019 13:30
tom_bombadill kaže...

E sad stvarno tko je to lud vise....

 

Danas mi mozilla thunderbird ne radi sa gmailom.

Unknown error za slanje mailova.

 -zato idući put razmisli prije nego pohvališ/popljuješ neki komad softa (funboyizam, jer sve što je MSovo ne valja..).

-problemi koje imaš ne moraju uopće biti povezani s računalom, OSom, appsom.. može biti linija-prekidi, može postavka gmaila (trebaš omogućiti korištenje pop3-imap..) itd + gmail je googleov (interes/odluke) i ne možeš znati/utjecati na njihove odluke/promjene ili probleme npr ddosanje ili neki sl. napad, pad servera i sl. znaš, ratuje se i stvari se mijenjaju.

-nisi juzer koji se može s time snaći (dio o reg.keyevima) i tad prvo pravilo, ne diraj, jer šansa da nešto na ćoravo popraviš je kao loto + problemi koje nađeš na yt ne moraju imati nikakve veze s tvojim problemom to znamo za npr bolest-lijek.. i isto pravilo, prvo moraš znati što je uzrok/problem pa ga tek tad možda možeš otkloniti. (konkretan errorcode je za razne situacije tako da ne pomaže).

 

-slanje, osnovni test, pošalji sam sebi neki mail, ako radi, tad ni salnje na druge mailove nije tvoh problem, ne može biti, nego je problem druge strane (primatelja) i tu ne možeš ništa.

tom_bombadill uto 8.1.2019 20:17

-problemi koje imaš ne moraju uopće biti povezani s računalom, OSom, appsom.. može biti linija-prekidi, može postavka gmaila (trebaš omogućiti korištenje pop3-imap..) itd + gmail je googleov (interes/odluke) i ne možeš znati/utjecati na njihove odluke/promjene ili probleme npr ddosanje ili neki sl. napad, pad servera i sl. znaš, ratuje se i stvari se mijenjaju.

 

- ne radi u outlooku od 12 mjeseca, posto ovo tipkam sa svoje konekcije na internet pretpostavljam da sam spojen ispravi me ako nisam spojen na internet greska nije pojavi se pa dva dana radi pa opet ne radi nego konstantno u Outlooku ne radi od 12 mjeseca.

 

 

-nisi juzer koji se može s time snaći (dio o reg.keyevima) i tad prvo pravilo, ne diraj, jer šansa da nešto na ćoravo popraviš je kao loto + problemi koje nađeš na yt ne moraju imati nikakve veze s tvojim problemom to znamo za npr bolest-lijek.. i isto pravilo, prvo moraš znati što je uzrok/problem pa ga tek tad možda možeš otkloniti. (konkretan errorcode je za razne situacije tako da ne pomaže).

 

- Sto mislis zasto sam postao ovdje pitanje? vjerovatno zato sto bas i ne bi bio odusevljen da sje... windowse i moram dizat sve od nule.

 

 

 

-slanje, osnovni test, pošalji sam sebi neki mail, ako radi, tad ni salnje na druge mailove nije tvoh problem, ne može biti, nego je problem druge strane (primatelja) i tu ne možeš ništa.

 

- probao ne salje mail ni sam sebi na isti mail sa kojeg saljem, niti na druge moje mailove, sa weba preko browsera radi bez brige, ali kad konfiguriram account u outlooku automatski test mail uredno prodje, poslije toga nista vise ne izlazi iz outlooka.

 

Kao sto sam rekao prosao sam google support forume, na njemu sam nasao ovo za registry, prosao sam microsoft support kompletno beskoristan u biti provjerite jel ste spojeni na internet, pa ako primam mailove vjerovatno jesam, microsfot support service mi je bio spojen na komp preko remote desktopa i oni isto nisu nista rijesili. Problem je definitivno u outlooku, posto Mozilla thunderbird radi (bio je port za smtp server u pitanju ovo kad nije radilo i cisto da nema drugog pitanja da provjerio sam i u outlooku postavke za servere isti su kao i u thunderbirdu).

Na samom google accountu omoguceno je less secure apps. Nemam 2 step verification aktiviran, mada je bio i aktiviran i napravio sam poseban app specific password za outlook sa kojim sam opet mogao samo primati.

BlackMoon uto 8.1.2019 22:00

Google je uveo neke dodatne zaštite korisničkih računa gdje blokira sve njemu nepoznate i sumnjive uređaje i softver. Namjerno ili ne, tu je svrstao i Outlook.
Ide u siguronosne postavke google računa i isključi tzv. dodatnu zaštitu! Onda bi ti trebalo raditi.

tom_bombadill pet 26.4.2019 22:00

E ljudi ovak, nasao sam rijesenje, i moze se desiti na dosta DELL laptopa:

 

rijesenja:

 

1. https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/all/outlook-2016-problem-sending-emails-error/db6e2794-ed89-44c0-9616-cbe563eeb6dc?page=2

 

2. https://www.dell.com/community/Productivity-Software/0x800ccc0f-error-outlook-2019-works-wired-error-wireless/td-p/7186615

 

3. u mojem slucaju je bilo, otvori task manager, tab services i stop service: Killer Network Service, poslije toga, mailovi uredno prolaze, nemam pojma tocno sto je problem, ali nesto taj sevice zeza za odlaznu postu.

 

 

ihush sub 27.4.2019 00:28

killer.. je mrežni ''trubo/gaming'' driver.. i vjerojtatni uzrok problema, npr veličina paketa ili nešto deseto (pogotovo ako si nešto 'optimizirao'..).. + zaključak, umjesto pljuvanja po MSu, pogotovo kad je uzrok ipak specifičan-izuzetak (jer tad ne može biti win, tad bi svi-većina imali isti problem..) bolje je potražiti grešku, iznimku-izuzezak (nešo što je specifično za tvoj PC, kao što navodiš gore dell laptop, mada to s dellom nema veze, jer nitko od proizvođača računala ne proizvodi hardware npr mrežni chip+driver.. i tad je problem isti na takvim računalima tj ista mrežna+driver neovisno o brandu ili MS-win..). Tek tad, kad ne sumnjičiš pogrešnog, možeš pronaći točan uzrok-odgovor.. i fix ako postoji.

-jednako tako može problem biti nešto deseto, što se sad slučajno-neprimjetno popravilo.. ili da se opet pojavi. npr ako je krivac gmail ili neki njegov block algoritam, autorizacija i sl. npr da te bug forum bana, tad ne bi mogao logirati se na forum a to s win i računalom nema veze.. jednako tako ne mora mail problem biti povezan s OSom, softwareom, računalom.. može biti linija-ISP, može biti bilo što, no ako pogrešno sumnjamo, tad ne tražimo dalje, na pravom mjestu i tad nikad ne nađemo odgovor-ispravak.. jedino je jasno, nije uzrok win, jer bi tad isti problem bio na tisućama (milionima) računala..