Razni softverski problemi

Nedostaju START i ikone na desktopu

K1so pet 2.4.2010 15:27

Evo trebam neku Megapomoć. Nemam starta. Nemam ikona. ( pokrenio sam explorer i stavio da se sam pali pri paljenju kompa al on opet tuli svoje). System restore nemogu pokrenit! a to mi treba. kaže- unable to protect your computer pelase reboot- rebootam i opet isto. btw uključen je. a radio sam u advanced system pro i tune up utilities i onda sam restarto komp da mi se to sve primi i etoga! od onda je tako. imam i TeamViewer ako netko zna šta je pa možemo remote control. Polako pizidim .

Probao sam uzet ss al kada ju spremam kaže da nemože zabilježit to u registry ili je već otvoreno? :O nemam pojma šta da radim.

ako treba još kakvih informacija recite.

hvala unaprijed.

EDIT evo stavio sliku. pogled dole lijevo čošak. tako mi bude kad minimiziram nešta -.-'

skank666 pet 2.4.2010 15:39

i zbog ovakvih stvari se ne zaje8ava s system pro i slicnim alatima za customize prozora, pogotovo ako nisi uradio backup. najiskrenije ti zelim srecu..

rjesenje ne zalost ne znam (osim mozda reinstal prozora)

BlackFoot pet 2.4.2010 18:06
softwaremaniac kaže...

Probaj ComboFix skinut pa s njim proskenirat:http://www.combofix.org/. Ništa ne diraj dok on skenira.

šta si radio prije nego ti se to dogodilo?? Sad sam pročitao

 Što se tiče ComboFixa palac gore! No što se tiče linka stranica za preuzimanje tu se ne slažem. Vrlo su nesigurne, nisu odobrene od strane autora ovog alata. Vidi reakcije korisnika WOT-a na ove stranice. Prave i jedine dobre su sa www. bleepingcomputer.com, odnosno s tutorialom za korištenje http:/www.bleepingcomputer.com/combofix/how-to-use-combofix  

BlackFoot pet 2.4.2010 18:44
softwaremaniac kaže...

to je njegova službena stranica,nikad nisam imao problema s njom i nema malicious stvari na njoj.

 To nije službena stranica tog programa. Evo recimo pogledaj kada ComboFix preuzimaš sa softpedia.com koja je stranica developer site. Ma sama stranica i ne mora biti maliciozna, ali ono što preuzmeš s nje ( u ovom slučaju ComboFix ) i te kako može biti maliciozno. Ti si do sada imao sreće i želim ti je i dalje. No svatko ima pravo dok se ne dokaže suprotno. Zato sorry Tebi, nisam mislio ništa loše, možda sam i sam previše oprezan. Šutim  

K1so pet 2.4.2010 18:52

nemam virus nikako 100%. btw nemogu to ni skinit.

optimizirao sam komp u TuneUp Utilities i advanced system carePro (nikad prije ikakvih a kaoli ovakivh problema)

system restore mi neradi. -.-' prešao sam 10 stranica Google-a i nisam uspio uključit! a moram, nemogu rušit wind sada

imam previše toga. skoro pa mi ni jedna aplikacija više ne radi, nemogu pisat u notepad nemogu kopirat i lijepit, ništa više.

šta sam ja tolko mogo napravit da mi se to desi? jednostavno ne vjerojatno.

kako da ja sada uključim taj system restore? ima li neki dtugi načn da vratim vrijeme? neki program?

Danijel14 pet 2.4.2010 18:58

Jesi li ulazio u safe mode? Ako jesi, kak se tam ponašaju windowsi? Osobno sam imao sranja sa nekim programima koji su startali sa Windowsima, došli bi do deskotopa, sa ili bez taskabara i zatiltali. U safe mode su ulazili normalno. Kad sam skužio koji program zaje..va maknuo sam ga sa startup liste i sad sve radi ko podmazano.

Nocio pet 2.4.2010 19:00
K1so kaže...

nemam virus nikako 100%. btw nemogu to ni skinit.

optimizirao sam komp u TuneUp Utilities i advanced system carePro (nikad prije ikakvih a kaoli ovakivh problema)

system restore mi neradi. -.-' prešao sam 10 stranica Google-a i nisam uspio uključit! a moram, nemogu rušit wind sada

imam previše toga. skoro pa mi ni jedna aplikacija više ne radi, nemogu pisat u notepad nemogu kopirat i lijepit, ništa više.

