Razni softverski problemi

"A disk read error occurred" Hitno

Zagi27 pet 31.7.2015 16:40

Pozdrav!

 

Imam problem sa PCem,ujutro je normalno radio a popodne kad sam ga upalio nije se htio upalit i poceo je prikazivat "A disk read error occured"

 

Probao sam bootat win sa USBa al nista,svaki put mi pise da je ucitao win i da moram resetirat komp kako bi se instalacija nastavila,ali komp se nece upalit...

 

Inace se radi o Windows 7,probao sam i iskopcat HDD kabal i opet prikljucit...

 

Ako znade tko rjesenje ili ideju neka napise,nadam se da nije HDD krepo... :S

Marko :D pet 31.7.2015 16:44
Zagi27 kaže...

Pozdrav!

 

Imam problem sa PCem,ujutro je normalno radio a popodne kad sam ga upalio nije se htio upalit i poceo je prikazivat "A disk read error occured"

 

Probao sam bootat win sa USBa al nista,svaki put mi pise da je ucitao win i da moram resetirat komp kako bi se instalacija nastavila,ali komp se nece upalit...

 

Inace se radi o Windows 7,probao sam i iskopcat HDD kabal i opet prikljucit...

 

Ako znade tko rjesenje ili ideju neka napise,nadam se da nije HDD krepo... :S

Skini i bootaj Hiren's Boot CD kako bi provjerio u kakvom je stanju HDD.

Zagi27 pet 31.7.2015 19:15
Marko :D kaže...

Skini i bootaj Hiren's Boot CD kako bi provjerio u kakvom je stanju HDD.

 

Upravo sam usao u taj meni preko Hirens Boota,ali neznam sta tocno treba odabrat ?

 

Btw,usao sam u Mini Windows XP tek toliko da vidim,i idem u C Disk i pise da nemogu pristupiti,da se nemoze ucitati ili da su datoteke ostecene...

 

A pod D disk,sve radi normalno...

Marko :D pet 31.7.2015 19:24
Zagi27 kaže...
Marko :D kaže...

Skini i bootaj Hiren's Boot CD kako bi provjerio u kakvom je stanju HDD.

 

Upravo sam usao u taj meni preko Hirens Boota,ali neznam sta tocno treba odabrat ?

 

Btw,usao sam u Mini Windows XP tek toliko da vidim,i idem u C Disk i pise da nemogu pristupiti,da se nemoze ucitati ili da su datoteke ostecene...

 

A pod D disk,sve radi normalno...

Izađi iz Mini Windows XP-a, odaberi DOS Programs -> Hard Disk Tools -> Hard Disk Sentiel

 

Na ekranu će ti se ispisati trenutna temperatura i zdravlje odnosno stanje HDD-a.

Zagi27 pet 31.7.2015 19:34
Marko :D kaže...

Izađi iz Mini Windows XP-a, odaberi DOS Programs -> Hard Disk Tools -> Hard Disk Sentiel

 

Na ekranu će ti se ispisati trenutna temperatura i zdravlje odnosno stanje HDD-a.

 

Eto jesam,zdravlje je na 100% jedino sto ispod pise "Problems occurred between the communication of the disk and the host."

 

I sad kad ga palim,vise nepise A disk error occured nego "NTLDR is missing"

 

Btw,kad sam bio u Win XP,formatiro sam C Disk i tamo gdije je ispis svih diskova,pisalo je takodjer da su svi diskovi zdravi...

 

Sta dalje... ?

 

 

Edit: Naisao sam na "Fix NTLDR is missing" i pise da instaliram hal.dll

 

 

Marko :D pet 31.7.2015 19:49
Zagi27 kaže...
Marko :D kaže...

Izađi iz Mini Windows XP-a, odaberi DOS Programs -> Hard Disk Tools -> Hard Disk Sentiel

 

Na ekranu će ti se ispisati trenutna temperatura i zdravlje odnosno stanje HDD-a.

 

Eto jesam,zdravlje je na 100% jedino sto ispod pise "Problems occurred between the communication of the disk and the host."

 

I sad kad ga palim,vise nepise A disk error occured nego "NTLDR is missing"

 

Btw,kad sam bio u Win XP,formatiro sam C Disk i tamo gdije je ispis svih diskova,pisalo je takodjer da su svi diskovi zdravi...

