Raptoxx uto 18.5.2010 21:30

ovako ljudi imam problem sa internetom koji me jako muci u zadnje vrijeme.

Naime prije nekoliko dana sam primjetio da mi se ne zele ucitati neke stranice na internetu tipa speedtest.net, formula1-game.com, game.amd.com i vjerovatno jos dosta njih, ali to nije jedini problem od tog dana kad je to pocelo vise mi ne rade niti xfire niti skype jednostavno kad se pokusam logirati u oba programa oni samo stanu i nista ne ne dogada...

 

 

taj dan kad sam primjetio probleme starci su bili na kompu i nekaj gledali na internetu pa sam mislio da su oni nesto poremetili ali kazu da su samo kratko nesto pogledali na netu i da nisu nista cudno primjetili...e sad tko to moze znat....

 

Uglavnom nadao sam se da ce ponovna istalacija windowsa(win7, x64 ) rijesiti problem ali nista, i dalje sve ostalo isto.

Pokusao sam na vecini preglednika(Opera, IE, Chrome,FF) i na svima ista stvar.

Istalirao sam novi flash player, javu... sve nove drivere, tako da neznam u cemu bi mogao biti problem...?

 

Da nije mozda nesto do routera???

Inace imam optimin internet i tv, tv radi normalno a i vecina stranice poput youtube-a i bug-a rade skroz normalno, router je inace D-Link DSL-2640R,

eto neznam sto bih vise napisao pa bi vas sve zamolio ako mi mozete pomoc da rijesim ovaj problem, unaprijed hvala svima!

scaramush uto 18.5.2010 21:42

resetiraj router fizički na prvotne postavke ako sumnjaš na njega Namigiva

sa zadnje strane imaš otvor i u njega gurni iglu, zatim izvrši sva podešavanja koja trebaš...

p.s. ne vjerujem da je to u pitanju, prije da ti nije u zaštiti kod providera nešto uključeno ili slično ( tipa providerov antivirus ili firewall neki )

Raptoxx uto 18.5.2010 21:51
scaramush kaže...

resetiraj router fizički na prvotne postavke ako sumnjaš na njega Namigiva

sa zadnje strane imaš otvor i u njega gurni iglu, zatim izvrši sva podešavanja koja trebaš...

p.s. ne vjerujem da je to u pitanju, prije da ti nije u zaštiti kod providera nešto uključeno ili slično ( tipa providerov antivirus ili firewall neki )

A neznam, ni ja nevjerujem da je do routera a ako je ovo drugo valjda bi mi trebali javit da su stavili neku zastitu...?

Stvarno neznam sta bi napravio...imali mozda jos netko da je na optimi a sa slicnim problemima?

 

evo sad sam pricekao 15ak min u operi i pojavilo mi se ovo:

(ali instalirao sam novi flash i javu, a ovo dobijem samo u operi)

 

 

Raptoxx uto 18.5.2010 21:52
Zapla kaže...

dal si formatirao particiju na koju si instalirao 7, dal imaš anti-virus i koji, I jedino što bi ja još pokušao je resetirati ruter!!!

 Formatitrao C particiju i na nju stavio windowse, sad trenutno nemam antivirus ali prije rusenja win-a sam koristio Kaspersky IS 2010

Raptoxx uto 18.5.2010 22:06
Zapla kaže...

pogledao sam sliku i treba ti flash player tj. valjda ga nisi dobro updejtao!!! probaj ponovo

 i na starom windowsu sam probao ponovno i sad na novom nekoliko puta na svim preglednicima....javu takodjer

Zapla kaže...

a dal ti radi fejs??

 

 Facebook mi radi normalno i prije je isto normalno radio(youtube takodjer), evo jedino sam sad primjetio da mi neradi aplikacija fishville(neka igra) iako poker normalno radi

 

Ovo me sve vise zbunjuje...

scaramush uto 18.5.2010 22:08

a da pogledaš preko kojih portova ti radi komp...

možda za te stranice preglednici koriste famozni 25 koji optima blokira tu i tamo ( bilo je nešto kod njih sa mailovima i blokiranjem istoga porta )  ili nešto slično, razina korisničke zaštite da se promjenila nekako ( to sam moraš vidjeti u korisničkim podešenjima )

nazovi ih u korisničku podršku i pitaj malo Namigiva

guardian92 uto 18.5.2010 22:13

Imas tri mogucnosti:

 

1) router se zblesiro (i meni se desavalo), jednostavno ga ukljuci i iskljuci iz struje, ako nije dobro onda vrati na prvotne postavke (ako neznas nazovi sluzbu za korisnike)

 

2)router ne valja , opet zovi sluzbu za korisnike i oni ce poslat ekipu koja dodje provjeriti

 

3) moguce da ti je lan kartica "umrla" , sto mi se cini najvjerojatnije 

 

Ako se nista ne dogodi nakon prva dva koraka, probaj isprobati router kod nekoga drugoga (ako si u mogucnosti)

 

Nadam se da je od pomoći

Raptoxx uto 18.5.2010 22:18
scaramush kaže...

a da pogledaš preko kojih portova ti radi komp...

možda za te stranice preglednici koriste famozni 25 koji optima blokira tu i tamo ( bilo je nešto kod njih sa mailovima i blokiranjem istoga porta )  ili nešto slično, razina korisničke zaštite da se promjenila nekako ( to sam moraš vidjeti u korisničkim podešenjima )

nazovi ih u korisničku podršku i pitaj malo Namigiva

 Nemogu nigdje naci gdje to pise...

