Gago4 sri 20.11.2013 12:44

Pozdrav svima!

Imam grafičku karticu MSI NGTX560-ti-twin frozr II OC Edition i sve je radilo normalno do prije otprilike mejsec dana.Instalirao sam Windows 8 Pro i počeli su se događati čudne stvari sa grafičkom kao što su nagli i kratki gubitak slike na monitoru i resetiranje PC iz čista mira uz to što desno u kutu pise nvida kernel mode has stopped working and has been recovered.Isto tako nekad ne moram prebacivat DVI kabel iz utora za grafičku u utor za onboard grafičku,jer ova nakon random resetiranja PC-a prestaje radit i onda radi onboard.Nako idućeg resetiranja PC ne radi onboard,a radi grafička i to se događa neperiodički.Npr. 5 dana radi grafička,sve normalno, i onda nakon RESTARTA prestaje radit(rade ventilatori na njoj)i onda radi onboard.I tako se s tim mučim cijeli dan i onda opet normalno,ali čudno je to da kad radi grafička NE radi onboard i obrnuto(makar češće radi Nvidia grafička nego onboard).Dajte mi neke savjete jer sam dosad svašta već probao al nece btw.prebacio sam natrag na win 7 i problem je jos uvijek tu sto znaci da nije do win 8!

HVALA!!!!!

PaoloDP sri 20.11.2013 12:58

Zanimljivo.. 

Sve u svemu, u BIOS-u se može podesiti default-na kartica, ali čudno je kako ti probleme radi i na win7 onda. A ovo kada se gubi slika i pojaviti se kernel problem, za to bi rekao da je problem do drivera. Tako sam imao na jednom laptopu situaciju isto. Stavio sam orginala drivere pa je počelo ponekad se to dešavati, a sa Windows generic driverom radi normalno, ali je slika nekako mutnija.

Ne bi ti se smjelo događati da ti matična sama prebaci izlaz.

Gago4 sri 20.11.2013 19:14
PaoloDP kaže...

Zanimljivo.. 

Sve u svemu, u BIOS-u se može podesiti default-na kartica, ali čudno je kako ti probleme radi i na win7 onda. A ovo kada se gubi slika i pojaviti se kernel problem, za to bi rekao da je problem do drivera. Tako sam imao na jednom laptopu situaciju isto. Stavio sam orginala drivere pa je počelo ponekad se to dešavati, a sa Windows generic driverom radi normalno, ali je slika nekako mutnija.

Ne bi ti se smjelo događati da ti matična sama prebaci izlaz.

Jel imas kakav savjet? :D

 

PaoloDP čet 21.11.2013 08:09

Pa dao sam ti savjet, podesi u BIOSu koja ti je primarna grafička, mislim da se može ova integrirana i isključiti. Ako ne dobiš s time ništa, probaj neke druge drivere. Ja imam GTX460, i jednom sam stavio nove drivere nadobudno i katastrofa, podigao mi windowse u 16boja :D itd.. Onda sam morao tražiti verziju koja radi normalno. No sad pak sam stavio zadnje drivere i radi normalno. Tak da... poigraj se s driverima malo. A lako je vjerovatno da imaš i hardwareski problem.

ihush čet 21.11.2013 09:40
Gago4 kaže...

...i sve je radilo normalno do prije otprilike mejsec danarese.

..

ali čudno je to da kad radi grafička NE radi onboard i obrnuto..

- sve se kvari. Pitanje je samo kad... i prepoznati-potrvrditi kvar VGA (npr u drugom PCu), uzrok može biti i napajanje, kontakti (naponski kabel), sama MBO PCIex utor i sl.,

-nije čudno, to je zapravo normalno. Sve MBO s onborad, automatski prebacuju ako kod paljenja detektiraju diskretnu VGA. U slučaju (po opisu upravo to se dešava) kad se VGA smrzne, ploča automatski pali onboard.

Treba provjeriti, VGA je prvi sumnjivac, ali jednako može biti kriva MBO jer upravo ona kontrolira sve.

Ako dolazi do problema s naponom tad npr neki kondenzator neko vrijeme jednostavno ne propušta struju. Može biti bilo gdje, napajanje-vga-mbo...