 

Sta dalje... ?

 

 

Edit: Naisao sam na "Fix NTLDR is missing" i pise da instaliram hal.dll

Reinstaliraj Windowse i riješio si sve probleme.

Marko :D pet 31.7.2015 20:08
Zagi27 kaže...

Hvala vam

 

Jos me samo zanima kako to da to napravim,negdje ljudi pisu da se samo XP preko boota moze install a i neznam da li mogu bootat instalaciju ako imam i hirens boot

Hiren's Boot CD makneš? Zašto si ne postaviš Windows 7?

Zagi27 pet 31.7.2015 20:12
Marko :D kaže...

Hiren's Boot CD makneš? Zašto si ne postaviš Windows 7?

  Ok maknit cu ali kako da bootam windowse jer kad krenem sa instalacijom dodje mi tamo do onog dijela gdje pise da ce Instalacija zapoceti kad se Win resetira,a win se normalno nemoze podignut...

 

Imam Win 7 na CDu,njega sam i mislio stavit,samo sam napiso da neki ljudi pisu kako se Win 7 nemoze bootat 

Marko :D pet 31.7.2015 20:16
Zagi27 kaže...
Marko :D kaže...

Hiren's Boot CD makneš? Zašto si ne postaviš Windows 7?

  Ok maknit cu ali kako da bootam windowse jer kad krenem sa instalacijom dodje mi tamo do onog dijela gdje pise da ce Instalacija zapoceti kad se Win resetira,a win se normalno nemoze podignut...

 

Imam Win 7 na CDu,njega sam i mislio stavit,samo sam napiso da neki ljudi pisu kako se Win 7 nemoze bootat 

Odeš u BIOS i kao 1st boot device namjestiš CD/DVD. Nakon toga, ubaci CD od Windowsa i restartaj računalo. Pri restartanju na ekranu će ti se ispisati "Press any key to boot from CD/DVD..." na što ti stiskaš neku tipku i tako ulaziš u instalaciju Windowsa. Ne vidim u čemu je problem.

 

Ako imaš bootabilni CD/DVD, Windowsi će se bootati bez problema.

Zagi27 pet 31.7.2015 21:28
Marko :D kaže...
Zagi27 kaže...
Marko :D kaže...

Hiren's Boot CD makneš? Zašto si ne postaviš Windows 7?

  Ok maknit cu ali kako da bootam windowse jer kad krenem sa instalacijom dodje mi tamo do onog dijela gdje pise da ce Instalacija zapoceti kad se Win resetira,a win se normalno nemoze podignut...

 

Imam Win 7 na CDu,njega sam i mislio stavit,samo sam napiso da neki ljudi pisu kako se Win 7 nemoze bootat 

Odeš u BIOS i kao 1st boot device namjestiš CD/DVD. Nakon toga, ubaci CD od Windowsa i restartaj računalo. Pri restartanju na ekranu će ti se ispisati "Press any key to boot from CD/DVD..." na što ti stiskaš neku tipku i tako ulaziš u instalaciju Windowsa. Ne vidim u čemu je problem.

 

Ako imaš bootabilni CD/DVD, Windowsi će se bootati bez problema.

 Znam sve to,al ono u pocetku kad te pita dal zelis da ti ostavi sve podatke ili da izbrises,ja sam stiso da mi ostavi i onda mi je pisalo da trebam Resetiram Windowse kako bi poceo instalirat,a u ovom slucaju ako brisem npr sa C Diska,onda netrebam resetirat...

 

Komplikacija...

 

Hvala ti sto si pomogo...

Matozan ned 13.12.2015 12:46

"Nešto" sam čačkao po Windows-ima Win 7 64 i sad mi javlja: A disk read error occurred.

Koliko vidim pobucao mi je slova diskova Windows particija (inače na Raid 0 disku) mi je na E: umjesto na C:, kako da to riješim?

 

Matozan ned 13.12.2015 13:34
CrossDeath kaže...

Desni klik na Computer - Manage - Disk Management - Desni klik na disk - Change Drive Letter and Paths

 Bih da mogu ući/dignuti Windows-e i sve riješiti sa Disk Management-om.

