razer1911 sri 5.8.2009 13:00

Znaci imam sljedeci problem dok igram bilo koju igru npr.cod4,kompjuter pocinje da pisti a kada pogledam u nebo sa puskom onda prestane da pisti to mi je malo sumnjivo zbog graficke,2.kompjuter je cist iznutra ko suza i bocne stranice su mu otvorene i 12 cm ventilator puse po chipsetu,konfa je 4gb kingmax,amd 5200+,ASUS EN8800GS 384MB GA-M56S-S3,NFORCE 560,da napomenem nije nista klokano,imam garanciju na svaku komponentu 3 godine pa bi molio da mi predlozite sta da radim jel kompjuter normalno radi dok sam na netu al dok igram onda se pregrijava i pisti.skuzio sam dok izadem iz igre  da temperatura procesora bude 68,69 stupnjeva,ode i preko 70.


Ovo je slika kad mi je komp u mirnom stanju dok nis neradim....

http://img512.imageshack.us/img512/1634/konfa1.png      

Oly_E3 sri 5.8.2009 13:10

Skini furmark i odvrti test stabilnosti (ne test brzine) ako misliš da je do grafičke (naravno stavi full screen i AA i sve živo da ju opteretiš). Ako izdrži grafička pritisak, onda je do procesora. Skini OCCT i testiraj jedno 30 minuta stabilnost

PureEntity čet 6.8.2009 12:40
razer1911 kaže...

Znaci imam sljedeci problem dok igram bilo koju igru npr.cod4,kompjuter pocinje da pisti a kada pogledam u nebo sa puskom onda prestane da pisti      

Hm hm... u kom smislu pišti - čisti beeper zvuk ili nedefinirano pištanje (bzzzbzzzbzzzzz Cool). Referentni zvuk: LINK. Kod tebe naravno može biti prigušenije.

 

Ako je ovo drugo u pitanju onda se radi o vibraciji zavojnica ili zavijanju kondenzatora na napajanju ili grafičkoj kartici kada su pod opterecenjem.

Obzirom da se odmah u startu spomenio javljanje tijekom igranja sumljam na graficku - narocito jer ovisi o prikazu slike.

 

Ako je beeper onda zanemari post, to je druga prica.

 

 

 

seronja pon 5.7.2010 14:40

Imam sličan problem. Kad igram CoD4,Call of juarez 2 itd. počne mi "pištat". Grafičku sam mjenjao prije20-ak dana. Imao sam neku od 512 mb i nisam imao problema. Sad imam od 1gb i to mi se događa stim da sam mjenjao ventilator. Zanima me što trebam napravit,kako podignit(ako se uopće može) tu granicu temperature da mi se ne događa jer me uho počinje bolit od kompa.

zgsolja pon 5.7.2010 14:41
seronja kaže...

Imam sličan problem. Kad igram CoD4,Call of juarez 2 itd. počne mi "pištat". Grafičku sam mjenjao prije20-ak dana. Imao sam neku od 512 mb i nisam imao problema. Sad imam od 1gb i to mi se događa stim da sam mjenjao ventilator. Zanima me što trebam napravit,kako podignit(ako se uopće može) tu granicu temperature da mi se ne događa jer me uho počinje bolit od kompa.

Nabavi slušni aparatić

Erasmus čet 8.7.2010 20:06
seronja kaže...

Imam sličan problem. Kad igram CoD4,Call of juarez 2 itd. počne mi "pištat". Grafičku sam mjenjao prije20-ak dana. Imao sam neku od 512 mb i nisam imao problema. Sad imam od 1gb i to mi se događa stim da sam mjenjao ventilator. Zanima me što trebam napravit,kako podignit(ako se uopće može) tu granicu temperature da mi se ne događa jer me uho počinje bolit od kompa.

odi u BIOSU tamo gdje ti je Health status ili slično nešto. I Target temperature samo stavi na disabled. Ili na 100 stupnjeva.Smijeh

 

ili - ako sve normalno radi a samo pišti dok igraš - ištekaj taj mali speaker iz ploče pa riskiraj ko zna šta. bar neće pištat