crocop122 uto 13.9.2016 21:16

Pozdrav

Prije otprilike mjesec dana sam imao problem sa pregrijavanjem kompa, promijenio sam pastu na procesoru, temperature su se smirile i sve je bilo ok nekih mjesec dana međutim prije par dana su ponovno počeli problemi.Ponekad komp zablokira, zamrzne slika na monitoru, ali ventilatori i dalje rade, ponekad se sam restarta, ponekad se slika na monitoru zacrni a ventialtori nastave raditit a ponekad bude BSOD.Sve od navedenog se dogodilo više puta u nekih desetak dana.Zanima me dali je u pitanju neki manji problem ili je komp spreman za vječna lovišta(Komp je inače star 6 godina i u zadnje vrijeme su problemi sve češći).

Unaprijed hvala na odgovoru.

softwaremaniac uto 13.9.2016 21:56
crocop122 kaže...

Pozdrav

Prije otprilike mjesec dana sam imao problem sa pregrijavanjem kompa, promijenio sam pastu na procesoru, temperature su se smirile i sve je bilo ok nekih mjesec dana međutim prije par dana su ponovno počeli problemi.Ponekad komp zablokira, zamrzne slika na monitoru, ali ventilatori i dalje rade, ponekad se sam restarta, ponekad se slika na monitoru zacrni a ventialtori nastave raditit a ponekad bude BSOD.Sve od navedenog se dogodilo više puta u nekih desetak dana.Zanima me dali je u pitanju neki manji problem ili je komp spreman za vječna lovišta(Komp je inače star 6 godina i u zadnje vrijeme su problemi sve češći).

Unaprijed hvala na odgovoru.

Testiraj HDD programom HD Tune, slikaj karticu Health i odradi Error Scan, ali pazi da ne budeQuick. Također slikaj.

Nakon toga testiraj memoriju pločicu po pločicu 8 passova Memtest86+ programom.

 

crocop122 čet 15.9.2016 22:04

Hvala na odgovoru i sorry sto mi je trebalo puno za napravit ovo.

Uglavnom HD tune error scan sam napravio i nije bio quick, nije naslo problem, sve kucice su bile zelene, ali nisam uspio slikat jer nisam bio kuci kad se test zavrsio.Mem test prosao bez gresaka.