šta sam ja tolko mogo napravit da mi se to desi? jednostavno ne vjerojatno.

kako da ja sada uključim taj system restore? ima li neki dtugi načn da vratim vrijeme? neki program?

jesi progao napravit ovo...stisni win key + r da ti se run otvori...u njega upises cmd i kad ti se otvori upisi sfc /scannow pa enter da ti prepravi sve fileove id windowsa ...prije toga trebas ubacit cd od windowsa u citac ... javi kak je proslo ak nisi vec to probo

K1so pet 2.4.2010 19:03
Danijel14 kaže...

Jesi li ulazio u safe mode? Ako jesi, kak se tam ponašaju windowsi? Osobno sam imao sranja sa nekim programima koji su startali sa Windowsima, došli bi do deskotopa, sa ili bez taskabara i zatiltali. U safe mode su ulazili normalno. Kad sam skužio koji program zaje..va maknuo sam ga sa startup liste i sad sve radi ko podmazano.

safe mone= 0 bodova. tamo je još gore tamo nemogu apsolutno ništa osim gleadt u pokazivač miša.

 

 

GamerMaster2041 pet 2.4.2010 19:08

Pa da idi u safe mode.

Ukoliko neradi onda neznam sta nego uzmi system repair.

Ukoliko neces system repair onda idi na http://www.reimage.com/ .

Nazalost moras izdvojiti dobre pare da bi mogao preko njega popraviti jer on popravlja sve sto se nalazi na kompjuteru.

Ali posto vidim da imas Vistu nemoze ti pomoci,ali mozda imas skin za XP koji izgleda ko vista.

Ukoliko ne pomogne kontaktuj Microsoft.

K1so pet 2.4.2010 19:09
Nocio kaže...

jesi progao napravit ovo...stisni win key + r da ti se run otvori...u njega upises cmd i kad ti se otvori upisi sfc /scannow pa enter da ti prepravi sve fileove id windowsa ...prije toga trebas ubacit cd od windowsa u citac ... javi kak je proslo ak nisi vec to probo

dobivam neki error u cmd-u.

pokušavam osposobit System restore point al mi neide nikako. kad ga hoću ukjučit u administrators tools-services dobijem ovo- Error 1068 dependency service or group failed to start.

K1so pet 2.4.2010 19:10
GamerMaster2041 kaže...

Pa da idi u safe mode.

Ukoliko neradi onda neznam sta nego uzmi system repair.

Ukoliko neces system repair onda idi na http://www.reimage.com/ .

Nazalost moras izdvojiti dobre pare da bi mogao preko njega popraviti jer on popravlja sve sto se nalazi na kompjuteru.

Ali posto vidim da imas Vistu nemoze ti pomoci,ali mozda imas skin za XP koji izgleda ko vista.

Ukoliko ne pomogne kontaktuj Microsoft.

ej lega, imam Xp SP 2 vamo, kakva vista. sad tražim po netu i to se samo pojavljuje na visit. kakav užas.

BlackFoot pet 2.4.2010 19:13
K1so kaže...

nemam virus nikako 100%. btw nemogu to ni skinit.

optimizirao sam komp u TuneUp Utilities i advanced system carePro (nikad prije ikakvih a kaoli ovakivh problema)

system restore mi neradi. -.-' prešao sam 10 stranica Google-a i nisam uspio uključit! a moram, nemogu rušit wind sada

imam previše toga. skoro pa mi ni jedna aplikacija više ne radi, nemogu pisat u notepad nemogu kopirat i lijepit, ništa više.

šta sam ja tolko mogo napravit da mi se to desi? jednostavno ne vjerojatno.

kako da ja sada uključim taj system restore? ima li neki dtugi načn da vratim vrijeme? neki program?

 Bez zamjerke, ali ne možeš u isto vrijeme računalo optimizirati s dva programa slične namjene. Svaki radi  i optimizira na svoj način. Pa ono što jedan podesi na svoj način ali svakako uz tvoj pristanak drugi to shebe i napravi drugačije. Pa recimo jesi li, a vjerojatno jesi, pokušao u ta dva programa vratiti stvari na početno stanje, valjda prave nekakav backup. A što se tiče system restorea jeli uključen u servisima.    

