Razni softverski problemi

Nakon instalacije windowsa ne radi zvuk

crni pauk ned 28.3.2010 15:24

evo ja instaliro windows xp pro preko windowsa xp pro i sad mi ne rade zvukovi nemam pojima zašto evo ja instaliro drivere i dalje ne rade na control panelu probo tamo pod sound and audio device i ttamo sam išo pod hardwer i tamo bi trebAo odabrati realtek high defination audio i kad to odaberem nemogu tamo pod volumen ništa podesiti piše mi da

no audio device probo sam odabrati i  srs audio sand  i dalje neče, zvučna mi nije odišla 100 posto neka su podešenja u pitanju samo ja nezz koja,, :P

robisierra92 ned 28.3.2010 17:25

ajde ovako, start-control panel-sounds and audio devices, dakle ovdje ne možeš nigdje odabrati realtek audio? imaš li realtek ikonu u control panelu? ako nemaš onda možda nisi dobro instalirao drivere, ili si instalirao krive. koliko sam shvatio imaš zasebnu zvučnu karticu, potraži na netu najnovje drivere za taj model.

scaramush ned 28.3.2010 19:18

prvo u device manageru pogledaj jeli imaš koji žuti upitnik uz neku komponentu...

zatim desni klik na ikonicu u trayu, open volume control i pogledaj da ti neki slider nije spušten do kraja ili uključeno mute za recimo Wave Namigiva

crni pauk ned 28.3.2010 20:10
micho0305 kaže...
crni pauk kaže...

evo ja instaliro windows xp pro preko windowsa xp pro 

 

 

 

 

u tom grmu leži zec. Iako bi pomoglo malo pojašnjenje..npr. neki screenshot jer, bogami, ovako ništa ne razumijem

[URL=http://img214.imageshack.us/i/breee2neeee.jpg/][IMG]http://img214.imageshack.us/img214/3845/breee2neeee.th.jpg[/IMG][/URL] evo pogledaj ak neče onda tu http://yfrog.com/5ybreee2neeeej   http://img84.imageshack.us/i/breee2nee.jpg/   http://img535.imageshack.us/i/breee.jpg/

robisierra92 ned 28.3.2010 20:17

hm, čudno, ako niti na jednom od tih tabova ne možeš nigdje promijeniti na realtek, predlažem da reinstaliraš drivere. ako sam dobro shvatio imaš zasebnu zučnu karticu, probaj skinuti najnoije driere za nju. zapravo je neki banalan problem vjerojatno.

robisierra92 ned 28.3.2010 20:18
crni pauk kaže...

unutra su mi več neki driveri nego kao da neče prihvatiti te drivere nezz kaj da radim,,, :P

  koji ti je naziv zvučne kartice pa ću ti ja potražiti drivere ako ne znaš. prije reinstalacije novih drivera obriši stare drivere.

crni pauk ned 28.3.2010 20:19
robisierra92 kaže...

hm, čudno, ako niti na jednom od tih tabova ne možeš nigdje promijeniti na realtek, predlažem da reinstaliraš drivere. ako sam dobro shvatio imaš zasebnu zučnu karticu, probaj skinuti najnoije driere za nju. zapravo je neki banalan problem vjerojatno.

mislim da je je zasebna zvučna,,, di da izbrišem drivere preko nekog programa kao ccliner ili?

robisierra92 ned 28.3.2010 20:21

kako misliš "misliš"? pogledaj iza na kučište da li se zeleni kabl šteka u kučište ili negdje dolje niže gdje su pci utori, npr blizu grafičke. ako je zasebna zvučna kartica njezini ulazi za zvuk će biti na kučištu gdje su pci utori. nadam se da razumiješ.

 

drivere obriši u ad/remove program, potraži sve što ima naziv realtek i obriši, i onda još počisti s ccleanerom.

crni pauk ned 28.3.2010 20:26
robisierra92 kaže...

kako misliš "misliš"? pogledaj iza na kučište da li se zeleni kabl šteka u kučište ili negdje dolje niže gdje su pci utori, npr blizu grafičke. ako je zasebna zvučna kartica njezini ulazi za zvuk će biti na kučištu gdje su pci utori. nadam se da razumiješ.

 

drivere obriši u ad/remove program, potraži sve što ima naziv realtek i obriši, i onda još počisti s ccleanerom.

jedan mi je čovjek sastavljao komp ja sam mu dao one komponente koje želim a on je ubacio još one koje misli da su dobre ja sam mu reko da mi stavi određenu grafu procesor rame a on je stavio kučište napajanje i matičnu također i zvučnu, da ona je posebna sad vidim blizu grafe je,,,  razumijem kako ne,,, budem probao pa budem vidio pa javim,,, tnx na pomoči,,,

MandaTDI ned 28.3.2010 20:37
robisierra92 kaže...
MandaTDI kaže...

Hočeš se kladiti da je virus u pitanju!?

  u što se kladimo da nije virus u pitanju?

He he.u piće!

Ma imala sam slicnih,ustvari indeticnih problema,kada sam "popravljala" Windowse!

Patis se i patis,znas da radi,ali nece!

Tek kada sam instalirala nove vin,bez ubacivanja Flash memorije(sticka),formatiranjem,

sve je radilo!

Ja ubacim ponovo Flash(nisam znala da je virus u njemu),nakon restarta,opet ne radi zvuk!

Tada ja "pametna" skuzim!

Izlanuo se

crni pauk ned 28.3.2010 20:39

ma pogledo ja u kutiju koju sam dobio i nema cd-a nikakvog :P ma jedan čovjek koji se bavi kompjutorima i ima svoju prodavaonicu mi sastavljo komp po djelovima jer sam imao več neke od starog kompa a i jeftinije mi je tako došlo... 

robisierra92 ned 28.3.2010 20:57

gle, možeš ti instalirati i zvuk bez te zvučne kartice, znači preko drivera od matične, pa zvučnike ne uštekaš u zvučnu nego u utor na matičnoj. a možeš si staviti i sedmicu koja si sama instalira drivere pa nemaš problema s driverima.

crni pauk ned 28.3.2010 21:03

samo mi piše za ove 2   ATI Radeon HDMI @ ATI RV710/730/740 - High Definition Audio Controller PCI        i        Realtek ALC662 @ nVIDIA nForce 7025-630a (MCP68SE) - High Definition Audio Controller PCI