 

Sad imam (gledam sa Hiren's CD-om tj. mini Win XP-om):

C: System reserved (zašto je vidljiv)

D: Podaci

E: Windows - gdje inače ne treba biti - treba biti C:

F: Podaci (Back-up)

ihush uto 15.12.2015 14:49
Matozan kaže...
CrossDeath kaže...

Desni klik na Computer - Manage - Disk Management - Desni klik na disk - Change Drive Letter and Paths

 Bih da mogu ući/dignuti Windows-e i sve riješiti sa Disk Management-om.

 

Sad imam (gledam sa Hiren's CD-om tj. mini Win XP-om):

C: System reserved (zašto je vidljiv)

D: Podaci

E: Windows - gdje inače ne treba biti - treba biti C:

F: Podaci (Back-up)

 ne. tako i treba biti.

slova zapravo ne postoje, to im OS dodjeljuje, za disk od c-nadalje. to što ga s drugim bootom vidiš pod e je sporedno, od viste, disk na kojem je win ima slovo c ali samo kad upališ taj Win (da imaš više win, svaki na svojoj particij, svaki bi u njemu bio na C, osim XP-starijih)... dok to može biti bilo koja particija, uz to što se boot preskače, tj bez dodjeljenog slova ga vema u file manageru. da spojiš još diskova s particijama imao bi još zapetljaniju situaciju, prvo sve primarne po redu pa extended... tako da bi slova bila razbacana.

gledaj stvarni path, disk-broj, particiju.. linux to označava sda-b-c.. i broj 1-4, od 5 nadalje extended. razlikuješ ih po toj poziciji ili labeli, Ili po veličini..

 

c je vidljiv jer za live os nije skriven-boot

može biti vidljiv i kad normalno radiš s win, ali tad je c već zauzeto slovo..

diskovima se slova mogu proizvoljno mijenjati osim c jer je referentni.... može i c ali.. i to sve svaki win pamti u svojim postavkama, dok drugi boot to posloži defaultno po redu kako on vidi particije.

zato je pametno imati labelu koja nešto znači... npr WD-win-100gb ili podaci-win-200gb ... tad uvijek znaš..

 

edit, i skrivena-boot particija nije obavezna, to je samo win-installerov defaultni način-automatika. ako ručno kreiraš aktivnu particiju win s bootom se instalira na nju i nema skrivene-100mb...

Adnan78 sri 31.8.2016 17:01

PC se već duže vrijeme čudno ponaša, usporeno radi, ponekad prilikom startanja pojavi se greška "Disk read error" koja nestane nakon par restarta, ali se onda opet pojavi. Mijenjao sam SATA kablove, portove na maticnoj ploci, ali bez uspjeha. Na kraju sam zamijenio i disk, nekako sam uspio instalirati Windowse, ali i sa novim diskom se pojavljuje ista greska. Bilo kakve sugestije?

softwaremaniac sri 31.8.2016 17:36
Adnan78 kaže...

PC se već duže vrijeme čudno ponaša, usporeno radi, ponekad prilikom startanja pojavi se greška "Disk read error" koja nestane nakon par restarta, ali se onda opet pojavi. Mijenjao sam SATA kablove, portove na maticnoj ploci, ali bez uspjeha. Na kraju sam zamijenio i disk, nekako sam uspio instalirati Windowse, ali i sa novim diskom se pojavljuje ista greska. Bilo kakve sugestije?

Napravi test sa HD Tuneom, ne quick. Kakve su postavke BIOS-a, napravi chkdisk.

GamerMaster2041 čet 8.9.2016 21:23
Adnan78 kaže...

PC se već duže vrijeme čudno ponaša, usporeno radi, ponekad prilikom startanja pojavi se greška "Disk read error" koja nestane nakon par restarta, ali se onda opet pojavi. Mijenjao sam SATA kablove, portove na maticnoj ploci, ali bez uspjeha. Na kraju sam zamijenio i disk, nekako sam uspio instalirati Windowse, ali i sa novim diskom se pojavljuje ista greska. Bilo kakve sugestije?

 Cuj, moguce je da je do maticne ploce kad i novi disk sa drugim kablovima i portovima ne radi.