Razni softverski problemi

Igrice izbacuju nekakve greske

kleky čet 16.4.2009 15:09

trenutni komp mi je x2 5000 ,HD 4670 , 2GB rama, M51 ploca stara..

 

koju god igricu pokrenem..izbaci mi error nakon odredjenog vremena..neovisno o zahtjevima igrice..i to je ugl neki engine , exe ili dll file...

 

reinstalirao sam drivere svega i svacega..windowse jedno pet sest puta....mijenjao grafu ..al je sve isto..u cemu je prob..sve je to otprilike pocelo kad sam umjesto semprona ubacio ovoga x2..a umisto x5500 ..4670

razer1911 čet 16.4.2009 15:26

Gle ja bi ti dao sad jedan link od torrenta da skines windowse al nesmijem ako si imo sp3 sp2 ti je najbolji sp3 je nestabilan mnogi se sjecaju kada sam otvorio temu da mi se dize temepratura maticne no ja sam imo sp 3 koji je imo neki fail pa se meni dizalo zatrosenost procesora kak da kazem bio je pre opterecen pa mi se dizala temperatura i chipseta jel procesor moze trpit a maticna slabije.No kod tebe je neki slozen problem probaj stavit windowse sa sp2 i stavi si amd optimizer pomeci novi directx ako nebude i dalje napisi nam problem sta ti tocno napise

kleky čet 16.4.2009 15:36

nisam bas skuzio vas..sry..ukratko...windows je SP3..al maknem ga lako ako treba...dxdiag sam napravio..nema bas problema..sto je najlakse i najuncikovitije..nemam internet na komp..pisem sa laptopa.inace bi lako update napravio..sto i di trebam skinut

kleky čet 16.4.2009 15:59

znam da mi je drugi post..al da vam olakasam..to je obicna poruka.."dont send" "send error repor" ..napravit cu screenshot kasnije pa cu stavit ak je potrebno...npr.u Supreme Comanderu izbaci tu poruku i pise da je greksa u nekakvom MOM.exe..ili "ntldr.dll" ili takvog tipa..i to vecina igrica osim PinbalaNevinašce

F1-IVO čet 16.4.2009 16:43

razer1911 kaže...
 Vidis ko sto kaze da je 5 6 puta dizo windowse i stavljo drivere to je nemoguce imas neki vrag  na cd od winsa!!
Moguce je da ima neku slipstreamanu verziju windowsa i neki od servisa su ugaseni ili je nesto ˝nepotrebno˝ izbrisano iz instalacije.
Kleky probaj bacit neki screenshot.

boxer čet 16.4.2009 16:44
kleky kaže...

trenutni komp mi je x2 5000 ,HD 4670 , 2GB rama, M51 ploca stara..

 

koju god igricu pokrenem..izbaci mi error nakon odredjenog vremena..neovisno o zahtjevima igrice..i to je ugl neki engine , exe ili dll file...

 

reinstalirao sam drivere svega i svacega..windowse jedno pet sest puta....mijenjao grafu ..al je sve isto..u cemu je prob..sve je to otprilike pocelo kad sam umjesto semprona ubacio ovoga x2..a umisto x5500 ..4670

 Mozda bi ti mogli pomoci ako bi nam  tacno napisao kakav ti erorr izbaci. Dakle, citav sadrzaj greske i sta pise ili kakav screenshot. Takodjer navedi koju igru/e igras.
razer1911 kaže...

