Razni hardverski problemi

USB Stick i Logitech gamepad ne RADE!

David87 ned 15.1.2012 11:41

Ovako! Nakon što sam spojio vanjska 2 USB-a sa kučišta u ploču i spojio u njih USB Stick i Logitech gamepad pokazalo se Windows Not recognize this device, ok, nakon toga sam ga ubacio u stražnje USB-e, ali tamo se više ništa ne događa, znači nema više niti natpisa na windowsima da ga nemože prepoznat!! Probao sam i na druga 2 laptopa i Stick i gamepad su mrtvi {#} Da li je moguće da su ih ta dva USB-a sa kučišta "ubila"? Inače jučer i do sad su radili normalno! mislim ovako nešto nisam još doživio!!!

David87 ned 15.1.2012 11:55

Mislim ovo je čista debilana, kak da ja znam di mi je na ploči + a di je - Prije postavljanja sam pročitao još Manual od
ploče i tam ništ ne piše! i to je to, 400kn ošlo u qurac!! A na prošlom kućištu sam postavio potpuno isto i radilo je sve kak treba!

Immartu ned 15.1.2012 23:42

Polako

Prije nego ih otpišeš testiraj ih na drugom nekom pc-u

Je li to prvi put da koristiš te portove?

U Device manageru, imaš li žuti uskličnik pored USB controllers?

 

edit: u manualu od matične UVIJEK piše sve što trebaš znati

David87 pon 16.1.2012 18:33

Da u Manualu bi trebalo pisati, ali ne piše ama baš ništa što se toga tiče! Isprobao sam na 2 laptopa ali nula bodova! Čak sam i rašarafil gamepad-a i osjeti se smrad tak da mislim da nema pomoći više niti za jedno niti za drugo! {#}

David87 uto 17.1.2012 16:42

E ovo je sad već prevršilo svaku mjeru! Nakon što sam dobro spojio, radilo je dobro par sati i evo sad nakon što sam kopirao film na stick, napravio safe remove i izvadio ga i ubacio u laptop, on više ne radi! Ubacio ga ponovno na taj prokleti prednji usb na svom računalu i piše usb not recognized isto ko i sa onim prijašnjim stickom i gamepad-om! {#}

 

 

EDIT: Evo prepoznao ga i ponudio mi je automatski format, ali za samo 5.5kb ???

Evo screen: http://i.imgur.com/WQR6T.jpg

Praetorian1 uto 17.1.2012 20:49

Odeš na My computer pa desni klik pa u properties pa u device manager. I tam nađi gdje ti piše Universal Serial Bus controllers i na svaki klikni desni klik pa update drivers software.

Al može ti se desit ko men da ti windows neće moć naći drivere pa ćeš morat stavit drivere s Cd-a od matične.

Immartu uto 17.1.2012 21:47

Ovo je nešto drugo. USB ti nije spržen ako ga prepoznaje, ali iz nekog razloga mu je sjeban ili firmware ili memorijski čip.

Pokušaj USB ukopčati na neki drugi port i updateat firmware.

Ako je čip sjeban, može biti da ti nešto sa naponom nije u redu. Nemoj koristiti taj slot više.

David87 uto 17.1.2012 22:05

Ma iskopčao sam taj prednji usb iz ploče! Kak da updejtam firmware? Mislim komp mi prepozna stick na 2 od 8 portova i to s opcijom da ga formatiram, ali ni to na kraju ne može i piše da ima 5 kilobajta