brka911 čet 7.2.2013 18:42

stavio sam novu maticnu asrock g41m-gs3 i kad upalim komp samo se ventilatori pokrenu i nakon 3-4 sekunde se samo resetira...procesor je intel2duo e8200...nije problem u napajanju, ni u ram-ovima ni u grafickoj...

rooswelt1991 čet 7.2.2013 21:07
brka911 kaže...

ako mislis izvadit bateriju od bios-a, probao..i nista jedino nisam jumperom napravio clear...mada mislim da nije to u pitanju. Jer nema nikakvih znakova biosa kad palim pc

 

Provjeri još jedanput kablove.

Dali se pali vent od napajanja?

brka911 pet 8.2.2013 12:00
lukabo kaže...

Daj reci točno što si kamo stavio.Znači nova mbo,a ove ostale komponente iz "moj pc"?

nije iz "moj pc" nego je od prijatelja pc...dakle, doslo je do neke oscilacije napona u mrezi...pc se tad ugasio i nije nikakve znakove "zivota" pokazivao, zamjenio je napajanje pc se upalio ali se svakih 10-ak min sam ugasio. Temperatura proca je bila 90C u idle..zamjenjen je cooler na procu snizila se temp na max 40C i dalje se svakih 10-15 min gasio pc...kupio je novu maticnu i 4gige rama i tad se poceo taj problem desavati...isprobao sam i s drugim napajanjem i izvadio sam graficku i spojio na intergriranu ali problem i dalje nije otklonjen...

 

lukabo pet 8.2.2013 13:09

Ako je bilo problema sa prijašnjim napajanjem,provjeri kondenzatore,da nije neki stradao(vizualno napuhan),on je spremnik statičkog elektriciteta,a s "pokvarenim" napajanjem,slanje krivog napona,negdje je učinilo štetu(ram...),došlo je do kvara.Možda ne potpunog,pa stoga mbo jedno vrijeme radi.Ali pričekaj da ti i netko tko je stručan u tome veli mišljenje,ako je kvar nastao na mbo.Mbo je nova,pa nebi bilo loše da ti oni vele dijagnozu,ako ti vizualno ništa ne primjetiš na kondenzatorima,a oni imaju instrumente kojima to ispitaju.

Možda i reinstal windowsa...