Razni hardverski problemi

Stara pci grafa na matičnu s agp utorom

Fiksy sub 31.5.2008 20:24

sestrična mi ima prastari komp pa sam joj odlučio dati svoj stariji pc kojem je grafička riknula, ali njoj na tom kompu radi pci grafička nekog naziva voodo 3dfx tako nekako, pa me zanima dal bih tu grafu mogao spojiti na mainboard koji ima agp utor i dal bi to htijelo radit

kompotko sub 31.5.2008 20:27
Fiksy kaže...

sestrična mi ima prastari komp pa sam joj odlučio dati svoj stariji pc kojem je grafička riknula, ali njoj na tom kompu radi pci grafička nekog naziva voodo 3dfx tako nekako, pa me zanima dal bih tu grafu mogao spojiti na mainboard koji ima agp utor i dal bi to htijelo radit

 Ne bi. To su različiti utori, tak da ništa od toga.
kompotko sub 31.5.2008 20:48
Branimir2412 kaže...

Gle na matičnu koja ima agp utor sigurno ima i pci utor. Navedena grafička ne ide u agp utor, ali ide u pci utor i raditi će ako staviš u pci utor

 Mislim da on misli na PCI-E. Ne može. A uostalom, nek proba pa će vidjet.
Fiksy ned 1.6.2008 06:17

ja ne mislim na pci express x16 utor nego na na najobičniji pci utor na koji ide zvučna, modem, tv kartica jer ja neznam dal bi se komp htio upalit ako na agp utoru nema grafe dok u pci utoru ima

Branimir2412 ned 1.6.2008 11:28

Gledaj stavi pa češ vidjeti, neće ti ništa pregoriti. Jedino bi te možda zezalo što nije u BIOs-u namješteno da primarna grafička bude na PCI slotu.

Stavi pa češ vidijeti, ja sam siguran da će sve raditi kako treba. Javi...pozzz

Branimir2412 čet 12.6.2008 21:04

Ako imaš agp grafičku stavi je u agp utor, tada ti ona grafička koja ide u običan pci utor netreba, odaberi preko koje češ spojiti monitor. Znači bolja ti je agp grafička, ali ako nemaš agp grafičku tada ubaci pci grafičku i to je to

Psiho246 čet 12.6.2008 21:08

Moze 100% nema frke.

PCI utor je ono gdje idu modemi i TV kartice i Zvucne kartice, Voodoo 3dfx ATI rage i ta stara sranja, to je sve normalni PCI, nikakav PCIe.

Ako neznate nemojte odgovarat bezveze i zbunjivat covjeka, hehe.

Psiho246 čet 12.6.2008 21:10
Pero kaže...

To je smiješno.Pci-E i agp.Nema šanse.Utori si ne pašu.Ili neka mijenja matičnu ili neka kupi agp grafu.

 Postoji konverter koji kupis posebno, na kojeg nataknes PCIe garficku a taj konverter nataknes na maticnu.
Ko se zadnji smije, najsladje se smije. Namigiva
Pero čet 12.6.2008 21:14
Psiho246 kaže...
Pero kaže...

To je smiješno.Pci-E i agp.Nema šanse.Utori si ne pašu.Ili neka mijenja matičnu ili neka kupi agp grafu.

 Postoji konverter koji kupis posebno, na kojeg nataknes PCIe garficku a taj konverter nataknes na maticnu.
Ko se zadnji smije, najsladje se smije. Namigiva
 No pa nismo tu da uspijemo napravit budalu jedan od drugog nego da pomognemo čovjeku!
Psiho246 čet 12.6.2008 21:18
Pero kaže...
Psiho246 kaže...
Pero kaže...

To je smiješno.Pci-E i agp.Nema šanse.Utori si ne pašu.Ili neka mijenja matičnu ili neka kupi agp grafu.

 Postoji konverter koji kupis posebno, na kojeg nataknes PCIe garficku a taj konverter nataknes na maticnu.
Ko se zadnji smije, najsladje se smije. Namigiva
 No pa nismo tu da uspijemo napravit budalu jedan od drugog nego da pomognemo čovjeku!
 Ma salim se ja covjece, nema frke, nis ti budala!
Prije bi za sebe to reko! :P
Gnjavator čet 12.6.2008 21:23
Fiksy kaže...

sestrična mi ima prastari komp pa sam joj odlučio dati svoj stariji pc kojem je grafička riknula, ali njoj na tom kompu radi pci grafička nekog naziva voodo 3dfx tako nekako, pa me zanima dal bih tu grafu mogao spojiti na mainboard koji ima agp utor i dal bi to htijelo radit

 
nema frke, uodeš PCI grafičku i kako god da je podešeno u BIOSU što se tiče prioriteta AGP/PCI ako nema AGP onda je uvijek PCI primarna...  a što se tiče onih koji spominju PCI-Express, to su ti djeca koja nisu čula da je prije AGP-a postojao samo PCI (a prije toga ISA i VLB) za spajanje grafičkih...
 Šta bi tek rekli da ih neko pita za PCI-X kartice...

Eh da, Home server recimno (a vjerovatno onda i Server 2003) radi čak i bez ikakve grafičke - spojiš se na njega sa remote desktopom... za drugo nisam probavo.