Razni mrežni problemi

Kako natjerati Tcom da zamijeni paricu?

axor pon 1.9.2014 14:44

unaprijed se ispričavam na duplom otvaranju teme ako ista već postoji

Stvar je ovakva, prije 4, 5 godina smo podnijeli prvi put zahtjev za ADSL kod Tcoma, oko 2 godine je sve stajalo na mrtvoj točki, nitko nije imao ništa pojma niti se išta poduzimalo. Privatno smo saznali od čovjeka koji radi u Tcomu da je zahtjev vjerojatno zastario, podnosimo ponovno zahtjev i za cca 6 mjeseci dobivamo odgovor da je problem u zastarjeloj parici na koju smo spojeni. Šaljemo prigovor o "smetnji" te da se parica promijeni, službeni odgovor je "parica uredno radi, ne vidimo razlog zamjeni"

Stvar je da ta naša parica (navodno) ne podržava ADSL, prikaz broja pozivatelja na fiksnom telefonu, vjerojatno ni maxtv i tko zna što sve ne. 
Zadnje dvije godine učestalo zovemo službu, šaljemo mailove i uvijek isti odgovor: tražit izmjenu parice. Kada tražimo izmjenu parice, opet isti odgovor: parica radi, ne treba zamjena. 

Vjerojatno sbog stalnog forsiranja, a i HAKOMA koji ih je natjerao na to, od 1.1. og smo korisnici famoznog Max net minija, koji je praktički mobilni internet. Brzina je (donekle) uredu, ali samo prvu polovinu mjeseca (oko 2mbps), čim dođe druga polovina mjeseca, brzina se bezrazložno smanji na 1.2, 1.5mbps, a paket je navodno flat.

 

TL;DR: Postoji li ikakav način da se Tcom natjera/zaprijeti da zamijene tu staru nesposobnu paricu i da možemo živjeti kao sav normalan svijet? Naravno, na njihov trošak, jer ovo je više nepodnošljivo

R36 pon 1.9.2014 14:55

Nije problem u parici nego u pcm uređaju...

 

Isti problem imao do prije 5 godina.Tražio,zvao,raspitivao se,svađao,pisao dopise i na kraju sam otkrio riješenje.Otkazao postoječu liniju i broj.,nakon 2 tjedna zatražio novu liniju i broj (akcija za 1kn traje i danas i ugovorom sam bio vezan 24mj ) i dobio. Navedena linija podržava sve moderne funkcije (max tv,internet,tel).

Nakon 2 godine i isteka pretplate na T-comu se prebacio na Iskon pakete na kojima sam i dan danas.

 

Nema teorijske šanse da na drugi način možeš dobit sve funkcije osim otkazivanjem postoječe linije i traženjem nove s novim brojem.

 

 

R36 uto 2.9.2014 08:47
axor kaže...
A znači u tom grmu leži zec. A jel moguće da napravim isto što i ti i da kod ponovnog ugovaranja linije oni mene spoje/vrate na isto, pa ispadne uzaludan trud?

Nema šanse jer tražiš novi broj. Znači otkažeš ugovor i nakon tjedan dana odeš u T-com i zatražišnovu liniju i automatski dobivaš novi broj. Ti se onda vodiš kao novi korisnik koji prvi put sklapa ugovor. Automatski napomeneš da češ uzet i internet i max tv.,ili samo internet bez max tv-a.

 

Logično mi je da novim korisnicima ponude full paket u 21st. 

 

 

XXX uto 2.9.2014 08:55

I što ako na izvodnom stupu/ormaru nema slobodnih parica? To mi je nekako i logično ako radi preko PCM uređaja. 

 

Podnesi zahtjev za novi priključak, telefon + ADSL a ovaj trenutni lako daš iskopčati isti dan ako ti spoje novu liniju. Ako nema slobodnih parica neće ti ni odobriti zahtjev za novu liniju.

axor uto 2.9.2014 14:06
XXX kaže...

I što ako na izvodnom stupu/ormaru nema slobodnih parica? To mi je nekako i logično ako radi preko PCM uređaja. 

to i mene brine, da se takvo što ne dogodi, pa da se vratim na staro stanje

al hvala vam na savjetu, tog se do sad nisam sjetio, probat ću s tim da vidim kako će proći 

R36 uto 2.9.2014 14:24
XXX kaže...

I što ako na izvodnom stupu/ormaru nema slobodnih parica? To mi je nekako i logično ako radi preko PCM uređaja. 

