Razni softverski problemi

Chrome se zblesirao - nema bookmarkova, ekstenzija

mbaksa uto 28.5.2019 13:15

Jesam ja jedini kome se Chrome upravo zblesirao? Lijepo danas uključim računalo i ne otvaraju mi se stranice koje su bile otvorene kad sam ga jučer isključio. I onda vidim da me sili da se ulogiram, odnosno da stvorim novi korisnički račun. Čemu? Zašto? I onda ga stvorim, no nema ni najposjećenijih stranica, ni prethodno otvorenih stranica, ni bookmarkova, ni sesija (moram se ponovno ulogiravati na sve servise/stranice)... Ujedno mi je izbrisao sve ekstenzije (dio mi se vratio kad sam se ulogirao sa svojim Gmail računom jer sam ih imao instalirane na drugom računalu)... Glavno da je fajl s kukijima prepun. Fala Chrome, zbilja fala. Sva sreća da je mapi C:\Users\Mario\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default ostao fajl Bookmarks, no bedasti Chrome, naravno, iz njega neće importirati stare bookmarkove, tako da ću po tom u osnovi JSON fajlu morati ručno ići, kopi-pejstati adrese i dodavati bookmarkove. Aaarrrggghghghhhh 

Ajar uto 28.5.2019 13:31
mbaksa kaže...

Jesam ja jedini kome se Chrome upravo zblesirao? Lijepo danas uključim računalo i ne otvaraju mi se stranice koje su bile otvorene kad sam ga jučer isključio. I onda vidim da me sili da se ulogiram, odnosno da stvorim novi korisnički račun. Čemu? Zašto? I onda ga stvorim, no nema ni najposjećenijih stranica, ni prethodno otvorenih stranica, ni bookmarkova, ni sesija (moram se ponovno ulogiravati na sve servise/stranice)... Ujedno mi je izbrisao sve ekstenzije (dio mi se vratio kad sam se ulogirao sa svojim Gmail računom jer sam ih imao instalirane na drugom računalu)... Glavno da je fajl s kukijima prepun. Fala Chrome, zbilja fala. Sva sreća da je mapi C:\Users\Mario\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default ostao fajl Bookmarks, no bedasti Chrome, naravno, iz njega neće importirati stare bookmarkove, tako da ću po tom u osnovi JSON fajlu morati ručno ići, kopi-pejstati adrese i dodavati bookmarkove. Aaarrrggghghghhhh 

 kaj se mene tiče - jesi. eo sam i (za probu) restartao chrome (74.0.3729.169 (Official Build) (64-bit), win 7) i sve je na mjestu (dodaci, oznake, gmail notifier ... d vrks) gdje treba biti. na pc-u, ne? usput, nikad mi se pri pokretanju chrome-a ne vrate prije otvorene stranice (ustvari, sve pozatvaram prije isključivanja; nisam ni pokušao), osim nakon povratka nestale struje (onda ponudi "restore"). 

mbaksa uto 28.5.2019 15:09

Skužio sam sad što se dogodilo. Znači, Chrome je meni iz čista mira odlučio prikazati dijalog za odabir korisnika - očito je ta nova verzija donijela te neke promjene.

 

Nisam dosad nikad vidio taj okvir. Mislim, stvar je u tome da mi nije bilo prikazano ništa drugo osim tog okvira, a nisam odmah skužio da je sve što moram napraviti je kliknuti na sredinu tog okvira, na You. Nisam gledao jer sam bio iznenađen, prvi put sam kliknu na Add Guest Account, od toga ništa, pa sam poslije dodao novog korisnika - a taj "korisnik" je onda bio prazan.

 

 

Oni koji su već ulogirani u Chrome valjda tako nisu doživjeli nikakvu promjenu, a mene je tražio neka si odaberem korisnika (sebe). 

 

Eh... Obrisao sam taj novokreirani korisnički račun i sad ponovno mogu mirno spavati.