Razni softverski problemi

Backtrack 5 zaboravio pasword i username

crni pauk ned 29.1.2012 12:25

E ovako instaliro sam preko oracle virtual boxa back track 5 sve je prošlo dobro,ali sad kad sam krenuo  s učitavanjem tražio me password i username a ja sam zaboravio koji sam password i username stavio,neznam ni sam kako sam to mogao zaboraviti.Dali postoji način da povratim odn da stavim novi username i password jer se sad nemogu prijaviti na backtrack...

Bellatrix ned 29.1.2012 12:51

Meni se dešavalo da sam imao problema sa defaultnim passwordom i username-om.

 

dakle

 

root

toor

 

Jednostavno sam ugasio opciju za pass i username, nije mi ni potrebna..

 

Kao prvo jesi ti siguran da si unosio bilokakav pass? Pokušavao si sa root/toor?

crni pauk ned 29.1.2012 12:53
Bellatrix kaže...

Meni se dešavalo da sam imao problema sa defaultnim passwordom i username-om.

 

dakle

 

root

toor

 

Jednostavno sam ugasio opciju za pass i username, nije mi ni potrebna..

 

Kao prvo jesi ti siguran da si unosio bilokakav pass? Pokušavao si sa root/toor?

Mislim da čak i nisam unio,ne razumijem se baš u to kako misliš root/toor? di se može ugasiti opcija? Možeš mi malo objasniti? {#}

Bellatrix ned 29.1.2012 13:01
crni pauk kaže...

Mislim da čak i nisam unio,ne razumijem se baš u to kako misliš root/toor? di se može ugasiti opcija? Možeš mi malo objasniti? {#}

Pa u username kucaš; root

U password; toor

 

Ne mogu sad točno ti reći jer nemam kod sebe tu trenutno mogućnost da upalim BT pa da vidim ali uglavnom tamo u system postavkama power managmenta ima nešto kao opcija require pass on wakeup i to treba ugasiti.. Nisam koristio BT neko vrijeme pa sam napamet zaboravio kako ide i kako sam ugasio...{#}

crni pauk ned 29.1.2012 13:33
Bellatrix kaže...
crni pauk kaže...

Mislim da čak i nisam unio,ne razumijem se baš u to kako misliš root/toor? di se može ugasiti opcija? Možeš mi malo objasniti? {#}

Pa u username kucaš; root

U password; toor

 

Ne mogu sad točno ti reći jer nemam kod sebe tu trenutno mogućnost da upalim BT pa da vidim ali uglavnom tamo u system postavkama power managmenta ima nešto kao opcija require pass on wakeup i to treba ugasiti.. Nisam koristio BT neko vrijeme pa sam napamet zaboravio kako ide i kako sam ugasio...{#}

Neide s root i toor xS