tom0202 sri 9.12.2009 09:43

Imam u firmi T-comov stalni vod (Router sa 7 ip statičnih adresa).

Sad bi ja na jednu tu statičnu adresu prikačio zyxelov wireles router (p-660HW-d3).

Na njemu sam namjestio pod WAN routing mode; ENET ENCAP; VPI 8; VCI 35; i naravno upisao jednu od statičnih adresa, sa subnetom i gatewejom od onih 7 statičnih vajskih adresa.

Da li netko zna, di griješim i zašto mi kompovi koji idu preko zyxela ne idu na internet, a ni sam zyxel ne pinga vanjski router?

 

PLZZZZ Help

kruskar pet 18.5.2012 20:59

Zanima me kako da napravim router da mi se ponaša kao switch?

Imam 2 identična Gigaseta SX763 od t-coma,i sada me zanima drugi ruter da spojim na prvi i da na drugom na sva 4 wan ulaza imam net a i da mi se 4 računala vide međusobno na mreži.

ami25 pet 28.12.2012 16:07

da ne otvaram novu temu, situacija je sljedeca : imam mtel (BIH) adsl internet i neki Huawei wireless router , eh sad bi komsija htio da u svojoj kuci kupi neki router ili nekakvu spravu (slabo se razumijem u umrezavanje) i da od mene uzima wireless na svoj router pa da dijeli mrezu po svojoj kuci ,ako postoji takvo rijesenje ili se pak mora ici sa lan kablom ? da odmah kazem udaljenost je ca.30 m i djeli nas 3 zida. Znaci samo me zanima sta trebamo da kupimo i sta da podesim na svom routeru ? Hvala 

nerevar20 ned 30.12.2012 10:58

Oj. Znaci ti bi da ti se router ponasa ko repetitor. Odnosno da se susjedov router spoji bezicno na tvoj router i dijeli dalje bezicnu mrezu?

To i meni treba i molio bih nekog ko se kuzi da predlozi koji polovan router da uzmem s njuskala da to moze i dal se npr t-com siemens router moze konfigurirat kao repetitor za optimu telekom? Hvala.

 

Edit. E, da zaboravio sam napomenut da bi mozda drugi router trebao bih otkljucan (imat administratorske ovlasti) da bi mogao mijenjat IP adrese routera itd?

duzda ned 30.12.2012 13:36

Ja sam kupio dva na hrelicu jedan taj simens st780 (kako vec da ne googlam) sa punjacem lan kabelom za 25kn... I lik mi prvo govori da ne svijetle sve lampice a ja mu kazem uuu pa sta ce mi onda :) i on spusti na 25, tako da sam super prosao. I jos sam od neke starije zene kupio Zyxel P600 bez icega za 5 kn i to onako bezveze i za neko divno cudo radi :) 

nerevar20 ned 30.12.2012 17:10

Hehe super. Znati treba uzet onaj koji radi u repeater modu, odnosno prima i salje dalje signal? A jel router po defaultu lovi jace signal od neke wireless kartice? Jer mi je prostor udaljen nekih 30m i dijele ga 2 zida.

Rvms ned 30.12.2012 22:37

Mene zanima ako mi netko može pomoći imam 2 rutera u kućnoj mreži 

ali na jednom mi je  spojen playstation 3 za klince i na njemu ima flat adsl a na drugom  imam računalo bez flat ima 1GB prometa oba su na različitim brojevima telefona

pa mi se ne da trčati od rutera do rutera kako bi mjenjao neke postavke u ruteru zanima me kako to mogu učiniti 

sa računalom ako je to ikako mouće da se preko interneta povežem na ruter na kojem imam playstation promjenim mu postavku tj upalim wifi. ne da mi se stavljati loz na wifi jer nekada uključim wi fi kako bi se mogao moj brat koji je u susjednoj kući spojiti na internet a poslije toga ne želim nepozvane goste  Nisam nikakav haker da nebi pomislili da želim nekome kopati po routeru i paliti mu wifi pa poslije ugasiti jednostavno mi se  ne da trčkarati tri kata dole nositi laptop dok klinci igraju igrice na playstationu 

 

 

Rvms sri 2.1.2013 15:01
nerevar20 kaže...

Neznam dali mozes prek neta mislim da je jedini nacin s lan kabelom pristupit ruteru ako nije ukljucen wifi.

hvala ti na informaciji ali koliko bi mi samo trebalo kabela više od 10m

Ninogulub sri 2.1.2013 17:18

Evo da ne otvaram novu temu,

imam dva ona thomsona st 780i wl i prvi je normalno spajam, a ovaj drugi bi stavio na kat i da hvata wirelwss signal od ovog prvog pa da onda preko njega žičano spojim dva računala,

dali je to moguće i kako, koje postavke tebam za ovaj drugi ruter!! (dali wep ključ moram isključiti ili može s ključem)

pirireis uto 19.2.2013 15:01
CrossDeath kaže...

Imaš na njuškalu puno tih Seiemnsovih routera, ja sam svog platio 100 kn. U njega samo ubaciš originalni firmware i to ti je to

evo našao sam ovaj post pa me zanima kako ubaciti originalni firmware? imam thomson speedtouch router od t-com

pirireis sri 20.2.2013 16:40
CrossDeath kaže...
pirireis kaže...
CrossDeath kaže...

Imaš na njuškalu puno tih Seiemnsovih routera, ja sam svog platio 100 kn. U njega samo ubaciš originalni firmware i to ti je to

evo našao sam ovaj post pa me zanima kako ubaciti originalni firmware? imam thomson speedtouch router od t-com

http://carter.blog.hr/

puno hvala, jedino što ovaj link za skidanje programa ne radi pa ću morati naći neki drugi pouzdani, valjda ću uspjeti.

osta_os sri 6.3.2013 12:27

Dal se mogu spojiti sa starim Gigasetovim SE555 WLAN DSL routerom na svoj novi ENKOMov novi router?
Tj. dali je dovoljno dobar. Imam ovaj SE555 viška, a ovaj ENKOMov nema mogućnost PPPOEa ili je bar maknuta (iskonov carnet ga traži). I sad sam si mislio spojiti spojiti ta 2 routera tj. da ENKOMOV koji sam dobio od iskona služi za vezu prema centrali, a Gigasetov da koristim za spajanje svojih računala + wifi veza.
Znači spojim LAN kabel u ENKOMOV LAN utor, a 2. kraj u GIGASETOV ADSL utor, međutim ADSL lampica uopće ne reagira,  znam da nešto trebam napravit, al nznm šta :S
[IMG]http://i46.tinypic.com/hst5d2.jpg[/IMG]

[IMG]http://i45.tinypic.com/2rhlkqw.jpg[/IMG]

I šta bi trebo za dns server stavit, custom ili ne?