Razni softverski problemi

Nešto mi skida internet limit

jigsaw5063 sub 1.1.2011 23:46

 

Prvo da pozdravim sve članove pošto sam novi na forumu.

Imam jedan problem koji  sam neznam kako riješit pa bi mi trebala vaša pomoć.

 

Prije nekoliko dana moj drug i ja smo skinuli sa interneta windows xp dark edition v7 i nakon instalacije i njemu i meni se dešava ovaj problem pa reko kako sebi riješim problem tako ću i njemu.

 

a problem je..

Dok sam spojen na internet računar se spaja na drugu lokaciju i troši mi limit (troši 200KB/s) pa tako moram da prekinem preko nod32 antivirusa.

evo i slike:

 

http://img156.imageshack.us/img156/9648/22268546.jpg

ako se ne spaja na tu onda se spoji na ovu

http://img825.imageshack.us/img825/4442/beznaslovab.jpg

 

instaliro sam iznova svoj stari sistem ali problem i dalje ostaje (uradio sam format C particije ali ne i D ).

Skeniro sam sa nod32, trojan remover, malwarebytes i ništa nisu pronašli ni na jednoj particiji.

 

191x7 sub 1.1.2011 23:54

Windows XP Dark Edition?

Da vidimo, ja znam za XP Home Edition, XP Professional Edition, XP 64-bit i XP Media Center. Tu ne vidim nikakav "Dark".

Stavi legalne Windowse i nećeš imati problema; okani se tih modanih/izmjenjivanih.

Krešo91 ned 2.1.2011 00:01
191x7 kaže...

Windows XP Dark Edition?

Da vidimo, ja znam za XP Home Edition, XP Professional Edition, XP 64-bit i XP Media Center. Tu ne vidim nikakav "Dark".

Stavi legalne Windowse i nećeš imati problema; okani se tih modanih/izmjenjivanih.

To je tema za XP i zove se XPize darkside...ništa ilegalno nema kod toga...imam i ja dotičnu temu  

 

On topic:

 

mislim da je problem kod nekog "curenja prometa"............

 

dakle ili se neko spaja na tvoj WLAN ili je čisto do toga da te ISP potkrada što i nije čudno u ovo doba

Krešo91 ned 2.1.2011 00:08

nebi reko da OS može sam od sebe trošit promet bez ikakvog logičnog razloga...osim ove međusobne komunikacije između tvog kompa i servera tj. centrale na koju si spojem

 

ja bi na tvom mjestu stavio net limiter program i pratio i ograničavao promet

 

malo drastičnije i zahtjevnije mjere:

  • promijenit internet paket - dakle povećati veličinu dozvoljenog prometa
  • preći na drugog ISP-a
jigsaw5063 ned 2.1.2011 00:11

ma uvjerio sam se u te sisteme ali neznam kako riješit ovaj problem sa limitom kako sam vidio ove IP na koje se spaja su iz NJemačke.

uradio sam format C a ono opet isti problem možda je šta na D particiji ali kako znam na njoj nema ništa što bi bilo sumnjivo

jigsaw5063 ned 2.1.2011 00:42

to što je ilegalno...

 

ja nisam došo na forum da bi reklamiro ili raspravljo dali je ilegalan  taj dark već ako je moguće da mi pomognete oko mog problema sa limitom.

 

uvjeren sam kad bi formatiro i D particiju da više nebi bilo tog problema ali nemogu zbog podataka.

 

Imo sam podavno jedan virus koji se uvjek vreaćao posle formata C tako da sam formatiro i D particiju i onda je sve bilo u redu

kingmedo ned 2.1.2011 00:47
jigsaw5063 kaže...

to što je ilegalno...

 

ja nisam došo na forum da bi reklamiro ili raspravljo dali je ilegalan  taj dark već ako je moguće da mi pomognete oko mog problema sa limitom.

 

uvjeren sam kad bi formatiro i D particiju da više nebi bilo tog problema ali nemogu zbog podataka.

 

Imo sam podavno jedan virus koji se uvjek vreaćao posle formata C tako da sam formatiro i D particiju i onda je sve bilo u redu

Podatke kopiraj na DVD ili kupi/posudi disk pa tamo postavi.

Zabranjeno je raspravljati o ilegalnom softwareu, zato ti to govore.

Uglavnom, instaliraj dobar firewall (Comodo, Online Armor, Outpost) da možeš kontrolirati/blokirati ulazni, odnosno izlazni promet.

(s)izgoreo ned 2.1.2011 02:44

a nitko nije pogledao IP adrese udaljenih servera? ccc... winsi skidaju update, ne trebaš se ničeg bojati, ukoliko ne želiš da winsi automatski skidaju update postaj pa će ti se objasnit kako namjestiti postavke

 

BTW. domena prve i treće adrese na slici je akamaieva, tvrtke koja se bavi data mirroringom dok je druga adresa MSova koji se koristi akamaievim servisom kako bi izbjegao zagušenje svojih servera...

 

P.S. kad već ovako javno postaš screenshot prekrij IP adresu koju ti je dodijelio provider (one sa lijeve strane koja se ponavljaju, Application/Local IP) u nekom editoru slika, tada bar nitko neće znati da si iz BiH negdje iz okolice ili iz Tuzle i da ti je provider BH Telecom... a da ne govorim o nečem gorem {#}

jigsaw5063 ned 2.1.2011 14:42

Hvala na savjetu.{#}

Update sam ja već prije iskljućio ali ono je i dalje skidalo đaba što je isključeno.

problem sam otklonio bilo je do wgatray datoteke iz system32 koja provjerava dali je  vindows genuine (prilikom instalacije winxp ukucavo sam uvijek šifru koju znam napamet onu pravu mi bilo mrsko prepisivat) tako da sam kasnije  promjenio product key onaj njegov pravi i sad sve normalno radi.

Što se tiće ip adrese kod mene je dinamička a ne statična.

Hvala još jednom!