CrossDeath ned 21.1.2018 02:53

pozz svima

imam jedan problem

naime, brzina interneta mi je preko kabela 120 mbit/s i to sve funkcionira kako treba

problemi nastaju kada se spojim na internet bezicno, tada imam max 20 mbit/s

zivim u zgradi i znam da je interferencija velika, zato sam u postavkama routera stavio na 5 ghz i odabrao channel 48

medutim, i dalje imam samo 20 mbit/s

moja mreza je ova jedina na 5 ghz, vidi se na slici

je li netko imao slicnih problema? moze li se ovo rijesiti tako da kupim novi router pa ga samo spojim s glavnim modemom?

hvala!

 

 

AF139 ned 21.1.2018 11:53

max 54Mbps (u praksi do 27Mbps) je "g" mod

....ako imaš oba uređaja (ruter i PC) na 5GHz trebao bi se spajati sa "ac" ili bar "n" mod-om.

Ako na PC koristiš stari wifi adapter koji nema 5GHz ili bar 2,4GHz sa "n"300 modom morat ćeš ga nabaviti da bi imao veću brzinu.

ale329 ned 21.1.2018 19:19

Imam isto problem sporog interneta kad se spajam preko wifi-a sa Air Live wl-1600usb. Preko kabela dobijem brzinu do 75 Mbps, a preko navedene kartice do 15 Mbps. Za karticu sam vidio podatak da bi trebala ići do 54 Mbps. Udaljenost i prepreke nisu problem jer je udaljenost od rutera 3m s jednim zidom između, a mobitel na istom mjestu ide do 45 Mbps Zašto ni mobitel ne može ići brzinom kao preko kabela iako ga stavim do rutera. Mobitel je Sony XA1. Router je tp-link tl-wr841n.

Ako trebam mijenjati karticu može preporuka, možda bolje da kupim PCI ili PCI-E jer mi i tako treba samo za taj kompjuter. 

AF139 ned 21.1.2018 22:30

Uzmi neki usb wifi adapter koji osim "g" moda ima i "n" mod ( 150 ili 300Mbps)...nešto sa vanjskim antenama (da ne izgleda kao memory stick).

Taj tvoj ima "g" mod tj. modulacija je 54Mbps a praktična max brzina oko 27Mbps.

Za primjer nešto kao TL-WN722N (150) ili TL-WN822N (300)

ale329 pon 22.1.2018 17:25

Znači preko ovakve kartice bi trebalo raditi punom brzinom. Zašto preko sadašnje kartice ne ide preko 15 Mbps kada može do 27 Mbps, a mobitel na istom mjestu ide do 45 Mbps. Možda mi je najbolje probušiti zid i staviti tih par metara kabela, a dođe me i jeftinije od nove kartice i sigurno će bolje raditi nego bežično.

CyberDemonVZ pon 22.1.2018 17:30
ale329 kaže...

Znači preko ovakve kartice bi trebalo raditi punom brzinom. Zašto preko sadašnje kartice ne ide preko 15 Mbps kada može do 27 Mbps, a mobitel na istom mjestu ide do 45 Mbps. Možda mi je najbolje probušiti zid i staviti tih par metara kabela, a dođe me i jeftinije od nove kartice i sigurno će bolje raditi nego bežično.

 Definitivno kabel ak ikako možeš!

Ja sam čak micao one drvene letvice uz parket, unutra gurao kabel, vratio letvice, i probušio zid.

Definitivno se isplati 

 

AnteTina sub 29.9.2018 08:18

Dobro jutro! Ne bih htio raditi novi thread da ne napravim nered na forumu pa cu nastaviti tu. Imam problema s sporim internetom pa ne znam gdje i kako poceti. Imam router Speedport w724v type c na kojem sam citao da taj router ima problema s wlanom. U ugovoru s operaterem imam 100mbit/s,a u speedtestu mi veli da imam 12-14 mbit/s,cim se udaljim na 5-6 metara imam jedva 3-4 mbit/s...trebalo bi sto narihtati? Nisam bas profi,ali se dosta kuzim u neke stvari pa bih vas zamolio da mi velite sto trebam napraviti sljedece. Hvala vam unaprijed!