Znaci vjerovatno nije problem u kompu ili?

Raptoxx uto 18.5.2010 22:25
guardian92 kaže...

Imas tri mogucnosti:

 

1) router se zblesiro (i meni se desavalo), jednostavno ga ukljuci i iskljuci iz struje, ako nije dobro onda vrati na prvotne postavke (ako neznas nazovi sluzbu za korisnike)

 

2)router ne valja , opet zovi sluzbu za korisnike i oni ce poslat ekipu koja dodje provjeriti

 

3) moguce da ti je lan kartica "umrla" , sto mi se cini najvjerojatnije 

 

Ako se nista ne dogodi nakon prva dva koraka, probaj isprobati router kod nekoga drugoga (ako si u mogucnosti)

 

Nadam se da je od pomoći

 1) ukljucio i iskljucio nekoliko puta ali nista...ako neuspijem popraviti do sutra onda cu napraviti full reset

 

2) cak sam i to razmisljao, primjetio sam da se zna lijepo ugrijati kad ga se duze vremena ne gasi ali opet dali to moze utjecati da se neke stranice otvaraju a neke ne

 

3) e to neznam predpostavljam da ne jer je komp relativno nov

 

A sto se tice ovog da isprobam kod nekog drugog router jel on mora isto imati optimu ili? pretpostavljam da mora ako nezelim/neznam mjenjati sve postavke routera

guardian92 uto 18.5.2010 22:28

Joj nemoj dva puta reć da je komp nov imo sam ja većih problema sa kompom starim tjedan dana, ne kazem da je nuzno to, naveo sam kao mogućnost...ah nadam se da će proradit a dotad volontiram da ti besplatno javljam kaj se dogadja na stranicama koje ne mozes otvorit. PozdravSmijeh

Raptoxx uto 18.5.2010 22:37
guardian92 kaže...

Joj nemoj dva puta reć da je komp nov imo sam ja većih problema sa kompom starim tjedan dana, ne kazem da je nuzno to, naveo sam kao mogućnost...ah nadam se da će proradit a dotad volontiram da ti besplatno javljam kaj se dogadja na stranicama koje ne mozes otvorit. PozdravSmijeh

 A pokusat cu preko drugog kompa(ako ga uspijem osposobiti za rad) a ako i tad bude problem isti zna se...telefon u ruke i 0800...

sad mi preostaje jedino cijelu noc prckati po kompu u nadi da cu rijesiti problem

 

 

EDIT: evo i malo testiranja ako vam sta znaci, meni nije jasno samo zsto mi ovaj karnetov ping test ne radi:

Sims sri 19.5.2010 02:03

I meni isti problem. Internet radi i samo odjednom ne radi. tj kao i dalje radi al ne radi nikakav promet. Skype i Xfire se također ne žele spojiti. torrenti ne vide trackere. i onda za par minuta sve radi na full brzini koju imam (4 mbit) i onda opet odjednom ništa. isti simptomi kao što ima autor topica.

guardian92 sri 19.5.2010 18:17

čuo sam da davatelji usluga nesto rade po tom da zato tak nestaje signal. Meni se  do nedavno to desavalo, pa sam negdje procitao da je netko nazvao i svadio se s operaterom nakon cega mu je ovaj rekao da je problem u routeru, no nakon toga je sve bilo ok. Iso sam na isti princip, posvađo sam se s s njim i odonda se to vise nikada nije dogodilo.

luta čet 26.8.2010 01:48

e ljudi, help!!... imam strashan problem sa netom, stalno mi govori da network cable nije ukljuchen, a jeste, i stalno mi jednostavno ''nestaje'' net pa se vrati za 5 min...to me mnooogooo nervira jer ne mogu da igram ni cs, ni dotu, jer uvek izbaci...HELP!!

P.S. dok sam pisao ovu poruku, vec 2 puta je ''nestao'' :///

xXxBIMBOxXx čet 26.8.2010 01:57
luta kaže...

e ljudi, help!!... imam strashan problem sa netom, stalno mi govori da network cable nije ukljuchen, a jeste, i stalno mi jednostavno ''nestaje'' net pa se vrati za 5 min...to me mnooogooo nervira jer ne mogu da igram ni cs, ni dotu, jer uvek izbaci...HELP!!

P.S. dok sam pisao ovu poruku, vec 2 puta je ''nestao'' :///

Jel ti mozda zastarjel kabao ?

Koji router imas ?

Kojeg providera imas ?

ArkicNarkic pet 30.11.2012 21:27

Zdravo svima

Vec mjesec dana internet mi stalno nestaje..

Bude konekcije otprilike 10-20 minuta (nekada i manje) i konekcija nestane,ja je disable pa probam enable i pise connection failed.

Tako mi se desavalo 2-3 dana onda sam instalirao novi sistem medjutim problem je ponovo isti.Mijenjao sam kablo i to nije pomoglo
Da bolje pojasnim konekcija dolazi tek kada restartujem racunar a dok ne restartujem konekcija nece doci

Stvarno bi zelio da mi netko pomogne u vezi ovoga neka kaze sta da radim jer me pocelo uzasno zivcirati.
Ako jos nesto treba (neki detalji) rado cu napisati
Hvala unaprijed.Pozz