Razni softverski problemi

Kako usporiti komp?

foromo čet 28.7.2011 19:47

Kako bi se komp mogao usporiti? Šta pod time mislim... Pa recimo, kada kliknes ikonu za IE, da mu treba minuta da ga otvori. Onda npr, da neku tablicu izlistava dugo, red po red,.. U biti da izgleda ko da je 6 puta slabije konfiguracije nego sto je, takve simptome. Uglavnom, da radi ko da ima 300 virusa i 500 gamadi.

 

No poanta je ta da kompjuter nesmije biti nepovratno smrdan. Kada poželim, da mogu jednostavno maknuti to "usporenje". Dakle, virusi i tome slično ne.

 

K tome, usporenje ne bi smio nitko detektirati, Malwarebytes ili Hijack this.

Mitch čet 28.7.2011 20:52
foromo kaže...

Kako bi se komp mogao usporiti? Šta pod time mislim... Pa recimo, kada kliknes ikonu za IE, da mu treba minuta da ga otvori. Onda npr, da neku tablicu izlistava dugo, red po red,.. U biti da izgleda ko da je 6 puta slabije konfiguracije nego sto je, takve simptome. Uglavnom, da radi ko da ima 300 virusa i 500 gamadi.

 

No poanta je ta da kompjuter nesmije biti nepovratno smrdan. Kada poželim, da mogu jednostavno maknuti to "usporenje". Dakle, virusi i tome slično ne.

 

K tome, usporenje ne bi smio nitko detektirati, Malwarebytes ili Hijack this.

odeš u bios...spustis ako je moguce granicu temperature na kojem se komp gasi, i jos spustis mnozitelj ili takt ohoho

xDinichx čet 28.7.2011 21:11
Luka Ivanković kaže...

ak oces novi komp pokusaj ovu taktiku (meni uspjelo)

-mama, ocu novi komp

-znam da je ovaj vec star, moze

-a buđet?

-8000kn

-ok

 

Sutra sam vec slago komponente

  a ima godinu dana -.- kako mrzim takve ljude kojima mama i tata predstavljaju hodajuće bankomate koji pljuju pare kad treba, isti čas...

Luka Ivanković čet 28.7.2011 21:14
xDinichx kaže...
Luka Ivanković kaže...

ak oces novi komp pokusaj ovu taktiku (meni uspjelo)

-mama, ocu novi komp

-znam da je ovaj vec star, moze

-a buđet?

-8000kn

-ok

 

Sutra sam vec slago komponente

  a ima godinu dana -.- kako mrzim takve ljude kojima mama i tata predstavljaju hodajuće bankomate koji pljuju pare kad treba, isti čas...

 ima godinu dana, hmmm, celeron 2.8ghz nvidia 7600gs i 1gb ddr400

krayzie čet 28.7.2011 21:27
foromo kaže...

Kako bi se komp mogao usporiti? Šta pod time mislim... Pa recimo, kada kliknes ikonu za IE, da mu treba minuta da ga otvori. Onda npr, da neku tablicu izlistava dugo, red po red,.. U biti da izgleda ko da je 6 puta slabije konfiguracije nego sto je, takve simptome. Uglavnom, da radi ko da ima 300 virusa i 500 gamadi.

 

No poanta je ta da kompjuter nesmije biti nepovratno smrdan. Kada poželim, da mogu jednostavno maknuti to "usporenje". Dakle, virusi i tome slično ne.

 

K tome, usporenje ne bi smio nitko detektirati, Malwarebytes ili Hijack this.

skini termalnu pastu sa procesora...to bi stvarno trebalo usporit komp{#}

HP4520s čet 28.7.2011 21:35
foromo kaže...

Kako bi se komp mogao usporiti? Šta pod time mislim... Pa recimo, kada kliknes ikonu za IE, da mu treba minuta da ga otvori. Onda npr, da neku tablicu izlistava dugo, red po red,.. U biti da izgleda ko da je 6 puta slabije konfiguracije nego sto je, takve simptome. Uglavnom, da radi ko da ima 300 virusa i 500 gamadi.

 

No poanta je ta da kompjuter nesmije biti nepovratno smrdan. Kada poželim, da mogu jednostavno maknuti to "usporenje". Dakle, virusi i tome slično ne.

 

K tome, usporenje ne bi smio nitko detektirati, Malwarebytes ili Hijack this.

Pusti sestru na kompjuter ne budi takav! {#}

QuadroZG čet 28.7.2011 21:37

AJ budi sretan sa ovim. Nije komp samo za igru.

Evo ti moja pa se tješi: (stara još malo pa 10 g.- osim monitora)

Intel 865PERLIntel

Prescott 2,8 GHz + Zalman CU

Radeon 9600XT 256

Philips 190x6

1,5 GB

 

Evo baš nedavno su mi nudili da uzmem novi. Al ja odbio, ovaj mi je ipak draži dok radi.

 

 

Inaće dajete pogrešne savjete jer se traži da računalo radi bez greške, ali samo maaaaallllllllooooo sporije :)

Evo i ja se veselim odgovorima. Imam neke ideje, al ih čuvam za sebe. {#}