Razni mrežni problemi

Browser spora brzina a torrent normalna

Thund3r sub 10.8.2013 16:04

Pozz svima imam problem.

Kada bilo šta skidam sa interneta preko browsera download brzina je sporija nego normalna.

A kada skidam torrent brzina je normalna.

Pomoč?

 

 

EDIT: Evo jedan weird bug kada na browseru download dođe iznad 50% onih 50-40% ni ne skine i najedanput kaže da je fajl skinut??

BTW: Taj file radi lol...

 

Marko :D sub 10.8.2013 17:19
Ferritin kaže...

Ako imas Chrome najvjerovatnije je do njega. Chrome je sranje sto se tice toga. Nikad ne prikazuje tocan postotak downloada ili brzinu skidanja.

Zato glavno da je Firefox točan. Malo prije preko njega skidao jedan program i download umjesto 1mb/s, mi pokaže 50kb/s {#}

CrossDeath pon 12.8.2013 20:11
Thund3r kaže...

Imam jos jedno pitanje.

Dali ima veze koliko sam ja udaljen od centrale za brzinu?

Imam 4 Mbps internet a oni kazu da mogu slati 2 Mbps jer ak daju 4 onda bi veza pucala?

Hvala :D.

Ja sam od centrale udaljen 3 km i brzina mi je 530 kB/s. Dok sam bio na T-Scumu, nisam mogao imati više od 200 kB/s. Sad sam na Vip-u.

No.Nameee uto 15.7.2014 18:16

I ja imam taj problem da preko preglednika dok skidam je oko 50kb/s, a kad sa steama, origina, utorrenta, itd. onda je normalna.

probal sam skidad i preko Chroma i preko Opere ista stvar.

Jel zna neko di je problem? 

Marko :D sri 16.7.2014 00:19

Ima nekoliko razloga zašto ti skida tolikom brzinom.

  1. Skidaš sa servera koji ima ograničenu download brzinu kao npr. File Dropper
  2. Uključen ti je torrent
  3. Igraš igricu koja zahtjeva internetsku vezu za vrijeme preuzimanja
  4. Uključeni su programi za komunikaciju kao npr. Skype ili TeamSpeak
  5. Nisi počistio sa CCleanerom jer može biti da se nakupilo smeća

 

Probaj počistiti sa CCleanerom i zatim odi na stranicu http://speedtest.amis.hr/ i počni preuzimati datoteku od 100 MB i javi nam kolikom brzinom skida jer server na ovoj stranici nema ograničenu downloas brzinu.

Usput, rekao si da ti skida brzinom 50 kB/s, a to je oko 400 kb/s pa je vjerojatno problem u tome što server ima ograničenu brzinu.

softwaremaniac pon 11.8.2014 23:35
No.Nameee kaže...

Opet je ultra sporo, počistim ponovo sa CCleanerom i opet sporo.

Svi programi zatvoreni, al preko preglednika opet sporo skida. Torrent, Origin, Steam skida s velikom brzinom.

Može neko pomoć??

Želiš li da se spojim preko Teamviewera i pogledam?

Marko :D uto 12.8.2014 21:53
No.Nameee kaže...

Probal sam na više stranica i na svakoj je sporo i probal sam s vise preglednika.

Ti da hoćeš riješiti taj problem dopustio bi kolegi softwaremaniac da ti uđe u računalo i pogleda što se može učiniti. Koliko vidim kolega je na forumu 4 godine što znači da ima dosta iskustva, a i na popisu je forumaša koji pomažu preko TeamViewera.

mind_challenge pon 10.8.2015 14:59

Evo i ja imam isti problem. W10, isprobani browseri: Chrome, Opera, IE, Edge i FF. Nijedan ne "vuče" više od 200 KB/s. uTorrent, Steam, hakometar i svi ostali programi bez problema koriste punu brzinu. Speedtestovi iz browsera isto tako. 

Probao sam isključiti firewall, staviti nekoliko starijih drivera za mrežu, mjenjati DNS-ove, ugasiti ostale programe koji se spajaju na internet, ništa ne pomaže. Isto je i na wi-fi i preko kabela. Ima netko kakvo rješenje?