GamerMaster2041 pet 2.4.2010 19:16
K1so kaže...
GamerMaster2041 kaže...

Pa da idi u safe mode.

Ukoliko neradi onda neznam sta nego uzmi system repair.

Ukoliko neces system repair onda idi na http://www.reimage.com/ .

Nazalost moras izdvojiti dobre pare da bi mogao preko njega popraviti jer on popravlja sve sto se nalazi na kompjuteru.

Ali posto vidim da imas Vistu nemoze ti pomoci,ali mozda imas skin za XP koji izgleda ko vista.

Ukoliko ne pomogne kontaktuj Microsoft.

ej lega, imam Xp SP 2 vamo, kakva vista. sad tražim po netu i to se samo pojavljuje na visit. kakav užas.

Ok onda si prebaci program reimage na http://www.reimage.com/ ali da bi nakon skeniranja mogao popraviti sve trebas kupiti kljuc.

 

Uostalom mozes samo da odes na sajt http://www.reimage.com/ i da se registrujes i da kupis kljuc i da preko firefox-a ili nekog drugog pretrazivaca popravis sve na kompjuteru,od windowsa,drajvera,dll fajlova i programa i ostalo sto spada pod sve.

Nocio pet 2.4.2010 19:17
K1so kaže...
Nocio kaže...

jesi progao napravit ovo...stisni win key + r da ti se run otvori...u njega upises cmd i kad ti se otvori upisi sfc /scannow pa enter da ti prepravi sve fileove id windowsa ...prije toga trebas ubacit cd od windowsa u citac ... javi kak je proslo ak nisi vec to probo

dobivam neki error u cmd-u.

pokušavam osposobit System restore point al mi neide nikako. kad ga hoću ukjučit u administrators tools-services dobijem ovo- Error 1068 dependency service or group failed to start.

potrudi se barem napisat koji error dobivas

K1so pet 2.4.2010 19:21
BlackFoot kaže...

 Bez zamjerke, ali ne možeš u isto vrijeme računalo optimizirati s dva programa slične namjene. Svaki radi  i optimizira na svoj način. Pa ono što jedan podesi na svoj način ali svakako uz tvoj pristanak drugi to shebe i napravi drugačije. Pa recimo jesi li, a vjerojatno jesi, pokušao u ta dva programa vratiti stvari na početno stanje, valjda prave nekakav backup. A što se tiče system restorea jeli uključen u servisima.    

nisam rekoa da sam u isto vrijeme pokretao. jedan za drugim sam. prvo ovaj pa onaj. jesam. TuneUp Utilities ne radi uopće više, a i Advanced system care ne pomaže. probao sam vratiti s time al ništa. očito da je o da TuneUp kriv? btw ne radi u service. i nmogu ga pokrenut. napisao sam da dobijem Error 1086-dependency service or group failed to start.

 

@GameMaster2041 skinio poknreuo, samo bijelo, ništa se nedešava.

 

@Nocio pa jesam (ali sada nemogu ništa kopirat ni ljepit) pa evo ti opet. Erorr 1096. dependeny serivce or group failed to start. to dobijem kad pokušam pokrenit system restore u service. Kada pokušam pokrenut System restore kaže- Unable to protect your computer. Please reboot and start System restore again.

Nocio pet 2.4.2010 19:23

on je mislio da nemozes s obadva programa optimatizirat racunalo jer svaki program radi na drugi nacin u optimatizaciji...za optimatizaciju koristi ili tune up ili glary jer ces opet napravit ovakvu stetu...usput progaj upisat sfc /scannow u safe mode with comand prompt

K1so pet 2.4.2010 19:25
Nocio kaže...

on je mislio da nemozes s obadva programa optimatizirat racunalo jer svaki program radi na drugi nacin u optimatizaciji...za optimatizaciju koristi ili tune up ili glary jer ces opet napravit ovakvu stetu...usput progaj upisat sfc /scannow u safe mode with comand prompt

ooops. ok. nego idem to porbat.

