Ferrarista pet 8.8.2014 17:35

Pozz,

 

Molio bih pomoć,dakle imam grafičku nvidia geforce gtx650 2gb,kada recimo idem igrati euro truck simulator 2 ili neku igru na facebook-u odjednom mi se pojave ljubičasto-zelene kockice i javlja mi DISPLAY DRIVER STOPPED RESPONDING AND HAS RECOVERED, VERZIJA 337,88,onda moram resetirati komp i kasnije se javlja ista greška,na nekim stranim forumima sam pročitao za overclock,znači da stavim memoriju i core na oko -100,to sam i napravio i onda 2-3 dana se nije pojavljivalo,i onda se pojavilo opet jučer,čak sam i stavljao starije drivere i novije drivere od grafičke i ništa,MOLIM POMOĆ ŠTA DA NAPRAVIM?DALI JE DO GRAFIČKE ILI NE???

softwaremaniac pet 8.8.2014 19:47
Ferrarista kaže...

Pozz,

 

Molio bih pomoć,dakle imam grafičku nvidia geforce gtx650 2gb,kada recimo idem igrati euro truck simulator 2 ili neku igru na facebook-u odjednom mi se pojave ljubičasto-zelene kockice i javlja mi DISPLAY DRIVER STOPPED RESPONDING AND HAS RECOVERED, VERZIJA 337,88,onda moram resetirati komp i kasnije se javlja ista greška,na nekim stranim forumima sam pročitao za overclock,znači da stavim memoriju i core na oko -100,to sam i napravio i onda 2-3 dana se nije pojavljivalo,i onda se pojavilo opet jučer,čak sam i stavljao starije drivere i novije drivere od grafičke i ništa,MOLIM POMOĆ ŠTA DA NAPRAVIM?DALI JE DO GRAFIČKE ILI NE???

Ovo zvuči kao problem s driverima grafičke kartice.

softwaremaniac pon 11.8.2014 20:12
Ferrarista kaže...

Molim vas odgovorite mi nesto....

Pokušaj nešto od ovoga:

- Change power settings in NVIDIA COntrol Panel>Manage 3D settings>power management mode. Change to "Prefer maximum performance".

- In Internet explorer, go to Tools>Internet Options>Advanced>Check "Use Software rendering instead of GPU rendering".

 

Jesi li kod instalacije drivera išao na Custom, pa na Perform Clean Installation?

Hummer sri 13.8.2014 16:16

Promjeni termovodljivu pastu na hladnjaku i počisti ga jer temperatura od 100 nije normalna. 

 

Ako to ne pomogne i ako je grafa pod garancijom nosi je na reklamaciju.

 

Ako nema garancije i situacija je neizdrživa, stalno se smrzava i artefakti onda je probaj popraviti pećnica metodom.

 

 

softwaremaniac sri 13.8.2014 16:33
Hummer kaže...

Promjeni termovodljivu pastu na hladnjaku i počisti ga jer temperatura od 100 nije normalna. 

 

Ako to ne pomogne i ako je grafa pod garancijom nosi je na reklamaciju.

 

Ako nema garancije i situacija je neizdrživa, stalno se smrzava i artefakti onda je probaj popraviti pećnica metodom.

 

 

Nije temp na 100 nego ju je downclocko za 100 mHz

zelja55 sri 13.8.2014 16:33

imao sam nešto slično i na kraju u pitanju bila memorija na kompjuteru otišao jedan memorijski modul,kad je bio izvađen dalje radilo bez greške, a isto javljalo grešku u drajverima od grafičke ili se komp restarto u igri, pogledaj i napajanje dali je dosta jako

najsigurnije je da je probaš kod nekog prijatelja odnest i upiknut u komp