Razni hardverski problemi

Računalo se upali i odmah ugasi

ABCD1919 uto 1.3.2016 18:19
zverka11 kaže...

dobro veče forumači imam problem sa kompom kada ga upalim nakon zvučnog signala on se ugasi komp je nov nije star tri mjeseca taj problem se je poćeo dešavati prije par tjedana ako netko zna do čega bi moglo biti matična je asus maximus VII hero napajanje od 750 procesori7 4790k bio sam čak i snjime kod majstora on kaže da je sve uredu i još mi je dao par savjeta da probam kabal okrenuti kontra da probam bez neta upalit it da nenabrajam uredu ja ga kotkuče spojio i opet se to počne dešavati ako netko zna više o tome problemu bio bi mu zahvalan na informaciji 

Peobaj izvadit CMOS bateriju i nakon 20 sec je vrati

natrag imao sam i ja taj problem

doerp uto 24.9.2019 09:44

Pozdrav,imam problem

Znači kupio sam sad nedugo novu grafičku i novi procesor.Sad nakon par tjedana korištenja riknulo je napajanje.Otišao sam do dućana i uzeo novo napajanje i novo kučište jer je prošlo bilo preloše prebaciosve u novo kučište i sve pospajao.Probam ga upaliti grafička zasvjetli i istog trena prestane svijetliti tako i ventilatori zavrte se i odjednom stanu.Ima ko kakvo rješenje.

HVALA UNAPRIJED

nbdy32 uto 24.9.2019 10:35

Zašto ne otvoriš novu temu,a ne da čitamo postove iz 2012. ...

Izgleda ko da nisi spojio 4/8 pinski konektor na matičnu ...

Ili najvjerojatnije matična nije upgrejdana sa najnovijim biosom ...

Valentin17 sri 25.9.2019 15:12
doerp kaže...

Probaj maknuti grafičku, ekran spojiti na integriranu (na ploču direkt) i probat upalit. RAM izvadi i vrati natrag, ako imaš više modula, probaj jedan po jedan, izvadi bateriju s matične na 5 min., vrati pa probaj onda.

Ako neće, probaj sve izvaditi na stol, složiti i probati upaliti bez kućišta (možeš spojiti tipku za paljenje iz kućišta na ploču).

Ne bi se čudio da ti je to napajanje neispravno, probaj posuditi negdje drugo za test.

AF139 čet 26.9.2019 09:48
doerp kaže...
.Probam ga upaliti grafička zasvjetli i istog trena prestane svijetliti tako i ventilatori zavrte se i odjednom stanu.

Po ovome tema odgovara.

Valentin je dobro predložio, spoji vani bez spajanja diskova , front panela itd.  pogotovo ako se radi o djeliću sekunde rada. Može biti da je nešto u kratkom spoju a nekada sam nailazio i na višak odstojnika MBO na "nezgodnom" mjestu .

Ukoliko radi 4 sec. tada vjerovatno nevalja taster za paljenje.