Bgang pon 3.12.2018 11:29

Pozdrav,

imam jedan problem. Zyxel (Iskon) router mi se nalazi u DB a računalo u spavaćoj sobi iza nosivog zida. Brzina prijenosa je oko 2-3 Mbit-a. Prijatelj mi je posudio MikroTik dual band AP (lite model) ikada pokušam preko mobitela na 5 GHz stvar radi OK.

Što dalje?

1. Svakako moram kupiti bolji USB WLAN stick - dual band, produžni kabel, eksterne antene (nemam mjesta za PCI-E) - imate li savjet što kuppiti?

2. Da li da si ostavim ovaj MikroTik ili postoji jači AP, dula band naravno?

Hvala unaprijed!

AF139 pon 3.12.2018 13:21

kupiti : UTP kabal ili bar telefonski fleksibilni sa 4 žice ( ima ih raznih boja bjela, crna , siva , smeđa , prozirni itd.)

 

PCI-E je loša ideja jer je obično tada antena iza PC odmah do zida što je jako loše a produživanje koaksijalnim kablom unosi velike gubitke pogotovo na 5.8GHz.

U sobi na taj kabal spojiš ako treba jači wifi jedan "Aces point"

 

Za razliku od kabla wifi ima smetnje drugih korisnika pa i od susjeda što umanjuje brzinu rada.

Bgang uto 4.12.2018 07:39

Pozdrav svima, uzeo sam D-link DWA 172 - download 80 Mbit, upload 66 na 5 GHz. 

Sve šljaka super, jedino sam primijetio da mu na početku Speedtesta bude malo niža brzina i onda nakon par sekundi "poleti". Hvala još jednom! 

Mia 30 pon 11.2.2019 14:34

Pozdrav! Ne kužim se baš. Uglavnom, imam spor internet (download 0,5-20 Mbps i upload 0,5-40 Mbps), imam intetnet Wifi uz pretplatu bezbroj GB, Tele2. Uređaj MBB Huawei B315s-22 WIFI CUT4 router,  2,4 ghz.

Trebam brzinu od najmanje 30 Mbps, da mi ne ide ispod toga.

Kako to postići?

 

Puno hvala

Mia 30 pon 11.2.2019 19:19

Misliš i na spajanje preko žice?

Kojeg operatera?

 

Imala sam prije Iskon, pa sam promijenila u Tele22, kao bit će brže.. 

 

Wifi repeater pojačalo signala mreže sa 4 antene, isplati li se to uzeti?

 

Unaprijed hvala!

Damir22 pon 11.2.2019 19:54

Vidi, s tele2 je sve lutrija, jer kompletna brzina ovisi (prakticki) iskljucivo o broju korisnika spojenih na baznu stanicu. A tu nista ne mozes. Mozes staviti 30 antena, mozes se preseliti kraj odasiljaca, ali ako je broj korisnika spojenih na tu stanicu velik, nece ti nista pomoci.

Kod bezicnog neta nema zagarantirane, cak niti pretpostavljene brzine, mozes imati u jednom trenu 150mbps, a u drugom 150bps....

Ako trebas nesto stalno i brze, bilo koji dsl uzmes, svejedno ciji, provjeris koja je brzina koju ti mogu isporuciti,ako je to ono sto trebas, to je onda to, imat ces konstantno tu brzinu.

Evo npr, nocas sam skidao neke igre sa ps storea, 80mbps je islo, u periodu od negdje 01-08 ujutro, onda je pala na nekih 20mbps, a sad se vuce na 3mbps.... I znam da ce tako biti do iza ponoci, kad se broj korisnika na baznoj smanji, opet cu moci vuci daleko vecom brzinom. Isto sam na tele2 pokucnom

Damir22 pon 11.2.2019 20:31

Iskreno neznam sto bi mogla promjeniti a da bi eventualno igralo neku ulogu, jer kako rekoh, problem je vjerovatno do bazne stanice a ne do tebe ili tvog routera.

Mozes probati sim karticu u nekom mobitelu pa vidi ima li razlike, takodjer bez previse objasniavanja u svakom tele2 centru mozes zamjeniti sim karticu, ali iz mog iskustva, nema tu pomoci.

Meni je jedino pomoglo kad sam trazio raskid ugovora, cudna koincidencija je da od tada sve radi dobro, nisu to neke brzine,posebice po danu, ali me ne sekira previse dok god mogu 40-50-60gb skinuti za jednu noc. Ali svakako cim isteine ugovor prestajem koristiti to smece od usluge.