Razni softverski problemi

Igre su glitchy prije restarta

Jarvan sub 30.8.2014 12:11

Novi komp je u pitanju.

AMD Fx-4300, nVidia gtx 750 ti, 4 gb ram, win 7 x 64.

 

Probao par instalacija winsa, 32 i 64 bita, razne verzije drivera, win sa i bez SP1.

 

Naime problem je u igrama (i aero ne radi).

 

Kad uključim PC, i uđem u bilo koju igru, zasad CS:GO, Sniepr Elite v2, Hitman:Absolution...svaki intro video i slično preskače zvuk i slika se na momente smrzava.

U igri je sve glitchavo, FPS pada na 1, ako ne onda je sve kao fast forward x 4 ubrzano, sve se ultrabrzo odvija.

 

Rješenje mi je jedino restartat komp, i onda sve radi (osim aera).

 

Nije mi jasno, prvo paljenje kompa ne radi, restart pa radi. I tak stalno.

 

Opet imam clean install win7 x64, sve zadnji driveri. (rollback drivera ne šljaka).

 

Problem je i dalje isti.

 

HELP!!!!!

softwaremaniac sub 30.8.2014 23:59
Jarvan kaže...

Novi komp je u pitanju.

AMD Fx-4300, nVidia gtx 750 ti, 4 gb ram, win 7 x 64.

 

Probao par instalacija winsa, 32 i 64 bita, razne verzije drivera, win sa i bez SP1.

 

Naime problem je u igrama (i aero ne radi).

 

Kad uključim PC, i uđem u bilo koju igru, zasad CS:GO, Sniepr Elite v2, Hitman:Absolution...svaki intro video i slično preskače zvuk i slika se na momente smrzava.

U igri je sve glitchavo, FPS pada na 1, ako ne onda je sve kao fast forward x 4 ubrzano, sve se ultrabrzo odvija.

 

Rješenje mi je jedino restartat komp, i onda sve radi (osim aera).

 

Nije mi jasno, prvo paljenje kompa ne radi, restart pa radi. I tak stalno.

 

Opet imam clean install win7 x64, sve zadnji driveri. (rollback drivera ne šljaka).

 

Problem je i dalje isti.

 

HELP!!!!!

Kad se driveri instaliraju, nakon restarta se "udomljavaju" i počnu raditi kako se spada. Pusti windowse da sami nađu drivere za sve osim za GPU to skini sam i mora radit ko podmazano. Ako ne uspiješ, javi se na PM, pa mogu pogledati preko Teamviewera.

Jarvan ned 31.8.2014 09:53

???

 

Komp se mora restartati nakon prvog pokretanja igre, tek onda igra radi.

 

Nije stvar u instalaciji drivera. Sam bog zna kolko kompova sam već sklepao i napravio instalacija šugavih winsa, ovo je prvi put da sam se susreo s tak nečim.

Ante ned 31.8.2014 10:00

Probaj stariju verziju drivera za graficku ili pusti windowse da preko updata potegnu driver.

Mozes i na nekom linuxu probat odvrtjet koju igru i vidjet jel se tam jednako lose ponasa. (skini mint i instaliraj steam(tam mozes probat team fortress 2, counter strike, dota2 i jos neke)).

Malo se poigraj.

 

Stjepanj pon 1.9.2014 17:33
191x7 kaže...

Da sustav prolazi FurMark, Prime95, OCCT, Memtest86+, Unigine Heaven ili Valley te neki noviji 3DMark a da onda ima neke probleme u igrama - u to baš i ne vjerujem.

pa da, problem je sto igre upogone cijeli sistem, ovi benchevi samo odredene procese...ak konfa ne radi skladno nema igranja{#}lp

Stjepanj ned 14.9.2014 21:38
Jarvan kaže...

Hvala na pomoći, forum je krcat sa IT ekspertima.

Savjeti su odlični...ko od konobara u kafani...

 

Može lock. Sam sam riješio.

kad si toliko pametan otvori si svoj forum pa ti onda lijepo cijelom svijetu i tim svim jadnim glupim konobarima, it expertima i ostaloj bagri pokazi sta znas?! ili ne jos bolje zadrzi to za sebe pametnjakovicu{#}

dakle sad moze lock da ne cujemo rijesenje jer mi ne želimo...{#}{#}

jos da si bump-ao temu mozda bi se jos netko i javio...