Strontium pon 6.6.2011 19:35

Molim za pomoć kod jedne malo zamršenije situacije nego što je inače slučaj, dakle, spojen sam na prijateljev AP preko Ralink WiFi kartice, dodatno vezu prema internetu ostvarujem spajanjem na VPN server koji se nalazi kod njega, želim nekako forwardati internet na svoj LAN i tu spojiti Thomsonov router koji će onda biti moj kućni AP,cuclajući net s prijateljevog AP-a, ili VPN-a, zna li netko kako bi ovo moglo proraditi?

 

 

berzerker sri 8.5.2013 23:10

e ovak strontium, ovo je cisto ono sto cu ti ja rec ali ne mogu detaljnije objasnit
Imali sml slicnu situaciju u aero klubu gdije smo usred livade trebali internet za slanje podataka od meteo stanice,
za to imamo 2 rutera "bridgana"
1. je bio koristen kao "wlan kartica" dok 2. koji je bio spojen na 1. bio zaduzen za Wlan

vjerojatno ce ti to netko to bolje objasniti, cisto da dobijes ideju :)

hanci sub 10.5.2014 22:36

Molim hitno pomoc.Imam laptop Toshiba satellite 2430-201,imam u kuci ima internet ali moj laptop nehvata signale mreze iz kuce nego samo one koji su dalje npr.od komsije ili slicno.I na te kad se pokusam spojiti,nemogu.A za wireless u kuci mi pise"mogucnost mreznog operatera ne podudara se sa zahtjevima ove mreze".Sa proslim laptopom nisam imala nikakvih problema da se spojim,a sa ovim nema sanse.Molim pomoc.

taft ned 1.6.2014 11:12

Pozz

Bio sam nedavno kod prijatelja i povezao sam se na njegov wifi i poruke koje sam slao na messengeru su pisale da su poslane iz sarajeva.I ako nismo u blizini sarajeva,to je nekih 360km od mene :) sad ja vas pitam kako je to napravljeno ta lazna lokacija?

picajzla0707 ned 17.11.2019 15:56

Imam zanimljivu situciju gdje trebam spojiti wifi extendere, situacija je ovakva na škrabotini dolje:

 

kuća skroz desno je izvor, cilj je dobiti internet u kući skroz lijevo

crveni krug je doseg originalnog wifija, zeleno je srednji extender u srednjoj kući i on kad je spojen preko njega imam dobar signal u ćošku kuće u kojoj pokušavam dobiti internet

e sad, ja spojim drugi extender u kući skroz lijevo kako bi dobio pun signal po cijeloj kući, a ne samo u ćošku

međutim, on pokupi signal od srednjeg extendera i uredno se mogu u bilo kojem dijelu kuće spojiti na njega, ali iako spojen - pokazuje mi da nema internet vezu

 

jel uopće moguće da jedan extender pokupi wifi signal i internet sa drugog extendera i šalje dalje, i kako to namjestiti ako ima tko se kuži?