Bart pet 21.11.2014 23:47

Frend mi je neki dan imao ajmo reći isti problem; uopće nije mogao otvarat, ili ako otvori, sve mu se zamrzne.

Za početak probaj brisanje cookiesa, predmemorije i svih ostalih stvari preko CCleanera ili sličnih programa, te provjeravanje i brisanje greški na računalu/laptopu. Ako to ne uspije, probaj svako malo ulazit u Chrome, i ak ti uspije na kratko barem, odi na POSTAVKE i odi na O PROGRAMU GOOGLE CHROME da ti se ažurira automatski.

Ako ni to ne pomogne, što nije ni mom frendu, kao i još par sugestija, pričekaj dan, dva 3...njemu par dana nije funkcioniralo kak spada, pa mu je proradilo, do tada je koristio drugi browser...

Acex sub 22.11.2014 08:45
Bart kaže...

Frend mi je neki dan imao ajmo reći isti problem; uopće nije mogao otvarat, ili ako otvori, sve mu se zamrzne.

Za početak probaj brisanje cookiesa, predmemorije i svih ostalih stvari preko CCleanera ili sličnih programa, te provjeravanje i brisanje greški na računalu/laptopu. Ako to ne uspije, probaj svako malo ulazit u Chrome, i ak ti uspije na kratko barem, odi na POSTAVKE i odi na O PROGRAMU GOOGLE CHROME da ti se ažurira automatski.

Ako ni to ne pomogne, što nije ni mom frendu, kao i još par sugestija, pričekaj dan, dva 3...njemu par dana nije funkcioniralo kak spada, pa mu je proradilo, do tada je koristio drugi browser...

Ocistio sam cookise sa svih browsera ccleanerom ali opet neradi neznam sta mu je,google chrome sam reinstaliro par puta ali opet isto,postavke od google chroma uopce nemogu otvoriti isto zamrzne

bunkermax sub 22.11.2014 09:00

Google  nekad požuri sa izbacivanjem novih  verzija chroma bez da su detaljno izbalansirane i testirane pa bude raznih problema. Tada nikakvo  čišćenje  i resetiranje ne pomaže jer je riječ o greškama unutar chroma koje se manifestiraju u određenim kombinacijama softvera.  Meni se jučer chrome na linuxu nadogradio i od tada se chrome samo ruši.  Nema pomoći dok to sam Google  ne riješi zakrpom ili slijedecom verzijom. 

zOOm sub 22.11.2014 10:11
ekstreman kaže...

A zašto uopće koristiti chrome...pa taj browser je pušiona teške kategorije! {#}

Zbog ove izjave mogao bi dobiti minuse od vjernih korisnika Chromea.

A da ima nebuloza - ima! Kolega nije mogao otvoriti Google Drive u Chromeu, pitao mene da li mogu - klik-klik i otvorim - u Firefoxu. ?!

Crome ima problem sam sa sobom i svojom brzinom - otvori stranicu tako brzo da je ni ne vidiš. {#}

bunkermax sub 22.11.2014 10:50
ekstreman kaže...

A zašto uopće koristit.

chrome...pa taj browser je pušiona teške kategorije! {#}

Svaki browser.  ima mana i nema savršenoga .

Kod chroma mi  je dobro što većina stranica i talk mesengera radi bez ikakvih dodataka -instalacija -plugina ....   

 

Koji je tvoj favorit  ?

Acex sub 22.11.2014 12:36
ekstreman kaže...

A zašto uopće koristiti chrome...pa taj browser je pušiona teške kategorije! {#}

Zato sto mi je nekako najednostavniji i najbrzi npr u internet exploreru otvorim neku stranicu i stranica bude skroz sastrane, a na mozilli mi baguje nesto a najveci problem kod mozzille i kod explorera sto mrzim onaj njihov download sistem kod google chroma je to sve jednostavnije

Marko :D sub 22.11.2014 12:41
Acex kaže...
ekstreman kaže...

A zašto uopće koristiti chrome...pa taj browser je pušiona teške kategorije! {#}

Zato sto mi je nekako najednostavniji i najbrzi npr u internet exploreru otvorim neku stranicu i stranica bude skroz sastrane, a na mozilli mi baguje nesto a najveci problem kod mozzille i kod explorera sto mrzim onaj njihov download sistem kod google chroma je to sve jednostavnije

Kao što sam ti već rekao skini Comodo Chromium Secure. To ti je browser baziran na Chromiumu (Chrome) ali malo sigurniji i brži od Chromea sa hrpom postavka. Browser ima istu temu kao što ima Chrome te se na njega mogu instalirati svi dodaci koji se mogu instalirati na Chrome. Ne vidim razlog zašto ga ne bi isprobao. Jedina razlika je u tome što su maknuli Chromeov špijunski kod iz browsera i optimizirali ga da bude sigurniji i brži.

Acex sub 22.11.2014 13:44
Marko :D kaže...
Acex kaže...
ekstreman kaže...

