Ivche ned 28.11.2010 18:01

Pozdrav ekipa,

 

pregledao sam sve teme već al ni jedna mi nije konkretno pomogla,

 

uglavnom radi se o sljedećoj situaciji.

 

 

Windows XP...

 

Kada uđem u Windows ne pokazuje ništa osim background slike, explorer.exe radi u task manageru, ubio sam proces ponovno pokrenuo explorer.exe i ništa, jednostavno ne pokazuje ništa osim background slike.

 

Malo sam istraživao i gledao i ništa nisam uspio riješit pa sam odlučio otići u safe mode, no isti taj problem se pojavio i u safe modeu i sad stvarno više ne znam odkud da krenem?

Ivche ned 28.11.2010 18:07

Da nadopunim...ima netko kakav PAMETAN prijedlog?

 

Reinstalirat windowse zna svaka šuša, treba ih znati popraviti,

 

a postoje neki dosta bitni podaci na tom disku i prvo bih to pospremio a onda ide reinstall

mario1990 ned 28.11.2010 18:09
Ivche kaže...

Da nadopunim...ima netko kakav PAMETAN prijedlog?

 

Reinstalirat windowse zna svaka šuša, treba ih znati popraviti,

 

a postoje neki dosta bitni podaci na tom disku i prvo bih to pospremio a onda ide reinstall

Ako nije do explorera.exe da nisi pokupio kakav virus?

CroVandal ned 28.11.2010 18:12
Ivche kaže...

Da nadopunim...ima netko kakav PAMETAN prijedlog?

 

Reinstalirat windowse zna svaka šuša, treba ih znati popraviti,

 

a postoje neki dosta bitni podaci na tom disku i prvo bih to pospremio a onda ide reinstall

oke onda nabavi nekakvu live linux distribuciju i pristupi hard disku iz nje nakon toga reinstaliraj windowse!

ihush ned 28.11.2010 18:34

- reinstall je 'popravak' tj. repair, reinstallaciom se originalni sys fileovi ako su 'pokvareni' mogu zamijeniti. Sve na sistemu ostaje kako je bilo. Naravno, ako odabereš novu instalaciju to je nešto sasvim drugo. Može se prvo provjeriti s scf /scannow.

Problem je u uzroku, tj reinstal neće otkloniti uzrok. Ako je to virus ili neispravan HDD-RAM ... -postoji mogućnost da proces zapne, zato prvo backup svega bitnog.

 

Live distre (linux) su OK, ali iz konteksta je logičnije upotrijebit neki live-windows. Kao miniPe. (Diamond, Last...) Uz mogućnosti kao i na livelinuxu obično ima AV, diagnostic itd.. i lakše se snaći win useru.

Savjet, prvo otkrij uzrok, recimo test-mem i hdd-diag, možda i cpu-pregrijavanje, virus.. itd. tad ćeš već znati kako dalje i dali repairati ili clean install.