robisierra92 čet 27.5.2010 13:24

htio bih umrežiti dva pc-ja kako bi se na njima mogle igrati igre u mreži. prvi pc je spojen žičano na router, a drugi pc se wirelessom spaja na taj router, i na oba je os win 7.

 

mena zanima da li postoji neki način spajanja/umrežavanja ta dva pc-ja pomoću wirelessa, i kako? dakle, da se ne moraju razvlačiti kablovi i tako to. to umrežavanje bi služilo isključivao za igranje.

 

inače, jako slabo (ili gotovo nikako) ne igram igre, pa baš i nisam vičan ovakvim temama.

 

unaprijed zahvaljujem na pomoći.

miki1981 čet 27.5.2010 13:31

Robi, po mom iskustvu, jest daje bilo pred par godina, ali mislim da i dalje vrijedi, WLAN za mrežu za igre je dosta loša solucija...

 

Ne uzimaj to sad za sigurno, ali mislim da s kablovi daleko bolje riješenje.

 

Ali ipak pričekaj da se javi netko s malo više "recent experience" na tom području.

 

Inače samo umrežavanje ide ili preko game servera, ili klasično umrežiš kompove preko workgrupe, To oboje može i žično i bežično.

APazinjan čet 27.5.2010 13:34
robisierra92 kaže...

htio bih umrežiti dva pc-ja kako bi se na njima mogle igrati igre u mreži. prvi pc je spojen žičano na router, a drugi pc se wirelessom spaja na taj router, i na oba je os win 7.

 

mena zanima da li postoji neki način spajanja/umrežavanja ta dva pc-ja pomoću wirelessa, i kako? dakle, da se ne moraju razvlačiti kablovi i tako to. to umrežavanje bi služilo isključivao za igranje.

 

inače, jako slabo (ili gotovo nikako) ne igram igre, pa baš i nisam vičan ovakvim temama.

 

unaprijed zahvaljujem na pomoći.

Nisam skuzio. Da li kompjuter koji je zicano spojen na ruter posjeduje wlan karticu ili adapter. 

Svejedno, i ovako bi ti trebale raditi igre. Dovoljno je da su dva kompa spojena na ruter, neznam zasto ih zelis spajati bezicno...

robisierra92 čet 27.5.2010 14:01

dečki, hvala na odgovorima. ma radi se o slijedećem, za vikend mi dolaze neki rođaci u goste, koji imaju klince, i htio sam im umrežiti pc-je da igraju nešto. pa eto gledam kakve su opcije.

 

ok, ako su sada dva kompa spojena na jedan router, kakva je procedura da se na oba igra neka igra, nepr cod? stvarno sam noob za te stvari Smijeh

 

da, ovaj prvi pc je spojen žičano preko mrežne kartice..a drugi je wireles adapterom na taj router.

 

edit: razmišaljao sam o wirelesu, da ne moram kupovati kabel od 5-6 metara..jer nakon toga, čisto sumnjam da će se netko igrati u mereži na tim računalima..

APazinjan čet 27.5.2010 14:24
robisierra92 kaže...

probati ću nešto iskemijati, ako ne bude išlo, spojiti ću ih kablom pa neka stoji.

Mora raditi, nema potrebe za kabelom. Samo igru napravi na jednom kompu i na drugom će ti se sigurno prikazati. Ako ne radi, iskljući firewall. U krajnjem slučaju ćeš postavljati fiksnu ip adresu ali mislim daa to nije potrebno,,, Javo ako radi...

ihush čet 27.5.2010 15:15

-uf, ode napisan post u 'dim'... (ponovo, možda se odnekud pojavi dupli)...

-Nije nikakav problem složiti lan game.. za razliku od filesharinga ili remote, ovdje nema nikakve posebne potrebe za podešavanjem.

DHCP nek odradi svoj posao, ili ručno dodjeliš IP adrese, ako ne želiš dozvoliti pristup internetu ostavoš prazno gateway i DNS...

Imaš potrebna iskustva s PCjem, pa će vjerojatno sve raditi iz prve, dok je više problema s 'ispravnošću' same igre.. singleplay možda radi a multi možda ne.. i treba ga pustuit možda minutu..

-to je za CoD4..

Mogući problemi: ovisno što imaš aktivnog od softwarea, kao firewall, AV, skype... možda krade neki port, kao npr Quake:27960 i sl. -ako onemogućip internet, možeš sve privemeno pogasiti.

Većinom se koristi UPnP, firewall iskoći s pitanjem za blokiranje ili se za vrijeme instalacije doda u izuzetke (rjetko ručno moraš dodavati..)

 

Spomenute brzine (ping) je ako se igra na internetu, onda je i žica ponekad spora, ali unutar LANa ping je dovoljno dobar. Kako si opisao, nesmije biti problem kvalitete signala.. ako je router u prizemlju a računalo na tavanu... tad je problem kvalitete veze moguć.

Probleme imaju početnici koji neznaju osnove, kao kako instalirati driver ili 'ispravnu' igru... ovo je za tebe sitnica.

luka_cro čet 27.5.2010 15:25
miki1981 kaže...

Robi, po mom iskustvu, jest daje bilo pred par godina, ali mislim da i dalje vrijedi, WLAN za mrežu za igre je dosta loša solucija...