 

Podnesi zahtjev za novi priključak, telefon + ADSL a ovaj trenutni lako daš iskopčati isti dan ako ti spoje novu liniju. Ako nema slobodnih parica neće ti ni odobriti zahtjev za novu liniju.

Pcm nije na stupu nego u centrali...

 

Ma imaju oni uvijek slobodnih parica ali ih čuvaj za nove korisnike...

 

Ne pada im na pamet prebacit nekog starog korisnika na novu paricu...

 

I šta kad zatraži novi broj.,ovi če mu reći da ima več broj...

 

Ustvari neka si iskombinira nešto.,ali jedni način je nova linija i novi broj...

 

Hoče isključit prije ili poslije staru liniju njemu na izboru.

 

Javi kako je prošlo.

R36 uto 2.9.2014 22:14

PCM je stariji način slaganja telefonskih linija gdje su preko jedne linije išli 2,3,4,5 korisnika i taj ih je uređaj (PCM) virtualno razdijelio...

 

Kad su stigle ove moderne funkcije internet,tv itd... taj sustav to nije podržavao.,i postepeno se ukidao.

 

Tako da nema govora da če novu liniju spojit ponovno na pcm uređaj.

Old Iggy sri 3.9.2014 09:02
R36 kaže...

Pcm nije na stupu nego u centrali...

Ma imaju oni uvijek slobodnih parica ali ih čuvaj za nove korisnike...

Ne pada im na pamet prebacit nekog starog korisnika na novu paricu...

I šta kad zatraži novi broj.,ovi če mu reći da ima več broj...

Ustvari neka si iskombinira nešto.,ali jedni način je nova linija i novi broj...

Hoče isključit prije ili poslije staru liniju njemu na izboru.

 

PCM (PGS) je i na centrali (rack mount) i kod korisnika (mali ormarić, rjeđe na stupu, češće na nekom objektu).

Masovno je povučen, ako nekome treba daju ovu mobilnu varijantu.

Dobiti novu paricu je moguće samo ako ih ima slobodnih, dobiti povlačenje nove graniči s dobivanjem Binga.

MetaSk sri 3.9.2014 09:19

Obavezno kod ugovaranja trazi sve tri usluge, ako nema teh mogucnosti za jednu od te tri, zahtjev se automatski stornira (ali bar si siguran da te nece vratit na PCM) ako ne prolazi s maxtv -om, interesiras se za razlog iz kojeg je stornirano. Ukoliko je slaba propusnost onda mozes imat DSL i max tv satelitski ali ne ocekuj da ces obarat rekorde s brzinom. Da ces dobit novu paricu nema sanse bar sto se bakra tice, jedino rijesenje je cekat mjesecima (citaj godinama) da dobis mogucnost optike, a do tada se okreni privremenom rijesenju (kao sto sam i ja) 4g mobilni internet

axor sub 6.9.2014 13:13
XXX kaže...

Pokuša ti samo ovo što sam ti napisao.

ali bi onda po nekoj logici trebalo novu liniju (dok je stara aktivna) tražiti na neko drugo ime ukućana?

 

MetaSk kaže...

Obavezno kod ugovaranja trazi sve tri usluge, ako nema teh mogucnosti za jednu od te tri, zahtjev se automatski stornira (ali bar si siguran da te nece vratit na PCM) ako ne prolazi s maxtv -om, interesiras se za razlog iz kojeg je stornirano. Ukoliko je slaba propusnost onda mozes imat DSL i max tv satelitski ali ne ocekuj da ces obarat rekorde s brzinom. Da ces dobit novu paricu nema sanse bar sto se bakra tice, jedino rijesenje je cekat mjesecima (citaj godinama) da dobis mogucnost optike, a do tada se okreni privremenom rijesenju (kao sto sam i ja) 4g mobilni internet

pa meni i nije bitan max tv, već primarno internet. pa koliko sam skužio po ranijim odgovorima trebao bih dobiti novu paricu jer se sad ugrađuju parice koje podržavaju sve te usluge, dok se prije 20 godina nisu ugrađivale, logično. Meni nisu potrebne ne znam kakve brzine, pristao bih i na najmanju od 2mbps samo da bude konstantna cijeli mjesec, ane da mi nakon pola mjeseca padne na jedva 1.2mbps
što se tiče optike, šanse su jako male jer sam čuo da se optika ne planira provoditi od kuće do kuće barem još ohoho godina, a to mi se ne isplati čekat. Isto tako, u mom djelu naselja nije dostupan 4G, a čini mi se da neće isto toliko dugo kao ni optika