Razni softverski problemi

Instaliranje windowsa- problem

softwaremaniac uto 24.11.2015 02:02
truki kaže...
Kupljen novi komp sa asrock maticnom, imam uefi bios i nikako da namjestim da se boota sa cda/dvda. trazio sam i po netu al nigdje nemogu nac, di god gledam izbacuje mi samo ssd i hdd.

 Koji model ploče? Našao si Boot priority i tamo nema DVD drivea? Je li sve dobro spojeno?

gubetz sri 25.11.2015 07:57
truki kaže...
Kupljen novi komp sa asrock maticnom, imam uefi bios i nikako da namjestim da se boota sa cda/dvda. trazio sam i po netu al nigdje nemogu nac, di god gledam izbacuje mi samo ssd i hdd.

 Isti ili sličan problem riješio sam skidanjem programa EasyUEFI. Nakon instalacije programa u njemu podesiti redosljed bootanja da prvo bude CD/dvd. Ubaciti instalacijski cd/dvd i restart računala. Meni je tako uspjelo napraviti "čistu" instalaciju Win10. U uefi biosu uopće nije nudilo cd/dvd bootanje. 

051fiume pet 27.11.2015 01:32

kako ce instalirati program kad je kompjuter nov, ocito nema windowse gore kad ih zeli instalirati... da ih ima, nebi ni postavio pitanje...

 

pokusaj sa onom tipkom na tipkovnici do Fn tipke, oznaka windowsa + F12.... ja sam tako uspio na svom....

gubetz pet 27.11.2015 18:31
051fiume kaže...

kako ce instalirati program kad je kompjuter nov, ocito nema windowse gore kad ih zeli instalirati... da ih ima, nebi ni postavio pitanje...

 

pokusaj sa onom tipkom na tipkovnici do Fn tipke, oznaka windowsa + F12.... ja sam tako uspio na svom....

 A je,

 u pravu si. Ali nije čovjek napisao da da je free OS. Hebiga, ja pomislio da ima gore predinstaliran neki wins. Lijepo piše komp, a ja u mislima imao lap. sa osmicom (npr.)

truki čet 3.12.2015 12:47

hvala svima na prijedlozima, malo sa zakasnjenjem da obavjestim da sam na kraju instaliro winodws pomocu usba. Nakon instalacije dvd rom mi nije bio prepoznat ni u windowsima/device manageru, tako da sam otvorio kuciste i vidio da nije uopce spojen sata kabelom u maticnu. Neko je malo fulo dok je slago.