Razni hardverski problemi

Problemi sa restartom,buđenjem iz sleep moda

Juki2212 ned 29.5.2016 17:15

Dobar dan!

Još jedan problem,sa novim kompom...

 

Naime kada stavim da se komp resetira treba mu 10 minuta da to obavi,a kada ode u sleep mode svi ventilatori svijetle i vrte se još pola sata!!

 

MBO: Biostar HI-FI Z87X 3D (U nju i sumnjam)

CPU: Intel Core I5

GPU: Nvidia GeForce gtx 750

RAM: 16GB

PSU: CORSAIR VS 650 (Stvarnih 650w)

 

Pomagajte ko boga vas molim,inace sve je još pod garancijom!!

 

Hvala unaprijed :)

Valentin17 uto 31.5.2016 19:35
Juki2212 kaže...

Napajanje je koma i ovo sigurno nije 650W stvarnih.

Imaš garanciju, pa onda reklamiraj to i gotovo dok nisi sje... još nešto.

ps. ploča ti isto nije nešto, možeš u BIOSu upaliti opciju "Fast boot" (ili kako se već zove kod tebe) ako postoji,

ventovi se vjerojatno još vrte ne bi li spustili temp. komponenti, vjerojatno isto postoji neka opcija da se ovo ugasi u BIOSu.

softwaremaniac sri 1.6.2016 18:57
Juki2212 kaže...

Evo sutra planiram ici uzeti Matična ploča GIGABYTE GA-H97-D3H

Što misliš dali ce tjerati gore navedenu konfiguraciju? 
Hvala unaprijed :)

Napajanje ne valja. Uzmi nešto kvalitetno tipa Seasonic ili Superflower il nekog Corsaira HX/AX sa 80+ certifikatomi nekih 550/600w da imaš rezerve malo ako ćeš upgradeati nešto.

Valentin17 sri 1.6.2016 19:18
Juki2212 kaže...

Evo sutra planiram ici uzeti Matična ploča GIGABYTE GA-H97-D3H

Model i5 procesora koji imaš? Imaš garanciju, pa reklamiraj to, zašto bacati novce bezveze.

Za ventove otiđi u BIOS, Advanced menu, pa na ACPI Settings, postavku ACPI Sleep state podesi na "both S1 and S3 available for OS to choose from",

ako ne pomogne, probaj podesiti na "S3 only (suspend to RAM)".

Za brzi restart otiđi u odjeljak BOOT, opciju "fast boot" postavi na "enabled".

Ako želiš instaliraj Teamviewer, dok sam na forumu možeš mi na PM poslat id i pass koji ti TV pokaže, pa ti mogu pregledati postavke windowsa

i tako dodatno ubrzati pokretanje sustava.

Inače, ako želiš dobiti pravo ubrzanje, uzmi si SSD Samsung 850 Evo 120/250 GB i na njega snimi OS, bolje ulaganje od druge ploče.

Juki2212 čet 2.6.2016 20:44

Sori za dupli post...

Napravio sam u biosu sve sto si rekao.
Sada radi sleep mode,i gasi ventilatore...ali kada restartam komp, monitor se ugasi,ventovi vrte...i tako dok ne ugasim komp na power button...

softwaremaniac pet 3.6.2016 14:09
Juki2212 kaže...
Sori za dupli post...

Napravio sam u biosu sve sto si rekao.
Sada radi sleep mode,i gasi ventilatore...ali kada restartam komp, monitor se ugasi,ventovi vrte...i tako dok ne ugasim komp na power button...

Po meni trebaš mijenjati napajanje.