BlackFoot pet 2.4.2010 19:30
Nocio kaže...

on je mislio da nemozes s obadva programa optimatizirat racunalo jer svaki program radi na drugi nacin u optimatizaciji...za optimatizaciju koristi ili tune up ili glary jer ces opet napravit ovakvu stetu...usput progaj upisat sfc /scannow u safe mode with comand prompt

 Ma da, na to sam mislio. Krivo sam napisao ono " u isto vrijeme ". Hvala na ispravci krivog navoda.Osmijeh 

K1so pet 2.4.2010 19:44
Nocio kaže...

on je mislio da nemozes s obadva programa optimatizirat racunalo jer svaki program radi na drugi nacin u optimatizaciji...za optimatizaciju koristi ili tune up ili glary jer ces opet napravit ovakvu stetu...usput progaj upisat sfc /scannow u safe mode with comand prompt

safe mode=o bodova, opet. sada nemogu ni pokrenit safe mode, ni pokrenit! neznam više, gubim živce.

Nocio pet 2.4.2010 19:48
K1so kaže...
Nocio kaže...

on je mislio da nemozes s obadva programa optimatizirat racunalo jer svaki program radi na drugi nacin u optimatizaciji...za optimatizaciju koristi ili tune up ili glary jer ces opet napravit ovakvu stetu...usput progaj upisat sfc /scannow u safe mode with comand prompt

safe mode=o bodova, opet. sada nemogu ni pokrenit safe mode, ni pokrenit! neznam više, gubim živce.

jesi probo desni klik na cmd i onda run as administrator???ak jesi onda nemam ideje vise

 

EDIT: probaj u cmd upisat chkdsk /r pa javi jel opet baca taj error

K1so pet 2.4.2010 19:50
Nocio kaže...
K1so kaže...
Nocio kaže...

on je mislio da nemozes s obadva programa optimatizirat racunalo jer svaki program radi na drugi nacin u optimatizaciji...za optimatizaciju koristi ili tune up ili glary jer ces opet napravit ovakvu stetu...usput progaj upisat sfc /scannow u safe mode with comand prompt

safe mode=o bodova, opet. sada nemogu ni pokrenit safe mode, ni pokrenit! neznam više, gubim živce.

jesi probo desni klik na cmd i onda run as administrator???ak jesi onda nemam ideje vise

imam xp ne vistu. jesam admin. ne radi ništa. sve probo. nemam pojma šta ću.terminal services mi također ne rade.

Nocio pet 2.4.2010 19:54
K1so kaže...
Nocio kaže...
K1so kaže...
Nocio kaže...

on je mislio da nemozes s obadva programa optimatizirat racunalo jer svaki program radi na drugi nacin u optimatizaciji...za optimatizaciju koristi ili tune up ili glary jer ces opet napravit ovakvu stetu...usput progaj upisat sfc /scannow u safe mode with comand prompt

safe mode=o bodova, opet. sada nemogu ni pokrenit safe mode, ni pokrenit! neznam više, gubim živce.

jesi probo desni klik na cmd i onda run as administrator???ak jesi onda nemam ideje vise

imam xp ne vistu. jesam admin. ne radi ništa. sve probo. nemam pojma šta ću.terminal services mi također ne rade.

jbg oprosti onda skin me zbunio....probaj u cmd upisat chkdsk /r pa javi jel opet baca taj error

K1so pet 2.4.2010 19:58
Nocio kaže...

jbg oprosti onda skin me zbunio....probaj u cmd upisat chkdsk /r pa javi jel opet baca taj error

ne. ali kao nemože provjerit niti pkrenut šta li. i reko sames-da pokrene to pri sljedečem restartu. idem restartat

 

 

K1so pet 2.4.2010 20:03
Nocio kaže...

javi kak je proslo

nikako, sve isto osim što mi je sada SKORO pokrenuo terminal services, došo do više do pola pa tek onda izbacio isti error ali poslije toga sve isto.

K1so pet 2.4.2010 20:10
Nocio kaže...

a  cini mi se da ti jedino preostaje opcija repair kad ides inst windowse

de mi reci ( pošto nikad nisam repair xp) oću ja šta izgubit? tj šta ću dobiti ak to napravim.