A zašto uopće koristiti chrome...pa taj browser je pušiona teške kategorije! {#}

Zato sto mi je nekako najednostavniji i najbrzi npr u internet exploreru otvorim neku stranicu i stranica bude skroz sastrane, a na mozilli mi baguje nesto a najveci problem kod mozzille i kod explorera sto mrzim onaj njihov download sistem kod google chroma je to sve jednostavnije

Kao što sam ti već rekao skini Comodo Chromium Secure. To ti je browser baziran na Chromiumu (Chrome) ali malo sigurniji i brži od Chromea sa hrpom postavka. Browser ima istu temu kao što ima Chrome te se na njega mogu instalirati svi dodaci koji se mogu instalirati na Chrome. Ne vidim razlog zašto ga ne bi isprobao. Jedina razlika je u tome što su maknuli Chromeov špijunski kod iz browsera i optimizirali ga da bude sigurniji i brži.

Ista stvar i sa tim preglednikom nista nece otvorit,zasad od preglednika mi jedino radi mozilla i explorer kod opere je ista stvar ko i kod google chroma

ekstreman sub 22.11.2014 18:40
Acex kaže...

Ista stvar i sa tim preglednikom nista nece otvorit,zasad od preglednika mi jedino radi mozilla i explorer kod opere je ista stvar ko i kod google chroma

Sve si rekao! Zato je Mozilla moj favorit! IMO

bunkermax sub 22.11.2014 18:45

Na chromeu,  ima u podešenjima rubrika pomoć -prijava problema,  pa im to pošalji i potvrdi pritom opciju de se pošalju i sistemski detalji. 

Pazi da tada nisi konektiran u neki online account jer buš im poslao pristupne podatke. 

ekstreman sub 22.11.2014 18:56
bunkermax kaže...

Na chromeu,  ima u podešenjima rubrika pomoć -prijava problema,  pa im to pošalji i potvrdi pritom opciju de se pošalju i sistemski detalji. 

Pazi da tada nisi konektiran u neki online account jer buš im poslao pristupne podatke. 

Svaki browser ima prijavu problema, a što se tiće accounta, chrome već ionako sve zna o njima. Dajte se ljudi naučite: izbjegavajte google tražilicu i chrome preglednike. To je prva linija obrane od špijunaže!

bunkermax sub 22.11.2014 19:05

Je, u pravu si.  Podatke prikuplja i sam os, kao i većina  raznih aplikacija. 

No u ovoj temi pokušavamo čovjeku pomoći kako mu osposobiti chrome browser,  a ne sad da zabrijemo o usporedbama browsera i špijunaži kroz aplikacije. 

Žišku, ak bumo tak u svim temama pisali o svemu, onda forum i tematike gube smisao i preglednost. 

(di si bil kad smo imali finu edukativnu temu... Hehhee... Al zblokali su nam ju   :-)  )

ekstreman sub 22.11.2014 19:12
bunkermax kaže...

Je, u pravu si.  Podatke prikuplja i sam os, kao i većina  raznih aplikacija. 

No u ovoj temi pokušavamo čovjeku pomoći kako mu osposobiti chrome browser,  a ne sad da zabrijemo o usporedbama browsera i špijunaži kroz aplikacije. 

Žišku, ak bumo tak u svim temama pisali o svemu, onda forum i tematike gube smisao i preglednost. 

(di si bil kad smo imali finu edukativnu temu... Hehhee... Al zblokali su nam ju   :-)  )

Onda mu objasni kak da stavi certifikat u eksepciju jer mu to izgleda pravi problem. Na mozilli to ima fino kroz ono upozorenje riješeno.

bunkermax sub 22.11.2014 19:26

Kaže čovjek da je par puta nanovo instalirao,  i da mu neotvara nijednu stranicu,  tako da meni to najviše liči na bug u samom chromeu u kombinaciji sa njegovim ostalim softverom. 

 

Chrome, nakon instalacije, na defaultnim postavkama,  ima sve kaj treba za uobičajeni rad. I meni od jučerašnjeg updatea neradi chrome baš najbolje.. 

 

Prijavio sam googleu i čekam odgovor.   Za linux verziju su mi odgovorili unutar pola sata,  a za win verziju evo prošlo 24 h i još nema odgovora . .

Marko :D sub 22.11.2014 19:27

Slažem se. I ja mislim da je Firefox bolji od Chromea po pitanju privatnostii i brzine. Na mom računalu (s kojeg ovo pišem) Firefox dosta brže otvara stranice nego Chrome čak i sa kojekakvim pluginim. Kod Chromea me živcira me njihov GoogleUpdate.exe koji ne radi ništa drugo nego skuplja podatke i prati naš rad na računalu bez našeg znanja. Što se tiče tražilica pa nije ona jedina bolji je DuckDuckGo koji ne prati pretraživanja. Google je kao neka spužva koja sve upija.

 

Ako nekoga zanima kako ga Google vidi to može provjeriti na http://www.google.com/ads/preferences, a kako nas Google prati može se vidjeti na http://donttrack.us/.

Naguljizov uto 6.10.2015 10:23
dragoknez kaže...

Molim konkretnije objašnjenje

 pri dnu postavke google chrome settingsa imas,reset settings ,kliknes to i vrati ti sve na tvornicke postavke ,bez ikakvih preljepaka,adona,promjena trazilica i sl

dragoknez uto 6.10.2015 12:02
Naguljizov kaže...
dragoknez kaže...

Molim konkretnije objašnjenje

 pri dnu postavke google chrome settingsa imas,reset settings ,kliknes to i vrati ti sve na tvornicke postavke ,bez ikakvih preljepaka,adona,promjena trazilica i sl

 Probao,ali nije pomoglo