Razni mrežni problemi

BNET Technicolor bridge mode plus TP Link AC2300 p

ivansimcic uto 7.1.2020 22:42

Pozdrav! Zatrazio sam prebacivanje Technicolora u bridge zato sto mi je na 10+ uređaja veza stalno pucala pa sam ga odlučio upariti sa Archerom 2300. Kabel je spojen na prvi LAN izlaz na Technicoloru i u WAN na Archeru. Pokrenuo sam quick setup i nikako da se spoji na internet. Pristup Technicoloru vise nemam preko 192.168.0.1 Da li se jos nesto mora podesiti na Technicoloru ili bi to trebalo automatski raditi cim SZK prebaci u bridge? Probao sam sve LAN portove na Technicoloru. Na Archeru sam postavio na dynamic IP... Sto jos mogu probati?

 

Hvala i LP,

IVAN

ihush uto 7.1.2020 22:50

-ako je modem na 192.168.0.1 .. router bi trebao biti na 192.168.1.1 ili 2-3-10.. uđeš, podesiš. Ako je isti subnet, tad imaš problem-koliziju, odspojiš lan kabel s modema i podesiš ili stisni reset i 90% da će se podesiti korz par minuta sam.

-bridge je sporedan.. ne mora, tj ako ne želiš da router-modem nešto radi tad bridge i tad sve radi tvoj router.

-kad je sve ok, moraš moći pristupiti modemu na 0.1 i routeru na 1.1, pingaj.. + svaki reset treba koju minutu-dvije + pitanje kad će szk nešto napraviti + profil/reset centrale.

ivansimcic uto 7.1.2020 23:23

Hvala na odgovoru! Na novi router se uredno spojim i on je 192.168.1.1, a kad probam na modem (Technicolor) sa 0.1. sto mu je proje bila adresa onda mi kaze da je WAN error - unable to obtain IP address from DHCP server. 

Kad se spojim na novi router uredno prođe setup i sve OK osim sto se ne moze spojit na net. u SZK mi kazu da nemam sta vise podesavati na modemu (Technicoloru) da bi veza trebala biti automatska?!

ivansimcic sri 8.1.2020 17:54

Riješeno! Obavezno se mora ugasiti WLAN na BNet modemu, što ja nisam mogao jer (mi) je nemoguce pristupiti na BNet modem nakon prebacivanja u BM - odradi se remote sa SZK. Dakle nakon što je agent isključio WLAN, restartao sam Bnet modem i kad se bootao je sve proradilo.

 

LP,

Ivan

ihush čet 9.1.2020 09:15

.. objašnjenje, wlan koristi dhcp (da bi spojenim uređajima dodijelio ip..) i kad nema dhcpa desi se problem.. no ova priča nije uvjerljiva, nešto je operater sprčkao.. jer ne gasiš ručno wlan, tj to rade oni kad zatražiš bridge, kao što su i fixali. Klasičan primjer kad operater ima kontrolu vs vlastitog routera i nespretnosti koje se dešavaju pa se neke banalne stvari rješavaju pingponganjem iz nekoliko pokušaja kao da operater uči posao umjesto da ga zna. No sad radi pa je to sve nevažno :)