Gle ja bi ti dao sad jedan link od torrenta da skines windowse al nesmijem ako si imo sp3 sp2 ti je najbolji sp3 je nestabilan mnogi se sjecaju kada sam otvorio temu da mi se dize temepratura maticne no ja sam imo sp 3 koji je imo neki fail pa se meni dizalo zatrosenost procesora kak da kazem bio je pre opterecen pa mi se dizala temperatura i chipseta jel procesor moze trpit a maticna slabije.No kod tebe je neki slozen problem probaj stavit windowse sa sp2 i stavi si amd optimizer pomeci novi directx ako nebude i dalje napisi nam problem sta ti tocno napise

 He he. Tko ti je to rekao?
Service pack 3 koliko ja znam nepravi probleme. Imao sam Windows SP3 i na slabijoj masini od tvoje te uopste nije bilo nikakvog trzanja, rusenja niti veceg ili manjeg zagrijavanja  cipseta, niti bilo koje komponente.
boxer čet 16.4.2009 16:52
razer1911 kaže...

Ja sam imao piratsku verziju tak da i mojm se nekim kolegama dogadalo

 Imam je i ja piratsku, cak sam slipstreamao sp3 na piratski WinSp2, i jos poizbacivao neke stvari i opet ne pravi probleme sto se tice pregrijavanja niti izbacivanja iz igara.
razer1911 čet 16.4.2009 16:55
boxer kaže...
razer1911 kaže...

Ja sam imao piratsku verziju tak da i mojm se nekim kolegama dogadalo

 Imam je i ja piratsku, cak sam slipstreamao sp3 na piratski WinSp2, i jos poizbacivao neke stvari i opet ne pravi probleme sto se tice pregrijavanja niti izbacivanja iz igara.
 Gle imam dobar komp stvarno ak oces mogo bi ti nabrojit komponente ali kad sam imao sp s winsima meni je procesor bio preopterecen zagrjavo se jako normalno procesor moze da trpi ali maticna ne pa mi je zato pistio komp u igri kuzis o sad je sve u redu i reci mi bar jednu razliku izmedu sp i sp3.
boxer čet 16.4.2009 18:10

Bezveze idemo u offtopic.

Ako si ti uvjeren da tebi sp3 ne valja i da ti se komp pregrijava zbog toga nemam te ja sta vise ubjedjivati.

Ja samo kazem da se to meni ne desava, niti mi rusi igre. Tako da ja mislim da nije do sp3.

Toliko o tome.

 

kleky pet 17.4.2009 09:24

stavit cu par slika..pa ono   Supreme Comander..imperium romanium..i tako...iz svih me igrica zna izbacit samo trepne i otvori se desktop..i ko da nista nije bilo..windowsi ..neznam dal su piratski..al su preprzeni od sprzenih..ko zna od koga je to..

livadasb pet 17.4.2009 09:34

najbolje nađi na netu nove windowse, sigurno je greška u njima, ja sam do sada skinuo nekih desetak dok nisam našao najoptimalnije i koji najbolje rade.

 

ja sam imao problem sa win sp2, nakon nekog vremena neke igre blokaju (ne sve) nakon reinstalacije tih istih sve radi normalno do nekih par mjeseci, pa opet

 

mož biti da dobro nisu sprženi ti windowsi, zna se desiti, iz iskustva

pc ovisnik sub 18.4.2009 21:11
kleky kaže...

a nece se meni to do preksutra skinut...nis..pitat cu nekog frenda da mi posudi...

 posudi od nekog origigi windowse sp2 i nađi neki dobar activator na netu...isključi automatic update i to je to...ja imam takve i nemam nikakvih problema s njima
kleky ned 19.4.2009 16:05

ma igrice su origgigi...na svim mogucim igrama..evo ..instalirao sam maloprije SpaceForce:Rouge Universe, i izbacuje da je greska "core.dll"

 

 

ovako..idem malo na off topic..al je slicno vezano...instalirao sam te shebane windowse takodjer i na SATA disk..koji bi odbio ucitavati nakon par mjeseci(windowse)..rekao mi je ovaj..da je to zato jer nisam instalirao nekakve drivere...tako da sam  trenutacno na nekoj IDE kanti od 40 gb...htio bi nekako to sa IDE diska bez windowsa nekako kopirat na SATA disk...da ne moram sve drivere i igrice nanovo...