Dex.pwn ned 22.9.2019 14:58

Pozz,

burazov laptop usporava kompletan net.

Naime, recimo da peglam Rocket League na kompu(spojen sam WLAN-om), buraz bude na laptopu automatski meni sve laga, događaju se packet lossovi, brzina padne itd.. Čim ga buraz ugasi, odma problemi nestanu.

Drugi primjer je PS4, igram Apex, buraz na laptopu, ista stvar. Na WLAN su spojeni 4 mobitela, komp, PS4 i burazov laptop. PS4 i laptop nisu uvijek spojeni, no znalo je bit više uređaja spojeno, a opet bez većih problema.

Buraz ima Windowse 10 na njemu.

 

Imam nekakav ZTE ruter(ZXDSL 931VII V4.0), VDSL kod T-Coma, 50/10(stabilno 95% vremena). Buraz kaže da ništa ne skida. Taj problem postoji otkako je kupio laptop.

Software na ruteru je V1.0.11_B_CROATIA

ihush ned 22.9.2019 17:28

-ako nije kvar-HW tad je soft... biraj, malware ili neki torrent seeder koji ubije konekcijama.

-pošto je spojen wlanom 99% nije kvar. Soft eliminraš-potvrdiš npr livebootom nekog osa npr mint i tad vidiš da nema problema (time dokažeš da je soft-u-win-postavkama uzrok.. možda i driver osim malwarea..).

Marko :D ned 22.9.2019 17:41
Dex.pwn kaže...

Pozz,

burazov laptop usporava kompletan net.

Naime, recimo da peglam Rocket League na kompu(spojen sam WLAN-om), buraz bude na laptopu automatski meni sve laga, događaju se packet lossovi, brzina padne itd.. Čim ga buraz ugasi, odma problemi nestanu.

Drugi primjer je PS4, igram Apex, buraz na laptopu, ista stvar. Na WLAN su spojeni 4 mobitela, komp, PS4 i burazov laptop. PS4 i laptop nisu uvijek spojeni, no znalo je bit više uređaja spojeno, a opet bez većih problema.

Buraz ima Windowse 10 na njemu.

 

Imam nekakav ZTE ruter(ZXDSL 931VII V4.0), VDSL kod T-Coma, 50/10(stabilno 95% vremena). Buraz kaže da ništa ne skida. Taj problem postoji otkako je kupio laptop.

Software na ruteru je V1.0.11_B_CROATIA

Prvo što mi pada na pamet je da skida torrent ili nešto drugo što jako opterećuje internetsku vezu. Kod mene je slična situacija; kada na laptopu skidam nešto s MEGA servisa ili torrent klijenta pri maksimalnoj brzini, na desktop računalu (koje je spojeno preko kabela) pojavljuje se packet loss i visok ping. 

 

Jesi siguran da on ništa ne skida i da ne opterećuje internetsku vezu? Ako nisi, provjeri. Također provjeri i postavke Windows Updatea, da možda ne uploada ažuriranja drugim korisnicima Windowsa.