almir sub 10.12.2011 14:52

dobio sam racunar na kojem je bio srusen sistem i kad sam ga pokrenuo u nadi da cu da uspijem dici sistem prvo mi je upozorilo na bateriju koju sam zamjenio kad sam htjeo da udjem u buios nisam mogao jer mi je trazio pasword koji nisam upucavao nikako jer ne znam dali mogu sta da zeznem ako pogrijesim a ne znam pasword pa me zanima dali postoji kakva mogucnost da se udje u bios

Cvik sub 10.12.2011 14:54

Izvadi bateriju van i iskopčaj napajanje iz kompa, pričekaj 5 min i probaj ga upalit bez kabla od napajanja, kasnije spoji napajanje pa probaj, ako ide samo kasnije vrati baterijicu i uredi bio skako hoćeš

dery sub 10.12.2011 14:58
almir kaže...

dobio sam racunar na kojem je bio srusen sistem i kad sam ga pokrenuo u nadi da cu da uspijem dici sistem prvo mi je upozorilo na bateriju koju sam zamjenio kad sam htjeo da udjem u buios nisam mogao jer mi je trazio pasword koji nisam upucavao nikako jer ne znam dali mogu sta da zeznem ako pogrijesim a ne znam pasword pa me zanima dali postoji kakva mogucnost da se udje u bios

kako ti ulaziš u bios

almir sub 10.12.2011 15:03
dery kaže...
almir kaže...

dobio sam racunar na kojem je bio srusen sistem i kad sam ga pokrenuo u nadi da cu da uspijem dici sistem prvo mi je upozorilo na bateriju koju sam zamjenio kad sam htjeo da udjem u buios nisam mogao jer mi je trazio pasword koji nisam upucavao nikako jer ne znam dali mogu sta da zeznem ako pogrijesim a ne znam pasword pa me zanima dali postoji kakva mogucnost da se udje u bios

kako ti ulaziš u bios

pa sa tipkom f10 tako mi pise na pocetku kad se upali pc bios setup f10

Galeb24 sub 11.2.2012 20:26

Molim vas ako mi mozete pomoc   naime kad upalim komp, prvo sto se stvori je ovo na slici ali ja ne mogu ni uci u BIOS, naime, tipkovnica mi je usb, ali imam i onaj mali prikljucaj sto sa usb pretvori u ps2 pa ukljucim i opet nista, uopce ne zasvijetli nista  na tipkovnici, ne registrira je uopce, probao sam sa svim usb portovima i nista.

 

Pomoc ako nesto neko zna molio bih vas.

Hvala

 

Galeb24 ned 12.2.2012 20:50
DamageHigh kaže...

Nabavi PS/2 tipkovnicu.

Jesam, upravo sam probao sa PS/2 tipkovnicom i da ocitalo je, vidio sam da je zasvijetlila kad sam upalio komp ali dalje nista, ne reagira.

 

Znaci ja u ovom slucaju ne mogu nista, da stavim cd od win 7 bi li mogao restartat win i sve ispocetka??? ili neko jos nesto predlaze???

Marko :D ned 12.2.2012 21:05
Galeb24 kaže...
DamageHigh kaže...

Nabavi PS/2 tipkovnicu.

Jesam, upravo sam probao sa PS/2 tipkovnicom i da ocitalo je, vidio sam da je zasvijetlila kad sam upalio komp ali dalje nista, ne reagira.

 

Znaci ja u ovom slucaju ne mogu nista, da stavim cd od win 7 bi li mogao restartat win i sve ispocetka??? ili neko jos nesto predlaze???

Tako sve isto ja imam,i imo sam isti problem.Samo klikni F2 i čekaj,ući će.

Galeb24 pon 13.2.2012 16:02

Tako sve isto ja imam,i imo sam isti problem.Samo klikni F2 i čekaj,ući će.

naime, nakon sto sam probao Ps/2 tipk, opet nije nista htjelo, da cekao sam, onda sam ga 4 ili 5 puta palio i ugasio i gle cuda 6 put se otvorio operativni sutav i ucitao se Win 7.  Tako da moram reci da je ovo bio neki cudesni oporavak....

 

jel zna ko kako se namjesta u BIOS-u mogu iduci put uci preko tipkovnice koja je spojena na USB?   

hvala

 

Galeb24 uto 14.2.2012 18:06

 Znaci nakon sto mi se sve vratilo u normali, sutradan kad sam upalio komp opet isto. Imam sad i ps/2 tipkovnicu,zasvijetle led diode na pocetku,tj.registrira ih i opet isto.

