hyko ned 25.8.2019 22:36

Imam TP-Link USB hub model UH700. Na njega su mi spojeni tipkovnica i miš, konkretno G810 i G502. Kada su isti spojeni preko HUB.a znaju sami od sebe prestat radit. Konkretno miš zna povremeno zastajkviat (samo se zaledi i za sekundu - 2 opet radi normalno) ili pak stane i uopce nece više radit, dok tipkovnica isto tako u potpunosti prestane radit (osvjetljenje i dalje mogu palit i gasit). Probao sam se igrat sa Power saving opcijama i iskljucit opcije gasenja usb portova u device manageru ali bez uspijeha. Kad su tipkovnica i miš spojeni direktno tog problema nema. Usb hub sam probao koristit spojen na kompjuter bez dodatnog vanjskog napajanja i sa dodatnim vanjskim napajanjem i nema razlike. Promjena USB porta na kompjuteru također ne radi nikakvu razliku. Sada je to sve spojeno na jedan laptop na kojem radi probleme a kad spojim na drugi laptop na drugom na radi probleme. S time kao sta sam rekao na ovom prvom opet ne radi probleme kad je spojeno direktno. 

 

Drugo pitanje je dali, ako je na hub spojen disk a tada bi trebao biti spojen i adapter za napajanje na HUB jer disk nema svoje napajanje prilikom gašenja računala disk nastavi raditi jer hub ima svoje napajanje i onda se disk ne zagasi. Dali je tako i na ostalim HUB.ovima koji imaju vanjsko napjanje ili je to slucaj samo sa ovim modelom.