 

Ne uzimaj to sad za sigurno, ali mislim da s kablovi daleko bolje riješenje.

 

Ali ipak pričekaj da se javi netko s malo više "recent experience" na tom području.

 

Inače samo umrežavanje ide ili preko game servera, ili klasično umrežiš kompove preko workgrupe, To oboje može i žično i bežično.

ja se nebih slozio s tobom,dobar je WLAN i za igranje,nema problema kod mene,ping je isto ko i na kablu.

ja ti doma imam dva kompa u kuci i oba su spojena bezicno na internet i pokrenem npr cod2 i idem star new server i startam,a na drugom kompu ide pod search i stavim LAN i nade mi komp,vrlo jednostavno

 

sto znaci da npr ti isto tak samo pokrenes server na cod2 i naci ce ti igru.

 

a i nisi morao otvarati novu temu jer ih postoji vec hu-ha

 

 

wrathchild čet 27.5.2010 21:10
robisierra92 kaže...

@ wrathchild - ako mi možeš molim te malo pojasniti kako si spojen, bio bih ti jako zahvalan Osmijeh

Imamo jedan router, na njega sam ja spojen s kabelom a brat wireless. Kad uđemo u neku igru i odaberemo LAN play, npr ja kreiram stazu i brat je vidi u svom LAN playeru. Jedan put mi se i prijatelj prikljucio i sve ide bez problema, nikakve postavke netreba dirati.

 

U troje smo igrali warcraft, ja kreiram i oni join...isto tako C&C Generals

 

tebi neide?

robisierra92 pet 28.5.2010 01:51
wrathchild kaže...

Imamo jedan router, na njega sam ja spojen s kabelom a brat wireless. Kad uđemo u neku igru i odaberemo LAN play, npr ja kreiram stazu i brat je vidi u svom LAN playeru. Jedan put mi se i prijatelj prikljucio i sve ide bez problema, nikakve postavke netreba dirati.

 

U troje smo igrali warcraft, ja kreiram i oni join...isto tako C&C Generals

 

tebi neide?

nisam još isprobao, probati ću ovih dana. nisam ti ja baš u tim igrama nešto stručan, staviti ću cod mw2 pa ću vidjeti kako to funkcionira..hvala na odgovoru..

ihush ned 30.5.2010 15:14

-nema updatea, - dal' radi?

-Pošto nema, predpostavka (ćorava) je da radi bez problema...

-kao što je i predviđeno, a dokaz (indirektan) jer je korisnik vjerojatno zauzet multiplayerom... Osmijeh

 

edit: -nije 'briga' nego radoznalost... i ispravak; 'korisnikovo računalo je vjerojatno zauzeto..' Namigiva

robisierra92 ned 30.5.2010 15:24

korisnik je morao surfati na laptopu dva dana jer su mu neki po kompjuteru pucali non stop, bacali bombe i noževe i tako to he he  Smijeh

 

djeca su se odigrala a ja sam pošizio, ali neka, sad znam za drugi put. inače, ja to ne igram, nemam vremena, ali možda me povuče pa i ja bacim koju bombu i opalim rafal na nekog tamo zločestog rusa, arapa i što li već da izbacim nakupljene frustracije ha ha  Smijeh

 

hvala što se brinešOsmijeh

Renac_ck pon 10.1.2011 08:08

Pozdrav. Da ne radim drugu temu, zanima me samo da li je vazna brzina "servera"  kod mreznog igranja? Npr. 8 igraca spojeno preko mreznog switcha(gigabit) i neko sa naslabijim compom digne server za igranje. Da li ima kakvog utjecaja na performanse npr za Cod4? 

smiglcro pon 10.1.2011 08:40

Brzina nije vazna, 10/100/1000 switchevi ce svi odraditi posao vise nego dobro (pravi razlozi zasto se koriste 1gb switchevi su razmjena podataka koja se odvaja na lan.ovima i nista drugo) i vas 8 se moze igrati i na 10mb switchu bez problema dok nitko ne skida nista od nikoga :) i nek osoba s najjacim racunalom radi sever za igru (ne vidim logiku u tome da najslabije racunalo radi server)

Renac_ck pon 10.1.2011 13:40
smiglcro kaže...

Brzina nije vazna, 10/100/1000 switchevi ce svi odraditi posao vise nego dobro (pravi razlozi zasto se koriste 1gb switchevi su razmjena podataka koja se odvaja na lan.ovima i nista drugo) i vas 8 se moze igrati i na 10mb switchu bez problema dok nitko ne skida nista od nikoga :) i nek osoba s najjacim racunalom radi sever za igru (ne vidim logiku u tome da najslabije racunalo radi server)

 

da li je vazna brzina "servera"  kod mreznog igranja?

 

...iz tvoje poruke ja ne vidim odgovor...

rustweaver pon 10.1.2011 21:51
Renac_ck kaže...

Okej.. mada sam misljenja da bi mozda lag porastao i igra bi postala neigriva.

Hvala :)

Sto te kosta da probas? Idealno bi bilo da najjaca masina (procesorski) u mrezi bude host, ali ni sa slabijima ne bi trebalo biti lose (neces valjda hostati igru na procesoru koji jedva zadovoljava minimalne zahtjeve igre?)

 

Nesto mi govori da se neces uvjeriti dok ne vidis, pa eto, isprobaj.