axos ned 23.3.2014 18:05

Da probam ukratko objasniti problem. Imam Saphire HD 6950 koja ima switch koji omogućava 2 biosa. Ukoliko se bios prebaci na verziju za HD 6970 ulockaju se shaderi i grafička postaje po performansama kao 6970. S ovog linka sam skinija .bat fajl koji prebacuje bios hd 6970 i nakon restarta ekran je imao crnu pozadinu s artefaktima.  Nakon toga sam proba pokreniti drug bat koji vraća s verzije 6970 na 6950. Ali nakon toga samo crni ekran koji tu i tamo malo posivi.

 

Nakon toga sam vratija switch koji učitava valjanu verziju biosa da mogu koristiti računalo, ali me zanima koja je najjednostavnija metoda da drugi bios također vratim u ispravno stanje. Iako imam dosta iskustva s računalima nikad nisam dira bios na gpu tako da sam s time totalni noob.

 

EDIT:Radi se o modelu Sapphire HD 6950 1GB

axos pon 24.3.2014 16:39

Dignem sistem priko integrirane grafike, probam flashat s bat file nazad na 6950 kaze da je dovrseno, ali i dalje artefakti. Probam s ati winflash izbaci error. Srica da imam 2 biosa. Ostaje prekidac na onom koji radi a ovog drugog vise necu ni dirat. Nema tih shadera koji mogu nadoknaditi ovu gnjavažu.

lukabo pon 24.3.2014 20:19

"I unlocked my 6950 shaders on a non reference single bios card. Just to clarify a few things. An unlocked 6950 is not a 6970. There are other differences besides the shaders. What you end up with is an improved 6950 (by 10%-15%). The safest method (least chance to brick the card) is to use the card's bios, unlock the shaders and flash it back in. Some people do flash with already unlocked bios that you can find on the web. Some duel bios cards had unlocked bios already installed. If the card is a non reference card (factory OC'd or with non standard cooling) it is best to use the first method because using a different bios may disable features that are factory set in the bios."

-sve u svemu..." jer korištenjem različitih BIOS-a mogu onemogućiti značajke koje su tvornički postavljene u BIOS-u."