Elubrylla ned 16.3.2014 19:54

Pozdrav, imam problem.

Hocu da podignem sistem preko usb-a (win 8.1 x64). Usb je bootabilan i sa njim je prijatelj dizao sistem.
Kada pokrenem komp i stisnem f12, odaberem usb, dobijem poruku "No possible bios file found".
Maticna je Biostar P43-A7 i zadnji bios je na njoj.
Boot preko cd-a ide normalno i nema gresaka.. 

licma125 pon 17.3.2014 12:44

Imam stari Asus Eee PC 900 i pokušavam ga podignut preku usb-a (usb je bootabilan) i u bios-u sam stavio boot order 1.removable device i kad ga upalim piše mi "Reboot and Select proper Boot device or insert Boot media in selected Boot devices and pres a key_"

Ako netko moze pomoci?

Zaboravio sam dodati da ako ga ostavim da se pokrece sa hard diska dode mi do onog djela di se win. pali i onda mi pokaze plavu pozadinu i puno teksta al ne znam sto pise jer je sve na talijanskom :P al ovo sam prepisao "ntfs.sys-address f82201f..."

Flying Dutchman pon 17.3.2014 13:01
licma125 kaže...

Imam stari Asus Eee PC 900 i pokušavam ga podignut preku usb-a (usb je bootabilan) i u bios-u sam stavio boot order 1.removable device i kad ga upalim piše mi "Reboot and Select proper Boot device or insert Boot media in selected Boot devices and pres a key_"

Ako netko moze pomoci?

Zaboravio sam dodati da ako ga ostavim da se pokrece sa hard diska dode mi do onog djela di se win. pali i onda mi pokaze plavu pozadinu i puno teksta al ne znam sto pise jer je sve na talijanskom :P al ovo sam prepisao "ntfs.sys-address f82201f..."

Kod Asusa ti je ESC tipka quick boot menu, probaj preko njega vidjet da li ti prepoznaje boot device

zd1400rt pet 9.8.2019 18:03
Sum_of_all_fears kaže...

Na toj ploči tipka F12 služi sa dizanje BIOS flash utilitya - ne za quick boot menu. Zato ti baca tu poruku.

 

Nađi u BIOSu Boot device i postavi na USB.

 Znam da je post star 5+ godina, ali nakon dva dana patnje i googlanja s tim jeb*** F12...

Spas informacija :D

Skoro flashao BIOS radi toga, haha...

 

Svaki dan nešto naučiš :D