 

Stara slika gdje ne mogu uci u Bios ali jos nesto, ne mogu boot-at win 7 sa cd-a a znam da mi je namjestena opcija da mogu bootat sa cd-a jer sam tako prije radio.

 

Znaci koje po vama imam opcije kako bootat win , da li sa ovim sto izvadim bateriju i vratim resetiram Bios, ali sta to znaci, na koje je onda postavke namjesteno, da bi boota win sa cd-a ili ne? ili da probam bootat sa sa usb stick-a????

BMK sub 15.3.2014 10:11

Imam Dell Vostro 3300.

 

I zakljucan je bios, upali se laptop i nakon 2s trazi sifru, sto god da stisnem, i nema nikakvih oznaki nicega, samo da upisem sifru.

 

Otvorio sam ga i sve i probao naci bios chip i kratko spojit ali nisam uspio itd, i ne znam kako da ga otkljucam.

 

Ima kodova na netu, ali oni trebaju neke informacije bi se trebale vidjeti kad trazi upis sifre, kod mene nema niceg???!

Milka30 sub 15.3.2014 10:51
BMK kaže...

Imam Dell Vostro 3300.

 

I zakljucan je bios, upali se laptop i nakon 2s trazi sifru, sto god da stisnem, i nema nikakvih oznaki nicega, samo da upisem sifru.

 

Otvorio sam ga i sve i probao naci bios chip i kratko spojit ali nisam uspio itd, i ne znam kako da ga otkljucam.

 

Ima kodova na netu, ali oni trebaju neke informacije bi se trebale vidjeti kad trazi upis sifre, kod mene nema niceg???!

Pa izvadi na 7 min baterijicu biosa,pa ju naravno vrati nazad.

Ona ti ako ne znas izgleda nekako ovako

Uglavnom,se nalazi ispod tipkovnice lapa!

BMK sub 15.3.2014 14:42
Milka30 kaže...
BMK kaže...

Imam Dell Vostro 3300.

 

I zakljucan je bios, upali se laptop i nakon 2s trazi sifru, sto god da stisnem, i nema nikakvih oznaki nicega, samo da upisem sifru.

 

Otvorio sam ga i sve i probao naci bios chip i kratko spojit ali nisam uspio itd, i ne znam kako da ga otkljucam.

 

Ima kodova na netu, ali oni trebaju neke informacije bi se trebale vidjeti kad trazi upis sifre, kod mene nema niceg???!

Pa izvadi na 7 min baterijicu biosa,pa ju naravno vrati nazad.

Ona ti ako ne znas izgleda nekako ovako

Uglavnom,se nalazi ispod tipkovnice lapa!

 

Da rastavio sam laptop a ne znam kak izgleda baterijica :D?


Cijeli dan je bila van laptopa prije no sam ju stavio i opet nista.

marinac88 pon 20.4.2015 22:18

Imam slican problem. Instalirao win 8.1 na novi ssd samsung 850 evo. Sve proslo oke. Idem instalirat drivere za maticnu ne mogu instakirat integriranu graficku, odem u bios nesto promjenim i ajde instalira se to. Nakon toga updateam bios. I od tad kad god palim ili resetiram komp ne mogu mogu uci u bios niti ima onaj screen za uci u bios. Monitor bude na standbyu tih par sec dok se ne podignu win. E sad u cemu je problem i zasto nisam mogao instalirat integriranu graficku? Maticna je msi b75a g41. Hvala unaprijed :D

Elijah01 sub 28.11.2015 21:09

Pozdrav ljudi, imam problem, ne mogu uci u bios niti se pri paljenju pojavljuje slika s logom i odredenim mogucnostima i oznacenim tipkama (F2- bios, F8-xy...), znači, kad palim PC, nakratko crna slika, onda dolazi pozadina s naslovom "dobro dosli" i poslije toga ide radna povrsina. A ja moram u BIOS. Savjet?

ihush sub 28.11.2015 21:13

čitati manual-RTFM za MBO-BIOS ili googleati za svoju MBO-PC, npr neki notebookovi imaju posebnu power-bios tipku, neki nemaju ništa (samo iz win8..).

preduvijet, mora biti ugašen ili restart (ne hyber-sleep), mora se isključiti fastboot, mora se bezbroj sitnica, sve povezano s uefijem i sve piše za svaki konkretan PC.

 

ihush čet 17.3.2016 07:03

zato se i čita RTFM (jer vrijeme inicijalizacije sistema može biti prekratko za pritisak tipke ili im je funkcija izmjenjana, Fn + ..), iz OSa itd itd.

alternativno, google, howto + par riječi koje utipkaš i trenutno dobiješ točan odgovor s YT filmičem..