Razni hardverski problemi

Rsvunar nakon nekog vremena izbaci linije i zaledi

Adoxxxxxsdi pet 22.5.2020 22:54

Pozdrav svima, imam stariju konfiguraciju c2q q9400,hd 5670,8gb ddr2 hp je racunar. Radio je normalno do neki dan. Upalim racunar udjem u igricu i cim je ucita izadje crn ekran ili linije i ne mogu nista. Pratio sam temperature sve je ok. Probavao drugi ram i dalje isto.

boxer sub 23.5.2020 03:33

Treba vise podataka i bolji opis problema, bilo bi dobro da mobitelom uslikas stanje da se vide te linije. Ako nema problema u 2D prikazu slike npr. nema linija prilikom paljenja PC-a i u Windowsu, onda bi moglo biti do dvije stvari. S obzirim da je stara gpu moguce da legacy gpu driveri imaju problem sa igrom (nisi naveo koja je igra u pitanju) ili problem sa prikazom 3D kada se graficka optereti. Mozes probati downlockati gpu core i memory vrijednosti za 10-20 mhz i viditi hoce li pomoci.

Adoxxxxxsdi sub 23.5.2020 11:49

Grafa je normalno radila sa tom igrom imala je dobar fps. I bio je problem da winows radi normalno ali kad udjem u igru posle logo-a igre samo se pojavi crna slika. Sada se to desava kada se windows boota posle windows logoa samo crna slika.

boxer sub 23.5.2020 12:58

Sta je sa linijama, sada je samo crna slika? Vjerovatno otkazuje cim je odmah crna slika pri ulasku u sistem. Mozes probati graficku kart i na drugom pc-u cisto da vidis ima li slicne simptome...

Adoxxxxxsdi sub 23.5.2020 14:16

Isto je crna slika i na drugom racunaru. Ali ove linije i crna slika u igricama sto je bilo je li i to graficka posto sam je ispekao. Prije nego je prikazivala crnu sliku pri dizanju sistema. Znaci ima slike prolazi bios ucita windows i gdje treba pisat ime racunara toga nema samo crna slika.

Adoxxxxxsdi sub 23.5.2020 22:59

A je li do nje bilo i prije nego sto sam je sprzio? I da ne otvaram novu temu da Vas ovdje pitam. Imam jos jedan racunar i3 3240 4GB ddr3,r9 290,650w napajanje. Kada igram gta 5 ne ucitaje mi teksture i na ultra i na low. Je li problem ram ili procesor da znam sta da mijenjam?

boxer pon 25.5.2020 01:00
Adoxxxxxsdi kaže...

Znaci do RAM-a je? Kontao sam ili je ram ili procesor jer nema 4 fizicke jezgre. Planirao sam jos 4GB RAM-a i neki i5 

 Mislim do oboje je ako hoćeš baš tačno da znaš razlog, ali jeftinije i lakše ti je prvo nadograditi RAM - jer učitavanje tekstura, mapa i sl. ti može biti problematično ako imaš malo RAM-a.

Četverojezgreni I5 i još 4 GB RAM-a i bit će OK, grafička karta ti je dovoljna - 290 za relativno ugodno igranje GTA V.