madphoenix33 čet 12.9.2019 23:25

Sklepao sam novi komp, i imam problem u vezi ne detektiranja miša u biosu.
Bios je F40, od Aourus elite.

Tipkovnica radi normalno, ali mis ne.
Isprobao dva misa i sve usb utore.
Isprobao sam i istekati tipkovnicu i ustekati samo mis.
I ne radi.
A uz to, cak mi normalno radi portabilni opticki medij za dvd-ove.

Ima dosta tih opcija u biosu.Malo sam se igrao i mjenjao, ali nula bodova.

U najgorem slucaju cu instalirati windows sa tipkovnicom.Ali volio bih ovo rijesiti nekako, ako se da.



mbaksa čet 12.9.2019 23:46
madphoenix33 kaže...
Sklepao sam novi komp, i imam problem u vezi ne detektiranja miša u biosu.
Bios je F40, od Aourus elite.

Koja točno ploča je u pitanju? B450? Vidim da ima i dva novija BIOS-a - možda bi trebao ažurirati BIOS?

 

Od postavki u BIOS-u koje vidim, kako bi trebale biti postavljene (ne nužno uvijek, nego sad, da vidiš hoće li to pomoći):

 

Fast Boot - Disabled, ili ako baš hoćeš da je Enabled, onda za USB Support odaberešFull Initial

 

Legacy USB Support - Enabled

 

Port 60/64 Emulation - Enabled

mbaksa pet 13.9.2019 01:10
madphoenix33 kaže...
Znaci, 40 ne podrzava miseve u biosu?

Vjerojatno podržav.

 

Poanta je da zbog nekog razloga tvoja matična ploča ne prepoznaje miš - možda noviji BIOS rješava taj konkretni problem.

 

madphoenix33 kaže...
Ili instalacija preko tipkovnice.

Što to inače znači - da ti miš ne radi ni u instalacijskog programu za Windowse? Koje konkretno Windowse?

SamoPitam3 pet 13.9.2019 01:26
mbaksa kaže...
madphoenix33 kaže...
Znaci, 40 ne podrzava miseve u biosu?

Vjerojatno podržav.

 

Poanta je da zbog nekog razloga tvoja matična ploča ne prepoznaje miš - možda noviji BIOS rješava taj konkretni problem.

 

 Mjok, ne rjesava najnoviji BIOS problem koji ima. Moze slobodno googlati svoj problem. Nije jedini. Mislim, problem je malo lud. Nekima pomoglo i obicno resetiranje BIOS-a na defaultne vrijednosti. Najbolje da googla i isproba sve sto je drugim ljudima pomoglo. Vjerojatno ce i njemu nesto od toga

madphoenix33 pet 13.9.2019 01:32

Ma, nemam windows trenutno niti na disku, niti na usb-u.A ni laptopa nemam.Sutra idem kod frenda, pa cu desetku staviti na usb, i probati.

Budem probao reset biosa.
Citao sam po raznim forumima o ovome.Najvjerojatnije se rjesava resetom. A koliko sam vidio, svima je mis radio prilikom i nakon instalacije windowsa.